Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek a vegán vagy a...

Szerintetek a vegán vagy a paleo étrend az egészségesebb?

Figyelt kérdés

2016. okt. 14. 08:19
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
34%
Paleo, mert a hússal semmi baj nincs, viszont a gluténnal és a tejjel már igen
2016. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

A paleo.

Amit a paleo kihagy, azoknak jelentős része valóban nem alkalmas emberi fogyasztásra. A hús meg igen.

Persze jönnek majd a habzószájú kakaóscsigazabáló lepontozók, de próbáld ki, hogy elkezdesz paleo szerűen étkezni, napok alatt nagyságrendekkel jobban érzed magad és több az energiád.

2016. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Én is inkább paleo párti vagyok. Könnyebb jól csinálni, mint a másikat.
2016. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

Messzemenő következtetéseket nehéz lenne levonni. Amit tudunk, hogy a húsfogyasztás csökkentése inverz korrelációban áll a halálozási aránnyal, lásd például:

Orlich MJ, Singh PN, Sabaté J, Jaceldo-Siegl K, Fan J, Knutsen S, Beeson WL, Fraser GE, "Vegetarian dietary patterns and mortality in Adventist Health Study 2.", JAMA Intern Med. 2013 Jul 8;173(13):1230-8.

Dinu M1, Abbate R, Gensini GF1, Casini A1, Sofi F,"Vegetarian, vegan diets and multiple health outcomes: a systematic review with meta-analysis of observational studies.", Crit Rev Food Sci Nutr. 2016 Feb 6:0.

Appleby PN1, Key TJ, "The long-term health of vegetarians and vegans.", Proc Nutr Soc. 2016 Aug;75(3):287-93.

Hogy ebből következtethetünk-e arra, hogy a húsfogyasztás valóban okozója-e a fő krónikus betegségeinknek, az már egy sokkal nehezebb kérdés.


A paleo étrenndel összehasonlítani nehéz lenne, ugyanis az étrend klinikai szakirodalma hiányos és a rendelkezésre álló néhány tanulmány minősége megkérdőjelezhető (lsd pl. Fenton TR, Fenton CJ, "Paleo diet still lacks evidence.", Am J Clin Nutr. 2016 Sep;104(3):844), a bizonyítékai főként anekdotális jellegűek.

2016. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés mert a paleo sok fontos tápanyagot egyszerűen mellőz, míg a vegán helyettesíti azokat növényi forrásból, ráadásul a nagyobb egészségügyi szervezetek szerint is megfelelő étrend akár csecsemőknek is (ada, who).

A paleó ezzel szemben nem rendelkezik ilyen ajánlással. A vegánban pedig a b12 részben problémás (bár a legtöbb vegán termék ezzel dúsított), és odafigyelést igényel.

2016. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

A paleo most divatosabb, még akkor sem, ha nem törődik olyan ellentmondással, hogy a pattintott kőkorszakban honnan volt kókuszzsír pl. Magyarországon vagy napi húsevés. Azzal a ténnyel sem törődik, hogy ha nem lenne képes adaptálódni párezer év alatt a szervezet a fogyasztott ételekhez, akkor a különböző kontinenseken nem lenne különböző étel tolerálható enzimszinten a tápcsatornában, pl: alkoholt nem tudnak bontani Ázsiában, Európában igen. Durva lehúzás, majd jön helyette másik.


A vegán étrend nagyon egészséges, megfelelő B12 pótlása mellett.


A legegészségesebb a napi 4 sport életfogytig, és mediterrán étrend. Az tényszerűen meghosszabbítja az életet, kb. 7 évvel. A többi étrend nem hosszabbítja meg az életet bizonyítottan. Ennyi.

2016. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a vegán az egészségesebb, mivel ahogy írták, arról már több kutatás alátámasztotta, hogy az. A paleóról ezzel szemben még egy sem.
2016. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Melyik paleo s melyik vegán? S mi van a vegán paleóval? Bár az elég ritka, azt hiszem.


Nekem személy szerint az az egészségesebb, amiben kevesebb a szénhidrát (úgy értem, lehetőleg semmi gabona s egyéb szénhidrátbomba) s szinte semmi vagy semmi a hús (s a többi állati, ha van, sem nagyüzemi), viszonylag sok a zöldség és a zsír.

Nem vagyunk egyformák. Egy szénhidrátdús vegán étrenden rövid úton kikészülök, ahogy egy szénhidrátdús paleo étrenden is. Ha hús vagy vegán, akkor vegán, a szigorú, a zöldborsót kizáró paleo olyan nekem, mint a vegán komplementere, a zerocarber étrend: semmiképp.

Egyfajta lazább paleo (zöldborsó, vaj, sajt igen, zab nem, szénhidrát minimális és sok között bárhol lehetett) és vegán módon is étkeztem már, mindkettő tetszett, mivel a saját stílusomat alkalmaztam. A tipikus paleo lelkileg, a tipikus vegán testileg készítene ki napok alatt (böjt engedélyével hetek alatt).

S ez csak én vagyok. Az emberek különböznek.

S az egyik vegán étrendjén még a másik, egészen máshogy táplálkozó vegán is rosszul lenne s ugyanez a paleósokkal. Az egyik húst eszik zöldséggel és zsírral, a másik sok banánt és sütiket, egyesek paleójában OK a krumpli és a rizs is... A gyümölcsevők pedig egyszerre vegánok és paleósok - és étkeznek egészségtelenül, legjobb tudomásom szerint. Az őseink lehetettek gyümölcsevők, nekünk ez nem jó tápanyagbevitel, más is kell...

Még a nyersvegánok között is vannak szénhidrátosabban és zsírosabban evők... Ez két igen hatalmas halmaz, nem is olyan kis metszettel.

2016. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

a vegánnal nincs semmi baj, ha képes vagy tudatosan táplálkozni és tisztában vagy vele, hogyan és milyen ételek fogyasztásával tudod lefedni a teljes aminő profilt, valamint, hogy hogyan viszel be elegendő b-vitaminokat...


a paleóval sincs semmi baj, ha képes vagy szintén tudatosan táplálkozni... a paleóval csak az a bajom, hogy míg a vegánnál van egy érthető ideológia, miszerint a vegán semmit nem akar fogyasztani, ami állati eredetű, addig a paleó sok kaját teljesen totálisan értelmetlenül tilt...

2016. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a vegán. (azért van több voks a paleo mellett, mert eleve többen követik azt az étrendet)
2016. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!