Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt már, hogy véletlen...

Volt már, hogy véletlen (rejtett) húst, zsírt ettetek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl. a nem mondták el, hogy zsírral készült a pogácsa vagy valamilyen sütemény. Vagy, hogy húspép van egy töltelékben, esetleg belefőtt a levesbe csirke is vagy húslevesalaplével csinálták neked a zöldséglevest és utólag derült ki.


Engem nemrég kínáltak zsírral készült sütivel és utólag, mikor mutatta a receptet, láttam, hogy zsírral készült. Tudta, hogy vega vagyok. Nem tudtam, hogy rosszra gondoljak e, hogy direkt fricskából csinálta e, hogy szívasson vagy azt hitte, hogy az nem számít. Mindenesetre nem akarok rosszra gondolni. :(



2016. márc. 18. 09:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%
Ennél nagyobb problémád soha ne legyen az életben!
2016. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Persze, előfordul, de hát nincs mit tenni, megesik. Nem dől össze a világ :)


Egy csomó olyan termékben lehet állati dolog, aminél nem is számítasz rá. Pl. a sűrűbb, krémes jellegű cuccokban, mint a pudding vagy a sajtkrém szokott lenni zselatin. A kürtős kalács meg a fornetti pékáruk is állati zsírral készülnek... stb.


Ki lehet tapasztalni idővel, hogy milyen jellegű ételek készülnek állatból, és akkor könnyebben elkerülheted a hasonló szitukat.

2016. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Velem amiről tudok, az a levessel esett meg, zöldséglevesbepárom mamája belefőzte a csontot "csak az íze miatt"... illetve a mamám volt hogy zsírban pirított dolgokat, pl. gombapörkölt alapját zsíron pirította mert ház az nem hús, de csak úgy az igazi, szóval biztos én is megehetem :)


Szerintem egyszerűen sok ember nem érti, hogy attól még h nem hús formája van vminek, egy vegetáriánus nem feltétlenül eszi meg. Nem hiszem, hogy direkt bántani akart volna.

2016. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem vega, nem igen gondolkodik ilyenekről. Valakit meg kínálok, soha nem jut eszembe, hogy esetleg vega az illető, vagy érzékeny valamire.
2016. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
37%

Mindig olyant egyél, amiről meggyőződtél, hogy vegetariánusan van elkészítve.


A te esetedben én annyit szoktam csinálni, hogy a továbbiakban ettől a vendéglátótól egyszerűen nem fogadok el semmit. Lehetőleg kitérő választ adok, ha mindenképpen muszáj étkezési időben újra meglátogatnom, de természetesen ha tehetem, inkább nem megyek többet hozzá. Mondjuk, viszek magammal egy zacskó mogyorót, vagy valami gyümölcsöt, hogy azt egyem, ha nagyon éhes vagyok, de a kínálást nem fogadom el.


Ha nagyon megszorít a kérdéseivel, hogy ugyan miért nem, csak egy falatot, - és tényleg mindenáron ragaszkodik az őszinte válaszomhoz - akkor kedvesen, egyszerű tényként közlöm, hogy mivel most már nem vagyok biztos benne, hogy olyant kapok, amit szeretnék, inkább előre elkerülöm a bajt. Nem veszekszem, nem teszek szemrehányást, nem vádaskodok, nem oktatom ki, csak emlékeztetem a múltkori zsírral készült pogácsára, és annyit mondok, hogy azért jöttem, hogy meglátogassam, beszélgessünk, játsszunk, stb, nem pedig azért, hogy a saját étkezési szokásaimról vitát nyissak.

2016. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
90%

Rengetegszer előfordult ilyen.

Mamám rendszeres trükközik a levesekkel, és mindig negsértődik ha nem eszem meg, mert látom benne a húscafatokat. Ő is rendszeresen zsírral süt, de azt hazudja hogy margarin van benne

2016. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%

Ja és egyszer vettem egy brokkoli salátát, amiben parizer volt. Abból csak egy falatot ettem.

Anyu is folyton át akart verni, amikor még tini voltam. Bár nem értem, hogy miből gondolta, hogy nem veszem észre a halkonzervet a padlizsán krémben.

Sokszor van, hogy szemétkedésből csinálják, de általában csak nem gondolnak bele, hogy a zsír is tabu a vegáknak.

Sajnos teljesen szinte lehetetlen ezt kikerülni, ugyanis a legtöbb margarinban, joghurtban, cukrászdás süteményben zselatin van. A vitaminok, gyógyszerek is trle vannak állati eredetű anyagokkal.

2016. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Aki nem vega, pláne idősebb, az ilyesmikre simán nem gondol.

Még gimiben elvittem a vega barátnőmet a nagymamámhoz ebédre. Jó előre szóltam, hogy nehogy húst főzzön.

Erre lerakott elénk egy sonkás rakott tésztát. Mikor mondtam neki, hogy de hát mama, mi ez??? Akkor a fejéhez kapott, és közölte, hogy óóó, pedig mit gondolkodott, mit főzzön, és hát mivel ez nem húsétel, hanem TÉSZTA, így eszébe se jutott, hogy a sonka ami benne van is hús... ;)

2016. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
59%
Régebben próbálkoztam vega lenni, ha mikor ténylegesen kihagytam az ételekből az állati összetevőket annyira vacak lett minden hogy elgondolkodtam. Tényleg megéri lemondani az ételek élvezetéről csak azért hogy vega legyek?
2016. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
86%

Nekem inkább az érdekes, hogy miért gondolják sokan, főleg a vegák/vegánok, hogy a "húsevők" szándékosan bántani akarják őket és szivatni a kajával. Nekem is vannak ilyen ultimate vega ismerőseim, évekig csak húst nem ettek, most már semmilyen állati eredetűt, és tény, hogy sokan nem értik, miért csinálják ezt, sokan egészségtelennek tartják, engem speciel csak az zavart, hogy egész nap azt láttam, hallgattam tőlük, hogy mindenki orra alá dugják, hogy ők bizony soha többé nem esznek állati eredetűt, és a gyerekeiknek sem fogják engedni, és konkrétan beszólogattak, kellemetlen helyzetbe hozták rendszeresen a "húsevőket".

DE még ennek ellenére sem jutna eszembe soha, hogy szándékosan húst etessek velük. Nem azért, mert sajnálnám őket, hanem mert szimplán semmit nem érnék el vele. Ha nem tudnak róla, akkor csak röhögnék itthon a markomba, mint egy elmebeteg, hogy hú de megszivattam őket, ha meg észreveszik, akkor meg max megsértődnek. Szerintem senkinek nem jut eszébe, hogy ilyet csináljon. Nem szép dolog megenni az állatokat, én sem szeretem, de azért nem kell a húsevőkre úgy gondolni, mint elmebeteg pszichopata vadállatokra.

Egyébként az átlagember nem gondol bele, hogy mi állati eredetű, mi tartalmazhat húst, és mit eszik meg éppen a vega ismerős. Nyilván nem fognak rántott hússal kínálni, de egy zsírral készült sütiről senki nem feltételezi, hogy bakker, ezt nem fogja megenni.

De legközelebb akkor, ha valaki megkínál valamivel, kérdezd meg nyugodtan, hogy miből készült. Gondolom akkor tojást, tejet, kakaósat sem fogyasztasz, szóval a sütik nagyrésze kiesik neked.

2016. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!