Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán életmód tényleg...

A vegán életmód tényleg egészséges?

Figyelt kérdés

Évek óta vegetáriánus vagyok, és egy ideje gondolkodom rajta, hogy vegán legyek. Ami visszatart: bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy tényleg egészséges-e, nem okoz-e vitaminhiányt, gyenge közérzetet stb.

Nem szeretnék kötekedést vagy bunkó kommenteket olvasni, ezeket azonnal töröltetni fogom!

Kérem, elsősorban azok írjanak, akik tapasztalatból tudnak nyilatkozni, vagyis vagy vegánok, vagy próbálkoztak már ezzel az életmóddal.



2016. júl. 27. 18:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
B12-t külön nem szedek, mert a rizstejben/tofuban/nutritional yeast-ben/müzlikben van hozzáadott B12 (majdnem minden esetben)
2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Le tudnátok írni, hogy miket esztek egy nap? Illetve mit mivel kell kombinálni, hogy minél jobban beépüljenek a tápanyagok a szervezetbe?
2016. júl. 28. 15:40
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Ma:

reggeli: nyers cékla "tartare" szójaszósszal,fűszernövényekkel, teljes kiőrlésű magvas zsemle, vegán kesu sajtkrém


tízórai: avokádó


ebéd: alpro natúr mandulajoghurt, zabpehely, barack


uzsonna: banán


ebéd: gombás-zöldbabos curry kókusztejjel


De nagyon változó, ez csak egy napi példa :)

2016. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hmm ez így elég kevésnek hangzik. Elég neked ennyi kaja egy napra??
2016. júl. 28. 18:46
 15/23 anonim ***** válasza:
80%
55 kilós nő vagyok. Igen, elég.
2016. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
Kedves Kérdező! Az előttem levő nő gondolom nem mini mennyiségeket eszik, "nálunk" vegánoknál az adagok sokkal nagyobbak.
2016. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez igaz, tényleg nem a szokásos 150-200g-os adagokat esszük.
2016. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%
Csak azért tudnak vegánok lenni, mert a mai technológia lehetővé teszi azt, hogy tabletta formában is bevigyél a szervezetedbe hiányzó alapanyagokat vitaminokat, hogy ne halj bele a nem táplálkozásban. Ha 100 évvel korábban élnél és ezt csinálnád már belehaltál volna ...
2016. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#18: "Csak azért tudnak vegánok lenni, mert a mai technológia lehetővé teszi azt, hogy tabletta formában is bevigyél a szervezetedbe hiányzó alapanyagokat vitaminokat, hogy ne halj bele a nem táplálkozásban. Ha 100 évvel korábban élnél és ezt csinálnád már belehaltál volna ..."


Ez így van. Mire következtetsz ebből?

2016. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
18: semmilyen kiegészítő nem kell az egészséges vegán élethez így nem igazán értem miről beszélsz.
2016. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!