Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha vegetáriánus leszek, azzal...

Ha vegetáriánus leszek, azzal (sem) mentem meg az állatokat?

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni azt ahogy bánnak, az egyszerűen csak baromfinak elkönyvelt állatokkal. Tönkre tesz lelkileg, hogy egy ártatlan állattal akinek az az egy élete és neki is van szíve, hogy tehetik meg ezt. Hogy képesek velük ilyen szívtelenül bánni, és legyilkolni őket. Szemtanúja voltam ahogy megverik őket, egyszerűen beléjük rúgnak, vízbe fojtják őket stb..Tehát azon gondolkodtam, hogy én lemondok a húsról,de viszont azzal sem mentem meg őket, mert attól még megfogják őket ölni. Mit lehet tenni?

Tudom ezt kevesen fogják megérteni vagy csak egyáltalán elolvasni, de bízom benne hogy van még olyan akit ez ugyanúgy megvisel lelkileg.


2017. ápr. 25. 17:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Rossz kategória.
2017. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem a kategória jó.
2017. ápr. 25. 17:35
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem semmit. Hisz attól, hogy TE nem eszel húst, attól még a boltokba kerül. Max helyetted más veszi meg...
2017. ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%
Ha az a bajod a táplálékoddal hogy élt valamikor azelőtt mielőt megeszed, akkor éhen fogsz halni. Az ember heterotróf élőlény, ami azt jelenti, hogy a tápanyagot más élőlényekből nyeri ki.
2017. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Kereshetsz egy vegetáriánus táplálkozással foglalkozó csoportot.
2017. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos te egyedül nem sokat tehetsz érte, én pl eszek húst de nem ezt az ipari fóliázottat hanem falusit, tudom hogy nekik se dolce vita az életük de a nagyüzeminél csak jobb lehet.

Miért történik ez meg?mert az ember a legnagyobb mocsok amit a föld valaha a hátán hordott és haszonért a saját fajtársával ugyanezt megteszi.

2017. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

És az nem bánt hogy a ragadozók mit tesznek a prédával? Hogy sokszor élve lyukat rágnak beléjük? Ja mert nekik "muszáj". Attól még az az áldozat ugyanúgy szenved és ugyanúgy egy élete volt. Ezek az állatok nem is léteznének, ha az ember nem enné meg őket, mert akkor nem is háziasította volna őket.

Amúgy meg egyáltalán nem mindenki bánik rosszul az állataival. Plusz belerúgni a házikedvencekbe is lehet, pedig azokat nem eszik meg. Nem a tescoból kell venni hanem saját magadnak termelni vagy bio tanyáról. Ott boldog életük van. Amúgy nem tudom mit szeretnél. Ha nem akarsz húst enni, akkor ne egyél, te dolgod, neked biztos jobb lesz tőle, mivel nem fogja terhelni a lelkedet.

2017. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha ilyen szinten undorodsz ettől, akkor ne edd. Nyilván egyénileg nem érsz el óriási eredményeket, de ha rajtad kívül még x millióan vegák lesztek, akkor az igenis meglátszódik.

A kereslet határozza meg a kínálatot.Ha egyre több háztartásban mondanak nemet a húsra, akkor igenis nem fognak a kereskedők annyit berendelni, mint korábban és ez kihat a termelőkre is, ha nem tudják mindet eladni,akkor nem vágnak le annyi állatot. Hosszú folyamat, de lehet tenni ezért kisemberként is.

Persze az lenne a legjobb, ha globálisan szigorú előírások lennének és egyik állatnak sem kéne szenvednie az élete során és a leölése alatt. De tojnak az egészre, csak a profit.

Pedig nincsen rendjén, hogy egy állatnak úgy kell leélni azt a rövid életét, hogy napfényt pl egyáltalán nem lát.És a leöléskor is végignézik a társaik megölését és nem épp a legfájdalommentesebben ölik meg őket.

Én szerintem ok, ha elhagyod a húst, sok mindennel lehet pótolni. Amúgy sem a legegészségesebb a hormonnal telenyomott husi.

2017. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

Én az állatkínzást ítélem el, de azzal semmi bajom, ha táplálék miatt végzik ki őket. A természetben is azért ölnek a ragadozók, mert enniük kell, ez így van rendjén. Nyilván én is sajnálom, nem bírom nézni, ha nagymamám levágja a tyúkját, de ha csak annyit látok belőle, hogy ott van a polcon a boltban, azt nem kezdem el sajnálni.

Ellenben az tényleg felháborító, ha egy állatot "feleslegesen" ölnek meg, tehát pl szórakozásból.


Attól, hogy nem eszel húst, nem mentesz meg egy állatot sem. Nincs bajom a vegetáriánusokkal, de nekem van egy vega ismerősöm, akin sokat röhögök. :D Ő maga nem eszik semmi állat eredetű ételt (tejet sem iszik, tojást sem eszik), mert sajnálja az állatokat, ellenben a 2 kutyáját nyers hússal eteti, miután feldarabolta nekik az egész csirkét pl. :D

2017. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha vegetáriánus leszel, az állatokat akkor is ugyanúgy meg fogják ölni, de legalább te nem adod a hozzájárulásodat ehhez.
2017. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!