Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elgondolkodtam a vegán életmód...

Elgondolkodtam a vegán életmódon de a tojás elhanyagolását nem értem. Ha házi tojás miért nem ehető?

Figyelt kérdés
Jó értem hogy a lényeg hogy ne együnk állati eredetű ételeket de a dolgok miértje érdekel engem, nem a divat. Tehát jó, állatot nem eszek, tejet nem iszok. De ha a tojó megtojta a tojást amit amúgy is megtojik miért nem ehetjük meg?

2016. máj. 23. 20:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
51%

Az allati eredetu feherje karos, tobb kutatas is igazolta.

A tojasban rengeteg feherje van, sokkal tobb mint amit kenyelmesen fel tud dolgozni a szervezet egyszerre. A felesleg rothasnak indul az emesztorendszerben ami toxikus anyagok keletkezesevel jar.

Hat ezert.

Van aki szerint hetente 3 tojas megengedett, de ha mondjuk egyszerre eszed az mar sok a feldolgozas szempontjabol. Marpedig ki birja ezt megallni, hogy ne egyen meg egy jo kis rantottat?? Szerintem ha vannak hazi tyukjaid, nyugodtan fogyassz tojast, csak ne vidd tulzasba. Aki mezet nem eszik az nem vegan hanem gyagya.. A mez nem allati eredetu. Habar a meheket ugymond kihasznaljak, de nem bantjak oket ugy mint a tobbi haszonallatot. Persze itt is erdemes megbizhato mehesztol beszerezni a mezet, mert az atlagos bolti mez cukrozott szokott lenni es/vagy felhevitett es lehutott(gondolom csiratlanitas miatt) ami megintcsak karos anyagokat szabadit fel a mezben. Epp ezert nem teszunk mezet 50 fokosnal melegebb teaba.

2016. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem egészséges, gyulladáskeltő stb, stb.
2016. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
19%

11

a mézben pontosan milyen káros anyagok vannak? főleg olyan ami csak akkor káros ha X fok fölé hevíted? Azért nem ajánlják teába mert sok benne lévő vitamin lebomlik magas hőfokon ezért elveszti jótékony hatásainak egy részét.

2016. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, valami olyan anyag lehet benne ami ho hatasara atalakul, kicsapodik vagy ilyesmi. Nezz utana ha erdekel:) Nekem mehesz mondta.
2016. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Ja, amugy koszi a lepontozast..
2016. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm értem már. Bár mint az elején írtam nekem csak a kifejezetten túltenyésztett szarvasmarhákkal van bajom (főleg Amerikában) a metán miatt, meg nyilván nem jó körülmények közt vannak, de hát ezen nem nagyon lehet változtatni.
2016. máj. 25. 06:14
 17/33 anonim ***** válasza:
68%

Van, aki szerint egy egészséges tojó sokkal kevesebb tojást produkálna, ha nem vennék el tőle. Ebben látok valamennyi logikát, meg abszolút amellett vagyok, hogy hihetetlenül gusztustalan irányba ment el az ember az igényei kielégítésére. Se a tej, se a húsipar nem bánik úgy az állatokkal, ahogy kéne. De ez sajnos már a zöldségekre és a gyümölcsökre is igaz, nagyon nehéz (és drága) olyat találni, aminek ne lett volna dolga különböző vegyianyagokkal.


Nekem személy szerint azzal a hússal, amit a barátom mamája ad nekem disznóvágás után, miután a boldogan nevelt disznót humánus körülmények között, a saját létfenntartásukra igen, megölik és feldolgozzák, nincs különösebb bajom. Azzal a tojással se, amit a piacon veszek az ismerős bácsitól és tudom, hogy a csirkéi nap mint nap szaladgálnak ,kaparásznak, vannak kiscsirkéik is. A tej érdekes téma, hiszen akkor termelődik, amikor az utódnak van szüksége táplálásra, sokszor tőle vonják meg, hogy mi megkaphassuk. Ezért iszom mostanában egyre több növényi eredetű tejet.


De itt a kérdés: Ki a jó élet tartana csirkét, disznót, marhát, stb., ha nem azért, hogy haszonállatként tartsa őket? Kinek lenne kikötve egy disznó a hátsó kertbe, mert olyan aranyos? Ezek haszonállatok, s akármennyire is elhiszem, hogy gondosan és humánusan kell bánni velük, és újra kéne értelmezni az ember étrendjét, az állati eredetű termékeknek nem kéne ekkora részt kitennie, nem gondolom, hogy a haszonállatok normál körülmények között tartásából származó termékek annyira rosszak lennének. Teljesen látom a logikát a veganizmus mögött egyébként, de leírtam a személyes meggyőződésemet.

2016. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

' miután a boldogan nevelt disznót humánus körülmények között, a saját létfenntartásukra igen, megölik és feldolgozzák'


Lattal te mar disznovagast kozelrol?? Nos ugy kezdodik hogy a boller megragadja az allatot, ugy hogy a disznonak az orraba nyul egy jo nagy es eros vasfogoval, olyasmivel mint egy tulmeretezett harapofogo.. Azzal huzza ki az orranal fogva az olbol.. Folytassam? En ott voltam, lattam es nem mondanam humanusnak. Szerencsetlen allat halalra valtan visit a remulettol es a fajdalomtol. Nekem jol jott a palinka amit elotte ittunk.. es az a remulet mind bekerul a verebe. Habar ezen sokan csak nevetnek hogy ez hulyeseg (jah mert tudomanyosan egyenlore meg nem bizonyitottak be, mondom egyenlore), de mit gondolsz miert van meg mindig koser vagohid? Ossze kene rakni ezeket a dolgokat fejben, logikusan es akkor mindenki rajonne hogy nem akkora hulyeseg ez..

2016. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
"Az allati eredetu feherje karos, tobb kutatas is igazolta." konkrétan melyek?
2016. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Elozo: nem ertem a kerdesedet. A kutatasok nevere esetleg tudosok, kutatok nevere vagy kivancsi? Vagy a fehrjek nevere??

Azt miert nem feszegeted hogy 'konkretan melyek' AZOK a kutatasok amik szerint az embernek sok-sok allati eredetu feherjere van szuksege? Nos?

2016. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!