Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miből áll össze az étrendjük...

Miből áll össze az étrendjük a vegetáriánusoknak?

Figyelt kérdés
1 hónapig vegetáriánus életmódot szeretnék élni. A tejtermékeket nem hamyagolnám el kizárólag csak a húst és nem tudom, hogy ezzel az életmóddal hogyan tudnék változatosan étkezni.

2016. nov. 14. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg olyan étel van, amiben nincs hús.


A féhérjét tudod tojással/tejtermékkekel pótolni, ezért nincs igazán probléma az étrenddel.


Keress "húsmentes" recepteket, rengeteget találhatsz.


Mindenféle fözelék beleillik, ha húsmentes feltétet eszel hozzá, rengeteg leves van húsmentesen, tésztafélék, saláták nagy részébe szintén nem szükséges húsféle.

2016. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem baj ha kisregényt írok válasznak:)


Reggeli, vacsora nálam:

Tojásételek, bundáskenyér

Amerikai palacsinta gyümölcsökkel

Teljes kiőrlésű kenyér zöldségekkel, túróval, avokàdó, főtt tojás, salata

Különböző gyümölcssaláták

Smoothie+zabkeksz

Saláták magvas extrudált kenyérrel

Hummusz, padlizsánkrém + pirítós

Műzli mandula vagy mogyorótejjel

Mandulajoghurt friss gyümölcsökkel

Sajttál pl brie kecskesajt gyümölcsökkel dióval mogyoroóval

Olajos magvak

Lekváros vagy mézes kenyér :)


Ebéd amiket gyakran készítek

Krémlevesek

Vega pizza vagy hamburger házi

Vega lasagne tészta helyett cukkini lapnak

Teles kiőrlésű penne tejszínes spenótos gombás szósszal

Ricottás padlizsántekercsek

Céklás tejszínes rakott krumpli

Rakott brokkoli vagy karfiol

Cukkinitócsni

Szójaszószos fokhagymás padlizsàn

Gombapaprikás

Erdei gombaragu

Sajtfelfújt

Grill zöldségek

Zöldséges sajtos palacsinta vagy tortillatekercs

Chili sin carne

Tavaszi tekercs

Zöldsèges kelkáposztatekercsek

Zöldséges pite

Fatálban sült brie

Sütőtökös spenótos gnocchi


Fú még rengeteg minden van de az elmúlt egy-két hónapban pl ezek voltak

2016. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%

A tejtermékekkel és a tojással tudod helyettesíteni a húst,úgyhogy nem feltétlen lesz unalmas a húsmentes étrend. A tojás,a sajt és a túró elég nagy arányban tartalmaznak fehérjét a többi tejtermék viszont jóval kevesebbet.

Figyelmedbe ajánlom még a babot,borsót és a lencsét ezekbe is sok a fehérje,bár igaz ezek növényi fehérjék.


Én személyesen nem vagyok a húsmentes étrend híve,de kapásból most ezek az ételek jutottak eszembe.

2016. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

néhány példa azokból amiket kajálni szoktam:

Lencse leves, bab leves, bosó leves, humusz, lencsefőzelék, babfőzelék, tök főzelék, krumplis tészta, mákos tészta, káposztás tészta, gombapörkölt, grillezett zöldségek, főtt rizs, főtt bulgur, köles, hajdina, gersli, csilis bab, pattogatott kukorica, szejtán, gyümölcsök, saláták, savanyúságok, smoothie-k, zöldség leves, tofu, húspótlók, házi csoki, műzli, zabpehely, aszalt gyümölcsök...


na most 2 perc alatt ennyi dolog jutott eszembe random... szerintem elég változatos felsorolás

2016. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Melyiknek miből. Egy tipikus, 80/10/10 nyersvegán és egy ketogén vega kicsit sem eszik hasonlóan...

Csak a húst, belsőségeket és az állati zsírt, zselatint hagyod ki, minden más megmarad, ez nagyon, nagyon változatos étrendet tesz lehetővé, még válogathatsz is, mit hagysz ki még, ha az szimpatikus...

Ehetsz egészségesen és egyoldalúan, ez utóbbit persze nem ajánlom. Hús helyett tojás, sajt, túró, ennyi, eszel változatosan és nem lesz gond.


Én tojást szoktam enni és olajos magvakat, zöldséget, gyümölcsöt, zsírokat. Olykor kevés gabonát. Speciel én édesszájú vagyok, a párom pedig pláne, így nálunk napi program a sütizés, de van, aki nem eszik ilyesmit. Hogy a süti milyen, az is egyénfüggő, az enyémek főleg tojásból szoktak állni s kevés vagy semmi a hozzáadott zsír, cukor pedig nincs bennük.

Aztán nyáron, ha érik a gyümölcs (gyümölcsöskertem van és szeretem is a gyümölcsöt, csak szükségem nincs rá kifejezetten), akkor az olykor húszszorosan van jelen a mostani szinthez (ami nem is olyan alacsony, mint pár éve volt)... Igaz, a többi nem sokat változik.

Úgyhogy még egy embernél is sokat változhat ez.


Persze ott vannak a hüvelyesek, gabonák (ez elég széles, a köles pl. szerintem roppant ízletes... de a rizsből is millióféle ételt lehet készíteni, köret, édesség, sütiféle, gofri alapanyaga is lehet), krumpli, a zöldségek, gyümölcsök köre is igen tág... A legtöbb süti és édesség eleve vega...

S persze a tejtermékek is sokoldalúak tudnak lenni. Én inkább csak minimális sajtot eszem, salátába vagy tojáslepényen vagy sült tojáshabba keverve... S vajat a sütikbe, ha olyanok. Ezek laktóztartalma igen alacsony vagy nulla s az nekem jó. Elvileg a túró is jó lenne, az nekem valamiért nem barátom.

A fehérjével nehezen van gond, ha kicsit is odafigyelsz, hisz rengeteg állati és növényi fehérjedús ételt ehetsz.

2016. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon változatos :)


De pl. zöldségkrémlevesek, zöldséges rakottasok, zöldségcurry, pörköltek, köretnek barna rizs, quinoa, kuszkusz; zöldséges tészták, töltött zöldségek... :)

Ha inspirációra vágysz csak írd be a pinterestre, hogy 'veggie dinner' és annyi finom ötletet kapsz, hogy azt se tudod mit próbálj ki először.

2016. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!