Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek amivel megkönnyíthe...

Mit tegyek amivel megkönnyíthetem a szüleimnek azt, hogy vega lettem?

Figyelt kérdés

Ma volt a "coming out"... Anyum nem reagált olyan rosszul. Először lehülyézett/nem hitte el, utána próbált meggyőzni, hogy "a hús az kell" aztán gúnyolódott, utána csendben emésztette, végül együtt néztünk vegán főzővideókat. Igazából én vegán szerettem volna lenni, de inkább a vegaság mellett döntöttem, hogy ne legyen gond abból, hogy a tej-tejföl miatt folyton magamra főzzek. Ha elköltözök, vagy ha több szabad teret engednek akkor áttérek rá. Magában így se eszem egyiket sem.

A lényeg... Még eléggé furcsán érzik magukat és anyumon láttam, hogy fél, hogy lassan mindenkinek húsmentesen kell enni. Mit tegyek, hogy lássák, hogy ez nem jár olyan horribilis változásokkal, mint gondolja? Bármilyen tanács jól jön, és mesélhettek is, hogy nektek hogy fogadták ezt.



2017. márc. 25. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 12 évesen lettem vega, mert egyszerűen nem szerettem a húst. Ezen kívül nem voltam válogatós, így a család és az ismerősök nagy része eldogadta (fontos, hogy ha pl. vendégségbe mentek, tudjanak róla előre, mert a vendéglátónak is kellemetlen, ha nem eszel abból amit főzött). Szerencsére anyukám támogatta a változást és sokszor főzött nekem külön. Persze nem teljesen más ételt, csak pl utólag teszi bele a húst. Mivel nem elvből nem eszem, hanem mert nem szeretem, így általában beértem azzal is, hogy kiszedtem a kajából (pl.húsleves leve és zöldségek). Persze az sem okozott gondot, hogy főzzek magamnak. Ekkor ismertem meg nagyon sok zöldséget és sajt félét.

Ma már felnőtt vagyok és alkalmanként eszem húst, de sokkal olcsóbban kijövök nélküle.

2017. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Főzz magadnak.
2017. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 16. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!