Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 19:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
# 30 márpedig az Egészségügyi Világszervezet, és az Amerikai Dietetikus Társaság álláspontja szerint nagyobb eséllyel fog ráb...szni egy vegyes táplálkozású, mint egy vegán. De tudom, te nem hiszel a több ezer főt bevonó kutatásoknak(zsidó szabadkőműves illuminati ufók fizetik a hamis statisztikákat), csak az öregapádnak, aki 200 évig élt, és szalonnát evett kolbásszal.
2016. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 kriszpo ***** válasza:

Kedves #31-es! Válaszom kissé félre tetszett értelmezni.

Fogalmazzunk úgy, hogy "ismerem" a WHO-t mivel egészségügyes vagyok. Amerikai Dietetikusok stb... Amerika messze van, nem Európa, de még csak nem is Magyarország. Azt, hogy ki meddig fog élni nem csak a táplálkozási szokása határozza meg, hanem az életmódja, a genetikája, a környezete amiben él, és az egészségügyi rendszer (és a sorsa - ezt csak zárójelben). Ergo lehetek én vega, vegán, vegetáriánus vagy fényevő, ha holnap elüt a villamos, akkor meghalok.

Nem hiszek az okkultizmusban meg az összeesküvés elméletekben, öregapám 80 felett van és nem él 200 évig.

Az ember az ősidők óta mindenevő (hús is) a fogazatának mintája alapján, de ha valaki nem akar húst enni, akkor nem eszik és kész. Engem nem zavar, csak később ne panaszkodjon. Ennyi lett volna a válaszom lényege. Sajnálom, hogy félreérthető voltam.

2016. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem állítottam olyat, hogy az élethossz egyetlen befolyásoló tényezője az étkezés. Ezt nem tudom, honnan szedted.


Amerika ugyanúgy a föld nevű bolygón helyezkedik el, és ugyanolyan emberek élnek ott, mint mi. Nem értem, hogy hogy jön ide a földrajzi elhelyezkedése. Az amcsinak nem kell hús, nekünk meg igen?


Az előző kommenteddel arra engedtél következtetni, hogy szerinted a húst nem fogyasztó ember nagyobb eséllyel ba.szhat rá(=betegedhet meg az étkezési szokásai miatt), legalábbis a "lehetsz vegán csak ne panaszkodj ha rába.szol miatta" - típusú kijelentésed erre enged következtetni, márpedig ez a tudomány mai állása szerint nem igaz, a statisztikák is mást mondanak, és olyan tápanyag sem létezik, amit ne vihetnél be növényekből.


Ha mégsem így értetted, akkor kíváncsian várom a valódi magyarázatot.


Ez a "mindenevő érvelés" egyébként kétszeresen is hibás.

1: tegyük fel, hogy mindenevők vagyunk. Mindenevő például a disznó. Mi baja lesz, ha nem adsz neki húst? Semmi. A mindenevőség azt jelenti, hogy tudsz mindenfélével táplálkozni, semmi többet.

2: továbbra is gyümölcsevők vagyunk. A zápfogunk gumós, de ettől még nincs mindenevő fogazatunk, mivel a többi fogunknak köze sincs hozzá. Hústépésre alkalmas szemfogunk sincs például, oldalra mozog az állkapcsunk, rágjuk az ételt, nem nyelünk egészben, és a szájnyílásunk mérete a fejünkhöz képest kicsi. Emésztőrendszerünk hossza 9x-ese a torzónkénak, emésztési időnk 12-18 óra, vastagbelünk hosszú és savas, nyálunk lúgos, vizeletünk savas, két lábon járunk, van hüvelykujjunk, verejtékmirigyeink az egész testünkön vannak. Ezek kizárólag gyümölcsevő tulajdonságok.


Attól, hogy az évezredek során nem mindig tette lehetővé az éghajlat a növényi kaját, és alkalmazkodnunk kellett a húsevéshez is, még nem leszünk rögtön mindenevők. Meg tudjuk enni a húst, nem lesz tőle bajunk, de ez továbbra sem bizonyítja, hogy szükséges.

2016. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 kriszpo ***** válasza:

Földrajzi elhelyezkedés:

Vajon miért élnek sokkal tovább a japánok mint a magyarok? Stressz, étkezés, környezet, életmód. Szóval van hozzá köze.

Egyébként meg: [link]

és ez nem a story magazin meg az amerikai ...ság.

Én itt ezt be is fejeztem.

2016. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Mit zagyválsz itt össze a japánokról? Ha ebben a kontextusban számítana a földrajzi elhelyezkedés, az azt jelentené, hogy az amerikai embereknek nincs szükségük húsra, míg a magyaroknak igen. Amíg ezt nem bizonyítod be, senkit nem érdekel, hogy mennyit stresszelnek a japánok, meg milyen az életmódjuk.


Elolvasod amúgy a cikket, mielőtt belinkeled? :D Konkrétan azt részletezte két oldalon keresztül, hogy IGEN, bevihető a megfelelő mennyiségű vas növényekből is, csak több C-vitamin kell hozzá, hogy fel is szívódjon. A C-vitamin pedig egyszerűen pótolható táplálékkiegészítőkkel, viszont ha nem eszel húst, akkor automatikusan több növényt fogsz enni, ami hozza magával a magasabb c-vitamin bevitelt. Ráadásul statisztikák sincsenek róla, hogy a vegánok vashiányosabbak lennének.


Apropó, statisztikák. Vicces, hogy azt írod, hogy ez aztán nem ilyen amerikai fasság, meg nem story magazin, hanem egy komoly, értelmes oldal. :D Én ezt megfordítanám.


Te konkrétan a WHO, és az Amerikai Dietetikus Társaság álláspontját, továbbá rengeteg, több ezer főt bevonó tudományos kutatás eredményét próbálod meg cáfolni, egy WEBBETEG.HU-N MEGJELENT CIKKRE HIVATKOZVA :D :D :D

2016. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!