Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha megint vegetarianus leszek,...

Ha megint vegetarianus leszek, akkor mérgesek lesznek rám, és beteg leszek? 14/L

Figyelt kérdés

Egyszer mar voltam vega, de mivel sok edzésem van (heti 4 alkalom 3 óra) és a család is folyton kérdezgetett és ,, piszkált'' emiatt abba kellett hagynom.

De azóta is rossz érzésem van , és félek ha megint elkezedem akkor beteg leszek .

Pl : izmot vesztek, és a családbak is el kéne fogadni.

Szerintetek megint elkezdjem, vagy csak beteg leszek a sport mellet , és gyenge?

Nagyon szépen kérlek segítsetek.

Köszönöm a sok választ :)

14/L



2017. márc. 31. 18:32
1 2
 1/13 Alain Delon ***** válasza:
48%
Miért lennél beteg? Én vegaként a környezetemben a legkevésbé vagyok beteges.
2017. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Először is nézz utána a vegetáriánus étkezésnek meg a változatos étkezésnek. Nem jó jel az ha beteg vagy vega étrenden. Gondolom nem ettél normálisan ezért aggódtak érted. Miután alaposan utánanéztél mondd meg a szüeidnek hogy vega szeretnél lenni és főzz vega ételeket magadnak.
2017. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Miért vesztenél izmot? Rengeteg izmos ember van még a vegánok közt is, erősemberek is...

Sima vegaként pedig rengeteg komplett állati fehérjét ehetsz, fel nem fogom, mi lehet a gondja bárkinek is... De kérdezz rá, mégis MIT nem tudsz bevinni növényekből, mondják meg. Sokszor kérdeztem, ritkán kaptam választ s az sem volt igaz.


Én már idősebb voltam, mikor vega lettem, de se gyenge, se beteg nem lettem, sőt le se fogytam, bár miért is fogytam volna, hiába volt miből. Ettem mindent, épp csak húst és zsírt nem. Gyerekkoromban sem ettem sok húst, pláne nem naponta, az sem rontott a fejlődésemen...


Úgyhogy azt nem tudom, milyen ténylegesen sok húst enni, de a többi lehetőséget végigzongoráztam életem során, semmi különbséget nem jelentett számomra (kivéve, ha minden héten van hús, az lelkileg nagyon irritál, ezért lettem vega még otthon lakva).

Vidd be, amit kell és kész.

2017. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam beteg akkor sem.

Sőt az edzés is jobban ment , könnybben mozogtam.

Csam mondták hogy beteg leszek.

De utána olvastam tudom mit és hogyan kell pótolni

2017. márc. 31. 19:10
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Hülyeségekey mondtak. Nem leszel beteg, se gyenge.
2017. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Lehetsz beteg, még ha a vegák ezt tagadják is. Igaz, ma divat lett a vegaság. Főleg ilyen fiatalon. Egy ismerős kislánynak emiatt elmaradt a menzesze , és nehezen tudták visszahozni.
2017. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Beteg leszel ha:

- nem viszel be megfelelő energiát

- nem viszel be megfelelő mennyiségű vitamint

- nem viszel be megfelelő mennyiségű fehérjét

- nem viszel be megfelelő mennyiségű ásványianyagot


A forrás igazából lényegtelen, az emberi szervezet csodálatos, növényi és állati eredetű táplálékokból is fel tudja magát építeni.


14 évesen azért necces, mert fejlődésben lévő szervezet vagy és ha rosszul állítod össze az étkezésed, bizony történhetnek problémák.

2017. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Úgy nehéz vegának lenni, ha a környezetedben mindenki húst is eszik, pláne úgy is, hogy nincs saját kereseted. Mivel elég drágák az egészséges vegetáriánus élelmiszerek, és külön kell magadnak bevásárolni, és főzni. De persze, okos vega nem betegszik meg a húsmentes táplálkozástól, sőt egészségesebb lesz.
2017. ápr. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ha eszel húst, akkor meg nem lehetsz beteg? Én kb sose ettem, aztán semmi gond se a menzesszel, se a vassal, stb.
2017. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem leszel beteg hidd el, főleg úgy hogy csak vega vagy és nem vegán, mert így még sok állati eredetű fehérjét is tudsz bevinni. Én vegán vagyok és 15 éves és semmi bajom, sőt, jobban is érzem magam. És ha ilyeneket mondanak neked, ajánlom, hogy mutasd meg nekik a Fork over knives című dokumentumfilmet(ha még nem láttad te is nézd meg, fent van pl indavideon)
2017. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!