Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, gyógyszerek...

Vegetáriánusok, gyógyszerek esetén is szigorúan kerülitek az állati származékokat?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Igyekszem kerülni tehát pl. zselés kapszulák kizárva hacsak nem pektin vagy hasonló a zselésítő anyag és nem állati zselé.

Szerencsére nagyon ritkán kell gyógyszer, 4-5 évente egyszer elkap egy torokfájásos vírus és kb. ennyi így 14 év tapasztalata után... meg egyszer volt hasmenéses is, de arra nem kellett gyógyszert szednem szerencsére. Komolyabb bajom nem volt még, amire felírtak volna valamit.

Fejfájáscsillapítóból meg ilyenekből megvannak a biztos, bevált márkáim.


Viszont olyan tekintetben sajnos nem tudunk mit tenni, hogy gyakorlatilag minden gyógyszer állatkísérletek gyümölcse :(

2016. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező! Én nem szoktam erre figyelni és szerintem a jövőben sem fogok, legfeljebb ha napi szinten kell szednem az adott gyógyszert és mondjuk van benne zselatin, az zavarna.
2016. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

10 éve vegan vagyok, ebben a 10 évben egyetlen egy alkalom nem volt, hogy gyógyszert kellett volna szednem, de ha az életem múlna rajta, nyílván megenném...

30/f

2016. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Èn csak akkor szedèm be ha az èletem múlik rajta. Mert biztos van más márka. Szinte mindenböl. Sőt. De ha muszály akkor termèszetesen bevennèm.
2016. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ha nincs más választásuk akkor beveszik.

Amúgy mi van az emberi eredetű gyógyszerekkel? Egyes gyógyszereket pl vérplazmából csinálnak, ezeket bevehetik vegetariánusok? Csak kérdezem.

2016. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!