Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit esznek a vegetáriánusok?...

Mit esznek a vegetáriánusok? És mit nem esznek a vegák?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy húst nem esznek. De akkor tejet vagy tojást vagy rákféléket, halat se esznek?
2016. jan. 13. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

10 évig vega voltam..az egy kicsit keményebb, mint a liberális vegetáriánus..de aztán visszatértem az evolúció által kijelölt útra.


a kérdésedre: tejet, tojást, halat igen, de a már lágyabb vegetáriánus..


nem kérdezted, de nem javaslom...persze, ha a szervezeted nem kívánja a húst, akkor ne edd..


az ember mindenevőnek lett összerakva több százezer évvel ezelőtt..azóta próbálkozunk az evolúciót kijátszani...hol szabad akaratunkból, hol kényszerű éhinség miatt..


mindenből egy kicsit, ésszel...

2016. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A rák és hal is hús. Aki eszik halat, az nem vega.

A vega semmit nem eszik, ami állatok megölésével jár.


A tej és tojás fogyasztása irányzatonként eltérő.

2016. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán vegának az ovo-lakto vegákat szokás nevezni, az állati termékeket nem fogyasztó a vegán.

Persze van ovo-vega és lakto-vega is.


A rák és a hal is állat, pont úgy, mint a csirke, a marha vagy akár az ember. Aki bármelyiket eszi, nem vega.


Hogy konkrétan ki mit eszik, az pedig elég sokféle, hisz egy sima vega is rengeteg plusz korlátot tehet magára.

A vegaság csak egyetlen, az én szempontomból apró változtatás, bőven ki lehet még iktatni ételcsoportokat gond nélkül.

2016. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem esznek, ami egy állat halála árán került a tányérjukra. Tehát halat meg rákfélét sem, hisze az is állat. Zsíroskenyeret lilahagymával sem. Zselécukrot sem.

Sőt nem viselnek bőr övet vagy szőrmebundát sem.


Aki tejterméket és tojást sem eszik (a fentiek mellett) az a vegán.

2016. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki halat, rákot, tengeri herkentyűt eszik NEM VEGETÁRIÁNUS, mivel ez is hús. Gyakran hallani ezt a félreértelmezést, de nem azok. Peszketáriánusnak hívják az ilyet, és semmi köze a vegetarianizmushoz vagy annak alapevelveihez.


Vegán: semmi állati eredetűt, tejterméket, tojást, de még mézet sem fogyaszt.

Ovo-vegetáriánus: Nem fogyaszt tejterméket, de tojást igen

Lakto-vegetáriánus: Nem fogyaszt tojást, de tejtermékeket igen

Lakto-ovo vegetáriánus: Tejtermékeket, tojást is fogyaszt.

2016. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És akkor az étcsoki is kibvan lőve?

Egyébként köszönöm a válaszokat! ;)

2016. jan. 14. 06:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy kilőve?


Az olyan étcsokoládé a vegánok számára is ehető, amiben nincs tejtermék, csak növényi zsír. Létezik ilyen, "tej"csokoládéból is.


A lakto-ovo vegetáriánusok pedig a sima csokoládét is megeszik.

2016. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
növények, zöldségek, gabonák - ezeket eszik a vegák.
2016. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Én húst mint manifesztumot nem eszem. Se halat, se csirkét. Tojást, tejterméket igen, sőt húslevest is - hús nélkül. Sőt: nemrég disznóvágáson is voltam, csak nem ettem húst. Semmiféle elvi megfontolás nincs az étkezési szokásaim mögött. Hogy akkor miért nem eszem húst. Mert nem szeretem. Ennyi és nem több.
2017. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kb semmit nem esznek :") ilyen hülyeséget.Tuti az ilyen emberek hiszik el azt is hogy a föld az lapos
2017. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!