Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak fogyókúra?...

Vegetáriánusoknak fogyókúra? Valaki tud ajánlani valami jót?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy tejet, húst, tojást nem fogyasztok (csak ritkán halat), viszont nem is igen pótlom 1)mert a vegacuccok általában irdatlan drágák és én meg csóró kolis vagyok 2)nincs is nagyon ötletem.

Sajnos eléggé meghíztam az utóbbi időben (bár gyanítom ebben a pajzsmirigyemnek is van némi szerepe, az egyéb tünetek miatt), és szeretnék diétázni, de fogalmam sincs, mit hogyan. Mert az lenne a jó, ha lenne egy összeállított étrend, napokra lebontva (mint sok más diétánál ,csak ugyem ajdnem mind húsosak), csak sehol nem találok olyat, ami vegadiéta (plusz sok minden nem is jó, mert sok a gyomorsavam)

Valaki tud ajánlani valamit? Amit nem csak horrorárból lehet kihozni?



2016. máj. 3. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

" viszont nem is igen pótlom "


Mit akarsz pótolni?? Mit?? Mi az, ami a tejtermékekben, olajos magvakban, hüvelyesekben, zöldségben, gyümölcsben nincs meg??


"1)mert a vegacuccok általában irdatlan drágák és én meg csóró kolis vagyok 2)nincs is nagyon ötletem. ""


Drága? Mi a drága? A lencse? zöldbab? paradicsom? gomba? uborka? tej?


"és szeretnék diétázni, de fogalmam sincs, mit hogyan"


Írd le, jelenleg miket fogyasztasz. Pl. 2-3 napi étkezésed. Utána rögtön meg tudjuk mondani, mit csinálsz rosszul.


Általános szabályok, hogy az extra cukorbevitelt (cukros italok, félkész ételek, édességek, cukor ételekbe) 0-ra kell csökkenteni, a tésztát kerülni, a fehér lisztet kizárni, helyette teljes kiőrlésűre vagy mag/zab/tönköly, egyéb verzióra váltani, és azt is azért mértékkel alkalmazni.


Emelett egy kiegyensúlyozott zöldségeken alapuló étrend meglehetősen diétás.

2016. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Pajzsmirigy plusz savasság plusz vegaság és fogyókúra.. Ez már túl sok egyszerre ahhoz, hogy szakértelem nélkül olyan étrendet írjanak össze neked, ami biztos nem ront a helyzeten. Fordulj dietetikushoz.
2016. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 1-nek: azért, mert FOGALMAM SINCS, hogy mi a jó, csak mindig azt hallani, hogy a húst pótolni kell, amire ott vannak az ilyen olyan szójakészítmények satöbbi satöbbi, meg a különböző "vegakészítmények" amik elég drágák. Egyébként meg eszek mindenfélét zöldséget stb-t mégis úgy érzem, valami hiányzik, szinte folyamatosan ehetnékem van, és akármit eszek, nem szűnik meg. Szóval gondolom valami hiányzik a szervezetemnek, de fogalmamsincs mi. :(

Nem tudok dietetikushoz menni, mert jelenleg külföldön vagyok, és még pár hónapig itt is leszek .

Egyébként ilyemiket eszek: reggelire általában zabot (vízben főzve), gyümölccsel, néha magvkat is teszek bele (cukor nélkül), aztán többféle párolt/sült/nyers zöldséget, rizst, néha durumtészta, ritkábban:kuszkusz,árpa,köles, zöldségleves, sajtokat is szoktam, néha natúr joghurtot, időnként gyümölcsöset is (tudom, hogy van benne cukor, de időnként szinte "megbolondulok" annyira ki vagyok éhezve valami édességre, olyankor előfordul az is, hogy csokit vagy nápolyit eszek, hiába nem tartok otthon, néha képes vagyok lemenni este csak ezért a boltba, mert úgy érzem, rosszul leszek, ha nem eszek valami édességet, azután mindig borzasztó rosszul érzem magma, de egyszerűen időnként képtelen vagyok kontrollálni ezt) . Fehérkenyeret nem eszek, teljes kiőrlésűt szoktam venni max. Meg gyümölcsöket eszem (narancsot, grapefruitot, epret, almát, körtét).

2016. máj. 3. 20:05
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Tehát fehérjét szinte semmit nem viszel be, emellett jódot sem, ami kellene a pajzsmirigy miatt.halat egyél sűrűbben vagy kezdj el húst enni, mert az hiányzik a szervezetedből. A szója persze megoldaná a problémát, de azt pajzsmirigy alulműködéssel hanyagolni kellene (meg az tényleg drága). Szóval sajnálom, de ilyen dolgok mellett nem tudnék étrendet mondani. Mert amúgy a hús kiegészítéssel és a nápolyi, csoki elhagyással amúgy tök jó étrendet lehetne.. A cukor megvonáshoz idővel gond nélkül hozzá lehet szokni, addig persze hiányzik.
2016. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos a húsevés nálam nem opcionális, már a szagától is felfordul a gyomrom!

Amúgy próbálom elhagyni, hidd el, de szerintem ahoz képest, amennyit bűnözök még így is irreális a túlsúlyom. (voltam már sokkal-sokkal vékonyabb sokkal több és rosszabb evés mellett... Persze lehet, hgoy többet kellene mozognom, de így is meg kell szenvednem mindenért, meg megküzdenem az állandó fáradtsággal)

2016. máj. 3. 20:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert szedsz a pm-re? Mert, ha nem, akkor elég nehéz dolgod lesz, úgy persze, hogy most kövérebb vagy. Először a hormonokat kell rendbe tenni.
2016. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem szedek rá semmit! A baj az, hogy orvosilag nem diagnosztizálták. Csak a tünetek mind stimmelnek alulműködésre, meg a családban többeknek is van, ezért is gondoltam, hgoy biztos ez a probléma. Egyszer vérvételi eredményben valamelyik érték kívül esett a referenciatartományon, azt hiszem aTsh, vagy már nem emlékszem melyik, de a doki azt mondta, hogy nem olyan nagy az eltérés, úgyhogy ne foglalkozzak vele. Csak hát közben meg cefetül vagyok, bár ez nem hatja meg, amit utálok, hgoy ráfogja arra, hogy biztos csak azért mert depressziós vagyok (sajnos elég egyszer pszichiáterhez kerülni, többet nem vsznek komolyan, mindent ráfognak arra, hogy "dilis vagy", ár nem értem, mert a pajzsmirigy alulműködésnek is ha jól tudom egyik tünete lehet a depreszió is..)
2016. máj. 3. 20:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján az étkezésed jó, és a célnak megfelel.


A pajzsmirigyre gyógyszert kell iratnod, ha nem teszed, nem csak oktalanul hízni fogsz, hanem később egyéb egészségügyi problémákhoz is vezethet.

2016. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Orvoshoz kell menni. Ha nem kezeled idővel rosszabb lehet és csak tovább hízol. Addig teljesen fölösleges bármilyen diéta. Az orvost pedig, ha csak nem szedsz a depresszióra valami kemény gyógyszert, nem fogja érdekelni, hogy depressziós vagy.
2016. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem kellenek "vegacuccok"... Te nagyon közel állsz a növényi táplálkozáshoz, igazából elvárnám, hogy legyen tudásod a témában, mert ezt tényleg nem jó ész nélkül csinálni.

Az, hogy fogyni akarsz, nem sokat nehezít, csak ha kicsi a kalóriabeviteled, akkor még fontosabb a tápanyagdús ételekre koncentrálás (bár a több mozgás is opció, akkor többet ehetsz). Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, ennyi.


Étrendet még magamnak sem írok, a pajzsmirigybetegséghez nem értek (lehet, hogy nem ártana egy jó gyógyszer), olcsó vega étrendben még otthon vagyok, viszont én alapesetben eszem tojást. Úgy elég könnyű, bár mivel én szénhidrátdús ételeket nem eszem, szükségem is van valami könnyítésre.

Annak lehet nehezebb, aki éhes lesz a sok szénhidráttól, mint én. Az közel növényi étrenden igényel némi szervezést s tudást... De lehet, hogy neked ez a gondod nincs.


A gyomorsavhoz sem értek, de ha a hüvelyeseket és a gabonákat megeszed, akkor azokra alapozhatod a fehérjebeviteledet, igen olcsón, plusz zöldségekre és esetleg olajos magvakra (nekem ez utóbbiak a mikrotápanyagok szempontjából igen fontosak. hiába eszem sok tojást, pár ásványi anyagból rosszul áll). A fehérjebevitel alapvető, úgyhogy ezzel kezdeném. A nem valami tápanyagdús, csak kalóriát s főleg gyors szénhidrátot adó ételeket pedig hanyagolnám.


Hogy ettél eddig?

2016. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!