Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ideális reggeli összetétele?

Ideális reggeli összetétele?

Figyelt kérdés

Miből áll az ideális reggeli? Hány kalóriát, mennyi fehérjét, szénhidrátot, zsírt érdemes fogyasztani? 55 kikós,178 cm magas nő vagyok, ha ez segít kicsit az arányokban, és irodai munkát végzek:)


Milyen ételek azok, amik ideálisak erre? Lakto-ovo vegetáriánus vagyok.


Szeretném egy kicsit tudatosabban megtervezni a reggelit, de nem nagyon értek hozzá. Tudnátok segíteni?



2016. ápr. 27. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, eléggé egyéni, kinek mi a megfelelö.


Csak egy példa: a páromnak reggel rengeteg szénhidrát kell: zsömle, lekvár, méz, nekem meg reggel szénhirátot csak nagyon keveset szabad ennem, nekem a tk zsömle, szalámi, sajt, tojás a megfelelö. Ha megcseréljük - mert kísérletképpen mindketten kipróbáltuk a másiknak megfelelöt - egész délelött vagy akár estig is rosszul érezzük magunkat.

2016. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni, hogy egyénileg mitől függ ez?
2016. ápr. 27. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, ez emberfüggő, s persze a nap további része is számít.

Pl. nekem egyetlen ideális reggeli van, minden más katasztrofálisan rossz: a semmi :)

Az biztos, hogy sok és gyors ch nem előnyös, reggel gyenge az inzulinérzékenység, bár ez csak az elmélet s ha valaki kitapasztalja, hogy neki pedig szembe kell mennie a fentivel, hogy jól érezze magát, akkor nem szóltam. Sokfélék vagyunk.


A kedvenc ajánlatom a tojás zöldségekkel, laktató, gyors, tápanyagdús.

De természetesen kismillió más jó opció is van.

Sokan ugyebár zabkását esznek gyümölccsel. Megvannak az előnyei, már ha az embernek jók a szénhidrátbombák, ez változó.

De szinte akármit lehet enni, amit máskor jónak tartasz, csak mert reggel van, ehetsz kölest szójaszósszal és vegyes nyers zöldségekkel (nekem a borsó lenne az alap). Az tartalmas és az aminosavakat tekintve is ott van a szeren s akinek ez nem egészséges (már nem neki személy szerint, hanem általában), az már túlzásba viszi az egészségre figyelést.


Hogy hány kalória legyen a reggeli, az megint nem megmondható. Az egész nap többet számít, a reggeli mennyisége ebből szabadon eldönthető s kitapasztalandó.

A párom 1000-1200 kcalt eszik reggel, én 0-t s mindkettőnknek pont ennyi kell, még attól is függetlenül, hogy szálkásítunk vagy tömegelünk-e épp vagy mennyit mozgunk, de az aktuális testtömeg sem befolyásol semmit ebben. Van, akinek kb. mindegy, mennyit reggelizik, csak az egész nap legyen OK.

Speciel én támogatom azt, hogy ha már reggelizünk, legyen benne nem kevés fehérje. De ezen túl... Lehet akár teljesen zsírmentes is, a fő, hogy a szükséges zsírt vidd be a nap további részében. Bár van, aki szerint az epét reggel be kell indítani egy zsírlökettel, én ilyen késztetést sosem tapasztaltam, amikor még reggeliztem (persze azt se korán), gyümölcsöt ettem és jólesett. Ja igen, sokan szeretik a gyümölcs- vagy a zöldturmixokat (ez utóbbi a legtöbb embernek szintén gyümölcsturmix, csak egy kis zölddel elrontva az ízt... OK, ízlés dolga, de nekem nem jön be úgy, a zöldturmixba nem teszek édeset. az is jó tud lenni, csak persze nem tudom, hogy képes bárki jóllakni vele).

2016. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ki kell tapasztalni. Nekem a zabkása vagy a zöldturmix jön be legjobban. Keress rá youtubon hogy what I eat a day, ott is láthatsz jó tippeket.
2016. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!