Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok! Ki mi...

Kedves vegetáriánusok! Ki mi alapján döntött az ovo-lakto, csak ovo- vagy csak lakto-vegetáriánus étrend mellett?

Figyelt kérdés
A vegán étrend/életmód ideológiai hátterét értem, de kíváncsi vagyok, hogy aki nem ilyen szigorú, az mi alapján döntött. Én mindenevő vagyok, de sokat olvasok, kutakodok táplálkozási témákban, most ez foglalkoztat. Köszi:-)
2017. jan. 19. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én a húst untam, de nagyon, a tejtermékekkel és a tojással általában nem volt bajom. Úgyhogy erősen ovo-lakto voltam sokáig. Aztán voltak nem vega korszakaim, amikor évi pár alkalommal ettem húst (lehetőleg házit vagy vadat, de kivételként a tenyésztett lazac is megjelent, az valahogy speciális, íz és érzelmi okokból is kicsit máshogy állok hozzá, mint a többi üzemi húshoz)... Most nem tartom magam vegának, csak nem eszem húst. Közel állok az ovo-vegasághoz, részben mivel a laktózt kerülöm. Azt pedig azért teszem, mert jobban esik nekem anélkül s amúgyis ritkán látom hasznát a tejtermékek fogyasztásának, ráadásul nekem rém macerás lenne beszerezni őket megfelelő forrásból, nagyon romlékony a többségük. A laktózos tejtermékek zömét amúgyis jól tudom helyettesíteni. A sajtot és a vajat lehetetlen, de azokat is igyekszem minimumon tartani s viszonylag megfelelő forrásból beszerezni. A túró elvileg jó, de az az egyetlen étel, amit sosem bírtam jól, amúgyis remekül helyettesíthető.


A veganizmus vonzó, de túl kényelmes, olcsó, tápláló és finom tojáson élni. Gabonát és hüvelyeseket szinte egyáltalán nem eszem, ez nehezít. De foglalkozom a témával, egyszer volt már olyanom, hogy 2 évig rá se tudtam nézni a tojásra (bár nem hiszem, hogy ez még egyszer előfordulhat), néha pedig nem tudok háztól elég tojást beszerezni, akkor pedig nem sok opcióm marad, növényi fehérjékre kell alapoznom s amúgyis mindent be kell vinnem, ami kell, ez utóbbi nekem igen fontos téma.


Úgyhogy etikai okok, kényelem, élvezet, egészségféltés mián eszem állati termékeket is, erősen megválogatva őket. Biztos vagyok benne, hogy sikerülne növényi étrenden élnem, de jelenleg nagyon nehéznek tartom magam számára, annyit nekem nem ér. Az ipari állatkínzás nagyon zavar, de a házi tyúkok létezését még el tudom viselni, természetesen tisztában vagyok vele, hogy az ő életkörülményeik is lehetnek pokoliak.

S persze vegánként is rengeteg állat szenvedése és halála száradna a lelkemen, köztük gerinceseké is. A közlekedés már csak ilyen s ez csak egyetlen szelet. Túl sokat vesztenék és túl keveset nyernék a veganizmussal. De megteszem azokat a lépéseket, amiket tudok. Ha majd nem kell szálkásítanom, kevesebb állati termékkel is elleszek, most kevesebb opcióm van. Egy nekem megfelelő növényi étrend túl kalóriadús.

2017. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg vegan étrendem van, de már csak 1 év spórolás és mehetek falura... idővel szeretnék majd pár db saját csirkét, akik végkimerülésben fognak elhalálozni :) majd akkor biztosan fogok enni tojást.

A vegan étrendűségem mögött nencs semmi ideológia vagy etikai háttér, egyszerűen meguntam a tápon nevelt állatok rossz minőségű termékeit... emlékszem gyerekkorom (80as évek) nagyanyámnál töltött nyarak alkalmával fogyasztott tojás és egyéb hústermék ízére, ami össze sem hasonlítható a mai szeméttel...

5 éve egy feltört tojásnak átható gyógyszer szaga csapta meg az orrom, azóta vagyok vegan étrenden...

Tudom, hogy a növényeket is kezelik minden szarral, de saját tapasztalatom szerint ez még mindig a kisebb rossz...

2017. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!