Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha vegetáriánus vagyok/szeretn...

Ha vegetáriánus vagyok/szeretnék lenni akkor pótolhatom a fehérjét fehérjeporral?

Figyelt kérdés
kell egyáltalán pótolnom a fehérjét ? Mire kell odafigyelnem vegetáriánus étkezés terén ?

2016. dec. 13. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Pótohatod, de csak ne húsból kivont fehérjeporral.
2016. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak a húsban van fehérje. Igazából nagyon nehéz nem enni elég fehérjét, ha változatos és egészséges ételeket eszel. Ha sokat sportolsz, és ezért több fehérjét szeretnél bevinni, akkor persze vannak vegetáriánus fehérjeporok. Az Absorice nevű ha jól tudom nagy tescoban is kapható.

A növények közül sok és jófajta fehérje van a borsóban, lencsében, babban, sárgaborsóban, vöröslencsében, szójában (tofu, szójatej, szójajoghurt, szójakocka, tempeh). Ezenkívül a gombában, spenótban, brokkoliban, spirulinában (ez egy algapor, bioboltban kapható), quinoában. A lenmagban, dióban, szotyiban. Vegetáriánusnak lenni jó és egyszerű, de ha érdekelnek a tápanyagok, akkor ne félj utánaolvasni. Minden szükséges infó fent van a neten :-)

2016. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Minek pótolni? Egy normális étrendben elég sok fehérje van. A növényi napjaimon is simán beviszem, amit kell, akkor is, ha szálkásítok, hisz a növények közt is vannak fehérjedúsak (s ha nem lennének, sok kicsi sokra megy).

Persze lehet fehérjeszegényen is enni, egyeseknek sikerül, de egy csepp odafigyeléssel vagy megfelelő ízléssel nem gond. Illetve ha valakinek nagyobb kalóriaigénye van, elég nehéz nem összehozni a minimális fehérjét, még gabonából is sok összejön (persze az elég hiányos, de mást is eszik az ember).


Nem tudom, neked mire kell odafigyelni, ha nem eszel húst. Nekem pl. arra, hogy ne szálljon el a fehérje, de van, aki túlzottan fehérjeszegény ételeken él, annak persze más.

Az fontos, mint minden más étrendben: vidd be, amit kell, a megfelelő mennyiségben. Ami a fehérjét illeti, egyél eleget s ha zömmel nem állati, komplett fehérjét eszel, akkor a komplettálás is ott van, nézz utána, de nem nagy ügy az sem.

2016. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell pótolnod a fehérjét vegetáriánus étrenden!

Még vegánként is csak komplettálni kell nem pótolni. Túl kevés fehérjét bevinni művészet...

2016. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha az az illúziód, hogy a vegaság annyit tesz, hogy eszel egy salátát meg 2 gyümölcsöt, akkor nem csak a fehérjét de rengeteg mást is pótolnod kell előbb utóbb...

Ha egy rendes átgondolt étrendet csi álsz, akkor meg kb semmit nem kell "pótolnod"..

Ajánlom figyelmedbe pl a cronometer.com-ot...

Vegan hobbi testépítő vagyok, 186 magas 85kg 16%testzsír kb..

Semmilyen kiegészítőt nem szedek, semmilyen szója alapú ételt nem fogyasztok, kivéve néha tofu csokipuding... jelenleg 130gramm fehérjét viszek be kb naponta.

2016. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is fehérjeporozok, de csak vegán változatot veszek, pl. rizsproteint.
2017. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!