Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt segítőkész vegán?

Van itt segítőkész vegán?

Figyelt kérdés
Fehérje bevitelről szeretnék tudni mindent, miből mennyit?

2016. nov. 3. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először írd le hány éves vagy milyen nemű hány kg és cm, milyen aktivitású (sportolsz vagy sem)

A fehérje értékek igen eltérőek ettől függően

2016. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
120-140gramm fehérjére és 160-180gramm szénhidrátra lenne szükségem, de nem tudom, vegán étrendben milyen alapanyagokban kellene gondolkodnom.
2016. nov. 3. 10:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Testépítő vagy vagy mi az isten? Ennyi fehérje pont a háromszorosa annak amit egy átlag felnőtt nő igényel és a duplája egy férfiénak is.
2016. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen testépítő vagyok, és egy szeborreás ekcéma miatt szeretném kipróbálni a vegán életmódot, mert eddig semmi nem vállt be ellene, csak a szteroidos kenőcs, amitől hosszútávon szinte biztosan zöldhályogom lesz.
2016. nov. 3. 10:33
 5/12 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ha bevált akkor jelezd!

Mondjuk nekem az uerás kenőcs jó tünetkezelésre.

2016. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy vegán étrend fő fehérjeforrásai általában hüvelyesek, szójatermékek és gabonafélék.


[link]


Itt megtalálhatod különböző ételek fehérjetartalmát, illetve teljes áttekintést kaphatsz vegánok fehérjeigényeiről.

2016. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Harmadik, nem mindenki hisz a picurka minimális fehérjeigényben. Nekem még valami aktív életem sincs, de ha majd teljesen lefogyok, 55 kilós alacsony nőként is kelleni fog vagy 90 gramm... Ha a kérdező izmos és nem kis termetű, kellhet neki annyi.


Nos, vegán ugyan nem vagyok, de volt már rövid növényi korszakom gyúráskor, érdekel a téma évek óta meg minden.

Én hüvelyesekre alapozok ilyenkor, más zöldségekre és olajos magvakra. Akkor trükkös, amikor szálkásítok, mert nem nagy a fehérjeigényem s lehetőleg nem eszem gabonát sem. Másnak a gabonát is ajánlom (a zab egész jól áll gabona létére s más szempontból is jó cucc), a hüvelyes-gabona közismert párosítás fehérjekomplettálás szempontjából. De változatosan ennék mindenfélét, írtam már a forrásaimat.

Most zöldborsófőzelék van itthon, a fehérjebevitelemnél inkább arra kell vigyáznom, hogy ne szálljon el... Ha valaki nem viszi túlzásba a szénhidrátot az étrendben, vegánként sem nehéz összehozni a megfelelő mennyiségű fehérjét, a komplettálásra persze kicsit ügyelni kell, de az sem olyan nehéz. A lizin szokott problémás lenni, az a gabonában nagyon kevés van, a hüvelyesekre jellemző inkább nagyobb arányban, de abból valami másból van kevés, azt viszont sok növény rendesen tartalmazza... Egy odafigyelő nyersvegán is megoldja, pedig nekik majdnem teljesen kiesik a gabona, teljesen kiesik a krumpli...

Van, aki szójára alapoz, az nekem nem szimpatikus.


Hogy miből mennyit, azt ki kell számolni s kb. egy növény sem jó önállóan, kombinálni kell. De pl. 1 kiló zöldborsó már igen jó alap lenne egy napodhoz csak a fehérjemennyiséget tekintve s ez nem is sok étel. De lehet, hogy neked az s másra kellene koncentrálnod. A tökmagliszt nagyobbik fele fehérje, ez nekem néha jól jön... Ha tipikusan testépítesz, sok olajos mag nem fér be, de valamicske igen hasznos.

2016. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 0.8g/ttkg (gondolom, nettó testtömeg, a hájnak nincs fehérjeigénye) széleskörben elismert kötelező minimum, nem ideális és nem veszi figyelembe az aktivitást. Életben marad az ember vele, az alap folyamatok rendben lesznek, de nemcsak erre van szükség. Izomépítéskor és aktív embernek jóval több kellhet. Általában 1,5-2 g/nettó ttkg rendben van normál esetben. Van, aki 1-gyel is izmosodik, van, aki 2-vel sem, de az ritka, a normális testépítők a biztonság kedvéért használják a 2-t.

Ráadásul ez nekem megvalósítható szintnek tűnik, míg 0.8-at akkor sem tudnék könnyen összehozni, ha vegán lennék és főleg zsírt ennék, hogy azzal se jöjjön fehérje (gabonával jönne, gyümölcsön nem tudok élni). Menekülnöm kéne a zöldségételektől, ami elég beteg, nem?

Jó, aki kenyeret eszik tésztával és picike zöldséggel, annak mehet a napi 40 gramm, én képtelen lennék rá és nagyon utálnám. Úgyhogy megvalósíthatóság szempontjából irreálisnak tartom a 0,8-at, ha az ember kicsi, mint én. Nagyon kifacsart, furcsa, fehérjekerülő étrend kell hozzá, nem ehetnék annyi s olyan zöldséget, ami jólesik. Bizarr.

Oké, különbözőek vagyunk, tuti van, aki jól összehozza. Én túlságosan szeretem hozzá a zöldségeket.

Megjegyzem, találkoztam már a 0,8-cal maximumként is. Mert ugye ha csak minimum (ami aktív embernél ugye nem igaz), akkor simán fölémehetünk, mindössze nem muszáj. De van egy határ, ahol már terheli a testet s ha tovább emeljük, egyre egészségtelenebb. Az se jó, de kevesen esznek igen sok fehérjét.

2016. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én sok hüvelyest, szója felvágottat, virslit, "granulátumot" eszek, mert finomak (ezeket mind megtalálod a tescoban, 300-600ft-ért). Sinte mindenből a magasabb fehérjetartalmút veszem. Nekem mindig összejön 120-140g fehérje. Amúgy vannak nagyon olcsó növényi fehérje porok/szeletek, amikben 60-80g fehérje van 100 grammonként, ami nagyon jó aránynak számít. Keress rá, hogy milyen vegán ételekben van sok fehérje. A brokkoli is ilyen.

Amúgy miket eszel vegánként, és mennyi fehérje jön így össze?

2016. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok vegán, egyenlőre étrendeket tervezek, majd ha már lesz egy 7-10 napra való étrendem mx napi 2500ft költséghatárral, csak akkor vágok bele.
2016. nov. 4. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!