Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elgondolkodtam a vegán életmód...

Elgondolkodtam a vegán életmódon de a tojás elhanyagolását nem értem. Ha házi tojás miért nem ehető?

Figyelt kérdés
Jó értem hogy a lényeg hogy ne együnk állati eredetű ételeket de a dolgok miértje érdekel engem, nem a divat. Tehát jó, állatot nem eszek, tejet nem iszok. De ha a tojó megtojta a tojást amit amúgy is megtojik miért nem ehetjük meg?

2016. máj. 23. 20:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, úgy hívják evolúció. A mindenevő állatoknak szüksége van fehérjére és mivel az állati eredetű ételekből a legkönnyebb megszerezni ,ezért e legtöbben onnan szerzik be. Az ember pedig mindenevő. Ideig-óráig elél növényi táplálékon de külön odafigyelés szükséges neki ehhez, mivel kevés növény tudja kiváltani az állati eredetű cuccokat míg pl a húsok, tojás mind-mind tartalmazza így ha mind növényi, mind állati ételt eszik, külön erőfeszítés nélkül jut hozzá minden szükséges tápanyaghoz.

Nem, kimondottan nincs "szüksége" hogy állati eredetű fehérjét egyen, ahogy nincs "szüksége" ruhára, pénzre, házra, vagy 80+ éves élettartamra mégis jól jön neki.

2016. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként minden ártalmas ha túl sokat eszel belőle, még a C-Vitamin is.
2016. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
#21 Igen? Es ezeket konkretan mely kutatasok tamasztjak ala??
2016. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

'Ideig-óráig elél növényi táplálékon'..


Van olyan emberi torzs ahol az emberek evente cirka egyszer esznek allati eredetu feherjet. Akkor ahhoz kepest h az ember mindeneveo (es ezt melyik kutatas is tamasztja ala konkretan???) eleg jol birjak, nem?


De ne higgy nekem, tegy egy probat. Mostantol kezdve elj kizarolag allati eredetu taplalekon! Kivancsi vagyok meddig fogod huzni..

2016. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
58%

24 te tudod egyáltalán mi a mindenevő? Hülyeség lenne csak állati eredetű táplálékon élni, egy szóval se mondtam hogy ez jó ötlet, azt mondtama kettő kombinációja ideális. Hogy milyen kutatás bizonyítja hogy az ember mindenevő? 5. osztályos biológiában tanulod bakker, az emésztőrendszerünk mind a hús mind a növények megemésztésére képes, erre sem a ragadozó, sem a növényevőe nem képes (a növényevő emésztőrendszere pl sokkal hosszabb) azonkívül a zápfogak is megmondják, a növényevőknek barázdás, a húsevőknek tarajos, a mindenevőknek gumós. Most szépen állj fel, menj a fürdőbe és nézd meg egy tükörben.

A vadonban egy mindenevő állat nem él el örökké növényen ha mindenevő, mert ő nem számolgatja a tápanyagokat hogy minden meglegyen, hanem azt eszi ami a kezébe kerül, így gyakran alakulhatnak ki hiánybetegségek, erre jó példa a patkány akit ha házilag tartasz állati fehérjével is kell etetni ha a tápja nem tartalmazza mert a legtöbb fehérjét tartalmazó növény nem egészséges számára (brutál hízékonyak), az ember ezeket megeheti, de figyelnie kell megvan-e az elegendő fehérje amit nem mindenki tud követni vagy tud róla hogyan-mennyit-mit kell ennie hogy ez meglegyen. Nem azt mondtam hogy lehetetlen növényen élni, hanem hogy nehezebb, egy mindenfélét evő embernek nem kell annyira figyelnie arra mit eszik mert a változatos étrendje 99% eséllyel minden szükséges tápanyagot tartalmaz anélkül hogy odafigyelne erre külön.

Amúgy még mindig nem láttuk az általad említett kutatásokat hogy az állati fehérje káros.

2016. máj. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm elég lesz már
2016. máj. 28. 20:30
 27/33 A kérdező kommentje:
De tényleg ne írjatok többet köszi
2016. máj. 28. 20:32
 28/33 anonim ***** válasza:
20%
Ez a dogmaszeruen hajtogatott fog-dolog nagyon sovanyka erv am ahhoz hogy egy tobbszorosen es tobb szempontbol alatamasztott es bizonyitott tenyt ketsegbe vonj, ugye tudod? Kuldom privatban az olvasnivalot, azokat amiket normalis, intelligens, nyitott, a vilagrol tobbet is tudni kivano emberek (legalabbis tobbet, mint amit az 5. osztalyig belejuk vertek) altalaban maguktol is fellelnek a vilaghalon. Jo olvasast! ;)
2016. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%
Egy többmillió éves evolúciós fejlődés eredménye ami az orrunk előtt van tényleg "soványka érv" az olyan "Kutatások" ellen amit még mindig nem linkeltél (privátba SEM) de mivel a kérdező szépen kért nem fogok többet veled "vitázni" mert úgyis úgy teszed mint ahogy egy galamb sakkozik: rás**arsz a táblára, feldöntöd a bábukat és úgy mászkálsz mint aki nyert
2016. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
44%

Tegnapelott, 21.49-kor kuldtem el ezt a ket linket privatban...


Dr Neil Nedley donto bizonyitek


Dr. T. Colin Campbell - The China Study (Kina tanulmany)


Es most mar leszel szives beken hagyni.. Tanuld meg hasznalni a GYK-t, mielott masokat megragalmazol! Tobbet egy kanyit sem irok neked sem privatban, sem itt, vegeztem.

2016. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!