Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha megint vegetarianus leszek,...

Ha megint vegetarianus leszek, akkor mérgesek lesznek rám, és beteg leszek? 14/L

Figyelt kérdés

Egyszer mar voltam vega, de mivel sok edzésem van (heti 4 alkalom 3 óra) és a család is folyton kérdezgetett és ,, piszkált'' emiatt abba kellett hagynom.

De azóta is rossz érzésem van , és félek ha megint elkezedem akkor beteg leszek .

Pl : izmot vesztek, és a családbak is el kéne fogadni.

Szerintetek megint elkezdjem, vagy csak beteg leszek a sport mellet , és gyenge?

Nagyon szépen kérlek segítsetek.

Köszönöm a sok választ :)

14/L



2017. márc. 31. 18:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, rosszul fogalmaztam(mielőtt bárki belém kötne). Izmot nem fogsz veszteni, ha elég hüvelyest, tejterméket és tojást eszel, ezért nincs miért aggódniuk. És beteg nemtudom miért lennél, csak mert nem eszel húst, szerintem ezt ők sem tudják. Pl. amióta én vegán vagyok, nem ropognak és fájnak a térdeim, és sokkal jobb lett a közérzetem is.
2017. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Minden elismeresm, hogy ilyen fiatalon mellözni szeretned a husevest. Egyaltalan nem kell aggodnod, nem leszel beteg. Semmi olyan nelkulözhetetlen tapanyag nincs a husban, amit növenyekböl ne tudnal bevinni. Megertem, hogy a szuleid aggodnak, ugyanis sajnos manapsag szeles körökben elterjedt a növenyi etrend demonizalasa, es az emberek bele sem gondolnak abba, hogy az allati eredetu etelek mennyi betegseget okoznak. Hogy megnyugtasd a szuleidet es magadat, ajanlanam ezt a könyvet: [link]
2017. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Én is húsevő családban vagyok az egyetlen vega.

Látom, hogy sok problémát okoz neked ez a kérdés, erről árulkodik az itt feltett rengeteg kérdésed is.

Nem leszel beteg a vegetáriánus étrendtől, feltéve, hogy ésszel csinálod! Tájékozódj a vitaminokról, ásványi anyagokról, tudd, miben mi van. Sajnálom, hogy a családod ennyire ellenségesen fogadja a vegaságra való törekvésedet, de talán megszűnik az ellenállásuk, ha látják, hogy tudod, mit csinálsz és tisztában vagy az egészséggel. Ezenkívül tanulj meg főzni, és készíts magadnak finomságokat.

2017. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!