Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Segítség! Vegetáriánus vagyok,...

Segítség! Vegetáriánus vagyok, de VÉLETLENÜL ettem húst és most undorodok, rosszul érzem magam, nem tudom mit csináljak!?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok (majdnem vegán - épp próbálnék teljesen az lenni) etikai okokból. Anya ma csinált kroketteket amiről azt állította, nincs benne hús, csak krumpli, és legalább 4-5x megkérdeztem, hogy biztos nincs-e benne hús, azt mondta NINCS. Majd ettem belőle és éreztem hogy fura rágós íze van, megnéztem belülről és láttam hogy rózsaszín darabkák voltak benne. Megnéztem a csomagolását és valóban volt benne sonka.... Kb. 2-3 harapást ettem belőle, amikor észrevettem a húst, azonnal kiköptem. Most hihetetlenül undorodok ettől, meg magamtól, meg hogy hogyan nem vehettem észre. És anya miért nem vette észre?? Ha meg észrevette miért nem mondta volna hogy van benne hús???? Tudja, hogy nekem ez mennyit jelent. Most annyira rosszul érzem magam, lehet hogy nem tűnik nagy dolognak, de nekem az, legszívesebben kihánynám. Belegondolok hogy lenyeltem azt a pár szem húst és elkap a hányinger, nem bírom!!!! Mi a szart csináljak???? Nagyon rosszul érzem magam. Tudom, hogy nem az én hibám, de ez nem segít. Úgy érzem elment az étvágyam az évre


Veletek volt már ilyen? ha igen, mit csináltatok hogy ne érezzétek ilyen rosszul magatokat/hogy ne undorodjatok tőle? Szerintetek anya direkt csinált sonkás krokettet és mondta róla azt hogy nincs benne hús, mert nem támogatja az életmódomat?


(légyszi csak olyanok válaszoljanak akik nem esznek húst, vagy esznek de elfogadják a vegákat/vegánokat. olyanok ne válaszoljanak akik hülyeségnek tartják, mert nem vagyok az ő véleményükre kíváncsi.)



2015. dec. 25. 16:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

nyugtasson, hogy a bolti sonkákban minimális hús van

egyébként én se eszek húst, de amit te csinálsz, az csak hiszti! mit csinálhatnál? mondanám, hogy okádd ki, de valószínűleg nem tudnád

elment az egész éves étvágyad? ne egyél 2-3 napig, aztán megtudod, mi az az étvágy

hány éves vagy? 12? túl fogod élni

2015. dec. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Fürödj meg szenteltvízben. És nőjj fel.
2015. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok vega, de úgy vagyok vele, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogy él és táplálkozik.

Nem tudom, milyen a kapcsolatotok anyukáddal, de ha ismer téged, én nem feltételezném, hogy direkt akart megetetni olyasmivel, amitől undorodsz. De te ismered őt, ha mégis így van, akkor nem ártana őszintén elbeszélgetnetek egymással.

Fizikailag nyilván nem lesz belőle bajod, de ezt te magad is tudod. Ettől ugyanúgy vega maradsz, és egyébként a kizárólag növényi táplálkozás során is van, hogy nyomokban állati fehérje jut a szervezetbe. (A mikéntjét hadd ne részletezzem.) Amit megettél húst, az pedig igazából jelentéktelen mennyiség volt.

De inkább a lelki/eszmei oldalára reagálnék.

Meglehetősen rossz érzés a tudat, hogy olyasvalamibe kóstoltál bele, amitől undorodsz. Nem vagyok vega, de van olyan étel, amitől én is undorodok, és volt, hogy bizony véletlen belekóstoltam. Biztos fura ábrázatot vágtam, amikor megtudtam, hogy mit is ettem, de úgy gondolom, nagy problémát nem kell belőle csinálni. Megtörtént, és visszacsinálni már nem lehet. Sőt, mialatt gyötrődik az ember, az a táplálék már rég molekuláris formába bomlott az emésztőnedvek hatására.

Ami pedig azt illeti: attól a pár falattól nem pusztult el több állat, ha nem haraptál volna bele, akkor is ugyanennyi került volna vágóhídra, mint így, hogy beleharaptál. Ergo ezzel egyetlen állatnak sem okoztál rosszat.

Én azt mondom, próbáld meg nem túlreagálni a történteket. Ami történt, az megtörtént, katasztrofális dolgot nem követtél el, próbálj meg túllépni rajta. Vagy minimum kösd le magad valamivel, ne egyfolytában ezen agyalj.

2015. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Kösz az értelmes válaszokat.

Első és harmadik: szüljetek kaktuszt :)

Második: képzeld, nem "hisztizek"(?) valóban így érzem magam, hányingerem van, undorodok stb. de miért is gondoltam hogy ide gyakorikérdésekre ki lehet bármit is írni anélkül, hogy az embert hülyének nézzék és ILYEN jellegű reakciókat kapjon? De csak hogy válaszoljak a kérdésedre, nem 12 vagyok, hanem 18, és igen, tudom mi az az étvágy, azt is tudom milyen egy hétig nem enni egy falatot, és tudom milyen érzés éhezni. Amikor azt írtam, hogy elment az étvágyam az évre (vagyis a következő egy hétre) azt komolyan mondtam, mert olyan szinten undorodok a kajától mindezek után.


De most úgy őszintén, miért jó az embereknek hogy lehúzzák a másikat? Ha valaki eszik húst, attól még nem kell csesztetni azt, aki nem. Attól mert teljesen más véleménye van valakinek mint nekem, attól még nem kell így reagálni, max ha tényleg így gondolod akkor inkább ne szólj semmit mert nem vagyok kíváncsi rá.

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert segítségre lett volna szükségem, nem azért, hogy még rosszabbul érezzem magam. De végül is mit vártam, magyar mentalitás. :)

2015. dec. 25. 16:38
 5/30 A kérdező kommentje:

# 4/5 Időpont ma 16:34


Nagyon köszi!!! :) igazad van, megpróbálom elterelni valamivel a figyelmem :)

2015. dec. 25. 16:40
 6/30 anonim ***** válasza:
10%

Egyél műkaját, amit valami laborban raknak össze kitudja miből. :D


Ne egyél még igazi zöldséget, magvakat, gyümölcsöt se. :D

Képes volnál szegény állatok elől megenni a növényeket és hagyni őket éhezni?:D


Nekem nincs bajom a vegákkal, legalább több marad nekem. :d Ha mindenki vega lenne, akkor kihalnának a disznók, tyúkok és egyéb háztáji állat.

2015. dec. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Voltam már szarul. Olyankor előregörnyedve, alig élve vegetáltam.

Annyira nem lehetsz beteg, hogyha ilyen monológokat tudsz írni, kioktatva azokat, akik neked beszólnak.

Tényleg nem szép dolog beszólogatni másoknak, de mit vársz akárkitől is? Mit lehetne tenni?

Megetted, és kész. Majd kijön valamilyen úton. Ha nem bírsz enni, akkor nem eszel 3 napig, vagy 2 hétig, ha megéhezel, akkor majd eszel. Ha meg teljesen összeegyeztethetetlennek érzed az életeddel, hogy hús került a szádba, majd intézkedsz.

Csak nehogy a nyáron kiírd, hogy bicajozás közben belerepült egy szúnyog a szádba, és véletlenül lement, ezért a bűntudattól nem tudsz aludni!

2015. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%
Menj pszichológushoz!
2015. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Vegán vagyok, és egyszer a nagymamám csinált direkt nekem vegán süteményt, mivel nagyon meg voltam hatva attól hogy egy hónapig nem támogatott az életmódváltásban, majd egyszerre csak készített nekem vegán süteményt, hogy meg sem kérdeztem hogyan készítette. Kiderült, hogy volt benne vaj. Azt hitte növényi margarinnal készítette, de már időnként kihagy az emlékezete, ezért véletlen sima vajat tett bele. Nem örültem neki, de kibírtam. Egyszer történt, nem a világ vége. Húst mondjuk amióta vegán lettem egyszer sem ettem, de rákot véletlenül igen, nem dőlt össze a világ.
2015. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%
Ingyenesen hívható lelki elsősegély szolgálat: 06-80-505-503
2015. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!