Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek amivel megkönnyíthe...

Mit tegyek amivel megkönnyíthetem a szüleimnek azt, hogy vega lettem?

Figyelt kérdés

Ma volt a "coming out"... Anyum nem reagált olyan rosszul. Először lehülyézett/nem hitte el, utána próbált meggyőzni, hogy "a hús az kell" aztán gúnyolódott, utána csendben emésztette, végül együtt néztünk vegán főzővideókat. Igazából én vegán szerettem volna lenni, de inkább a vegaság mellett döntöttem, hogy ne legyen gond abból, hogy a tej-tejföl miatt folyton magamra főzzek. Ha elköltözök, vagy ha több szabad teret engednek akkor áttérek rá. Magában így se eszem egyiket sem.

A lényeg... Még eléggé furcsán érzik magukat és anyumon láttam, hogy fél, hogy lassan mindenkinek húsmentesen kell enni. Mit tegyek, hogy lássák, hogy ez nem jár olyan horribilis változásokkal, mint gondolja? Bármilyen tanács jól jön, és mesélhettek is, hogy nektek hogy fogadták ezt.



2017. márc. 25. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen főzz magadra.

Teljesen alap. Neki akkor nem jelent változást, ha nem jelent változást. :) Logikus.


Azt a részét nem teljesen értettem, hogy " lassan mindenkinek húsmentesen kell enni" ...

gondolom azért annyira nem vagy pofátlan, hogy kéretlenül rátukmáld másra a döntésedet.


Ez sehol nem úgy működik, hogy 1 valaki a családban ezt kitalálja, aztán megfőzeti mással, és végül az egész család azt eszi! :D

Csak mert valami ilyesmit bogoztam ki ebből, de nyilván nem így gondoltad, csak rosszul fogalmaztál.

2017. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem! Ez volt az első amit leszögeztem, hogy "nem kell külön főzni". Eddig is főztem néha ha túl zsíros lett a kaja. Anyum finomat főz egyébként, ezt elmondtam neki is. Nála szokás ez a "zöldséget fogunk enni? Többet kell mozogjunk?" (csak random példák)

Még gyakran nekik is főztem mikor dolgoztak egy-egy kaját amit kikísérleteztem és finom lett, hogy megmutassam nekik, szóval nem várok el semmi olyasmit, csak félek, hogy teherként élik meg.

2017. márc. 25. 19:43
 3/13 A kérdező kommentje:
A fogalmazási módom elég kaka xD bocsi.
2017. márc. 25. 19:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van egy vega családtag. Azzal könnyíti meg a többiek életét, hogy ezen a kereten belül már nem válogat. Én húsmentesen főzök, ha nálunk eszik, ő viszont mindent elfogad amiben nincs állati eredetű alapanyag.

És persze azon sem akad fenn, hogy a többiek húst is esznek, elhiszi, hogy az külön készült (ami így is van).

2017. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Vásárolsz és főzöl magadra.
2017. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Mondd neki, hogy nem várod el tőlük, hogy ők is vegák legyenek, és segíts a főzésben. Az már jó, hogy együtt néztetek recepteket, de az elkészítésben is vegyél részt.


A döntés-alapú vegaság szépsége (szemben pl. a gluténérzékenységgel) az, hogy nem lesz bajod, ha véletlenül mégis eszel húst vagy más állati eredetű ételt, szóval ne "hisztizz", ha véletlenül nincs otthon semmi vega étel.


Ne tukmáld a vegaságot, mert azzal az ellenkezőjét éred el. Ha látják, hogy jó kajákat eszel és jól érzed magad, valószínűleg ők is kipróbálnak majd vega ételeket.

2017. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell, hogy ez probléma legyen. És nem jelent semmi drasztikusat, ha valaki mást eszik, mint a többiek.

A mi családunk az extrém példa: anyám lisztérzékeny, apám laktózérzékeny, én vegetáriánus vagyok 4 éves korom óta, a húgom pedig ha tehetné, mindent felzabálna.

Így gyakran 3-4 féle menü van otthon.

2017. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Ha akadna olyan alkalom, hogy nem lenne vega kaja, akkor összedobnék valamit. Vásárolni nem tudok magamra mert még nincs fizetésem, de szerintem minden háztartásban kell hogy legyen zöldség is.
2017. márc. 26. 08:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vegan vagyok... tisztában vagyok vele mekkora teher lehet egy családnak, ha valaki nem azt eszi, mint a többiek... első körben azt mérlegeld, mennyit keresnek szüleid, mennyit költenek havonta kajára, és hogy bele fér e, hogy te megengedd magadnak azt a luxust, hogy leggyakrabban mást eszel mint ők....

Most hétvégén pl szüleimnél voltam és nem volt kedvem beautókázni a boltba 20km-t... ez azzal járt, hogy péntek, szombat, vasárnap megettem 1db almát és 2kg kenyeret üresen... merthogy ennyi volt, ami belefért a vegan étrendbe...

30 éves vagyok, rég egyedül élek Bp-n, de 25 éves koromig anyámékkal laktam és bizony az ő kasszájukra voltam utalva, ami anyukám esetében állt 80ezer fizetésből, apukám pedig kapott 60ezer nyugdíjat... valjuk be 4en 1 háztartásban ennyi pénzből kva nagy luxus volt, mikor kotaláltam, hogy én vegan leszek...

Most a havi kajám 1 főre ha nem változatos, akkor 30ezerből kohozom, rizs, zöldség/gyümölcs, bab alapon... de szeretek változatosan enni, 50-60ezer körül mozog a havi kaja koadásom... tehát kezdd ott a vegaságodat, hogy rendelkezésedre áll e egy ekkora összeg havonta.

2017. márc. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Egyél húst vagy költözz el.
2017. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!