Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyen vegán az, aki...

Hogyan legyen vegán az, aki aki minimálbéres?

Figyelt kérdés
Mert..lassan a csapból is az folyik, hogy milyen egészséges és milyen jó és legyél te is vegán!! Lennék is..de mennyibe is fáj egy rizstej? Egy kókusztej?? Vagy akárcsak egy vegán csokoládé???? Honnan van ennyi pénzetek srácok?

2016. okt. 20. 16:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Muszáj rizstejet meg vegán csokit venni, vagy csak én nem értem.
2016. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Férjemmel napi szinten vegán ételeket főzünk, mert az a legolcsóbb számunkra. Rizstejet nem iszunk, ha nagyon akarok, otthon megcsinálom. Az édességeket is itthon csináljuk, vagy néha veszünk egy-két tábla csokit, amiben nincs se tej, se tojás, se semmilyen állati dolog, de nincs ráírva, hogy vegán. És kb. 280 ft. Szóval csak szemfülesnek kell lenni!
2016. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
ezek általában ilyen belpesti újgazdag hipszterek, onnan van ennyi pénzük. egyébként ez hülyeség, nem csak vegánként lehetsz egészséges, pl egyáltalán nem muszáj csak azért kókusztejet meg vegán csokit venned, mert most épp az a trendi. amúgy meg: keress egy jobb munkahelyet.
2016. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%
Rossz csapokat hallgatsz. Maradj nyugodtan vegyes tüzelésü.
2016. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
35%
Üres rizs?
2016. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
sehogy ez a gazdagok baromsága az ember mindenevő mit nem lehet ezen megérteni....?
2016. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne rizstejet, kókusztejet venned? Vagy vegán csokoládét?

Elárulom a vegán csoki pont annyira egészséges/telen, mint a normál csokoládé. A legjobbat teszed a szervezetednek, ha egyiket sem fogyasztod, tekintve, hogy az 50 % szimplán cukor.

2016. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
99%

Nem akarok senkibe belekötni, de ez hülyeség, hogy vegánnak lenni drága.


Késztermékeket vásárolni drága, akár vegán, akár paleós, akár mindenevő az ember. Ha otthon főzöl, akkor olcsón megoldható.


Én ovo-vegetáriánus vagyok, tehát a tojást leszámítva vegán, és kb. havi 30.000-ből még az olyan dolgokat is meg tudom engedni magamnak, mint a 800 ft-os vaníliás szójatej és társai.

Szerintem ennél sokkal olcsóbban is megoldható,ha otthon készít az ember sokmindent. Szoktam én is, de a minőség és nem a pénz miatt.


Hogy miért olcsó vegánnak lenni?

Mert a zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, gabonák lényegesen olcsóbbak,mint a hús.

Csak egy példának: a lencse, vagy bármely hüvelyes megduplázza a tömegét főzéskor. A vegánok főleg hüvelyesekre alapoznak fehérjeként, tehát az étrendjük jelentős részét ez teszi ki - ez az nekik, ami a mindenevőknek a hús.


1 kiló lencse tehát 2 kiló lesz főve, 1 kiló száraz lencse ára pedig 5-600ft. Ez tehát 2 kiló táplálék 5-600 ft-ért, elegendő főételnek 6-7 napra.

Ezzel szemben 1 kiló olcsóbb hús, teszem azt sertés lapocka kb. 1000ft/kg. A hús veszít a tömegéből 15-25%-ot főzéskor, így ebből gyakorlatileg 750-850 g táplálék lesz: elég 3-4 alkalomra.

Arányaiban tehát a lencse többszörösen olcsóbb, mint a hús: 1000ft-nyi lencse kb. 14 napi tápláléknak elegendő főételként, magyarán kb. 3x olcsóbb táplálékforrás.


Remélem érthető a levezetés. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy a vegánok a hús elhagyásával RENGETEGET spórolnak. A maradék vagy a zsebükben marad, vagy elköltik vegán tejtermékekre, stb.-re. Ha nem költik el, hanem otthon készítenek ilyesmit, akkor nagyon olcsón kijöhetnek.


Rizstejet, kókusztejet könnyen lehet készíteni kókuszreszelék+víz vagy rizs+víz keverékéből. Egy liter rizstejhez nem kell több 250g rizsnél és 750g víznél. 250g rizs körülbelül 50 ft - tehát egy liter otthon készített rizstej ára 50 ft. Némileg olcsóbb, mint a normál tej, vagy a bolti rizstej, ugye?


Ugyanez kókusztejjel szintén 1:4-5-höz aránnyal készül. 250g kókuszreszelék kb. 300 ft - nyilván drágább, de azért megfizethető 1 liter kókusztejért.


Remélem komolyan érdekel a téma és a miértek, és nem csak lepontozást kapok a részletes válaszomért.

2016. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

#6: "sehogy ez a gazdagok baromsága az ember mindenevő mit nem lehet ezen megérteni....?"


Ezt kifejthetnéd bővebben, mivel ez az állítás önmagában tartalmatlan. Azt állítod, hogy az állatok szükségtelen megkínzása és megölése elfogadható, mert az ember mindenevő? Vagy esetleg azt, hogy a vegán életmód egészségtelen, mert az ember mindenevő? Ugye tudod, hogy mit jelent az, hogy egy élőlény mindenevő?


Kérdező: A bolti vegán "luxustermékek" valóban drágának bizonyulhatnak egyeseknek, azonban semmit nem hagysz ki, ha nem fogyasztod őket. Egy egészséges vegán étrendet kifejezetten olcsón össze lehet állítani. A zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék és a hüvelyesek a legolcsóbb táplálékainknak mondhatók, B12-vitamint pedig pár száz forintért akár több hónapra elegendőt tudsz vásárolni. Ha pedig szeretnél növényi tejeket, növényi húsokat stb. fogyasztani, egy kevés konyhai ügyességgel magad is el tudod őket olcsón készíteni. Az előző válaszoló tökéletesen összefoglalta a dolgot.

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom Ellen Jaffe Jones Eat Vegan on $4.00 a Day című könyvét. Bár én magam nem olvastam, sok jót hallok róla.

2016. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor drága a vegánság ha ilyen puccos kész cuccokat vszel, egy csomó dolgot el lehet készíteni otthon is hétköznapi dolgokból, vagy ha végképp nem megy, legyél vegetariánus, ott már tényleg szinte mindent lehet használni.
2016. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!