Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 2000-3000 kcal/nap vegetáriánu...

2000-3000 kcal/nap vegetáriánus étrendel, lehetséges?

Figyelt kérdés
Lehetséges naponta 2000-3000 kcal-t bevinni vegetáriánus étrendel? Minimum 2000, de inkább 2500...(tojás és tejtermékekkel együtt). Egy heti étrendre gondoltam változatos ételekkel, de mégis elérhető legyen, annak is aki vidéken él és nem jut hozzá mindenféle fura, ismeretlen élelmiszerekhez.

2017. máj. 4. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért ne lenne lehetséges? A hús nem igazán kalóriiadús étel, a szénhidráttartalmú alapanyagok, a különféle zsiradékok böven adnak kalóriát. A tojás, sajt meg nemcsak aránylag sok kalóriát, hanem elegendö fehérjét is tartalmaz!
2017. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Miért ne lehetne? Tojást, tejtermékeket csak mértékkel, nagyon megemelik a koleszterinszintet, ráadásul a tejtermékek kazeintartalma, tejcukortartalma minden, csak nem egészséges.


Inkább fogyassz sok hüvelyest és olajos magvat, azok kalória-és fehérjedúsak. Illetve a gabonafélék is nagyon jók.


Ötletek:

reggeli, vacsi:

- tk kenyér humusszal, avokádóval, tojással

- svéd gombasaláta tk kenyérrel

- rántotta, zöldségsmoothie

- diós-mandulás zabkása szójatejjel

- zabpalacsinta gyümölcsökkel, mandulajoghurttal

- zöldséges tortilla wrap joghurtos öntettel

- füstölt tofus szendvics

- nyers céklasaláta fetával

- tk pirítós vajjal, aszalt gyümölcsökkel, mandulával, dióval, mogyoróval és mézzel

- tzatziki zöldségmártogatóssal


Ebédre:

- sütőtökös-zsályás parmezános tk penne

- fokhagymás-zöldfűszeres grill padlizsánok joghurtos gabonakörettel

- kecskesajtos polenta sült gombával és spenóttal

- zöldségcurry barna rizzsel

- bries, zöldspárgás quiche

- tejszínes gombás rakott zöldbab

- ratatouille


Uzsonna, vacsora gyümölcsök vagy 1-1 növényi joghurt

2017. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Akármennyi kalóriát be lehet vinni vega étrenddel, én 1300-4000 között szoktam. A makrók is lehetnek szinte akármilyenek... Ha sokat eszel, sok kalória lesz, határ a csillagos ég s egyéni képességeid.


Vidéken is hozzájut az ember bármilyen flancos cucchoz, én 2 kis falu közt lakom, az országúttól 1 km-re és simán kihozzák a webáruházas dolgokat olcsón. De erre persze nincs szükség, vegaként millió dolgot ehetsz.

2017. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
A tojás koleszterintartalmával semmi baj nincs, a koleszterin amúgyis extrém fontos anyag, nem véletlenül termel a testünk rengeteget belőle. A tojásban pedig jóféle van.
2017. máj. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem jóféle koleszterin van a tojásban ezt a hülyeséget honnan szedted?
2017. máj. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Semmi negatív hatása nincs a tojás és a tejtermékek fogyasztásának, nem is értem az ilyen ostobaságok miért keringenek még manapság is az emberek között. Nincs orvos aki egészségtelennek ítélné ezek fogyasztását, amíg nem beszélünk túlzott fogyasztásról. A tejcukor meg csak az arra érzékenyek számára káros, akinek lebontja a szervezete annak semmi kára nem származik abból ha laktóztartalmú termékeket fogyaszt. De ott a webbeteg, a házipatika és rengeteg más orvosi oldal ahol utána lehet nézni ezeknek.
2017. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Még tojás és tejtermék nélkül is...
2017. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

"Semmi negatív hatása nincs a tojás és a tejtermékek fogyasztásának, nem is értem az ilyen ostobaságok miért keringenek még manapság is az emberek között"


Pl. azért mert magas a hormontartalma, tele van antibiotikumokkal, ráadásul a kazein szinte emészthetetlen a szervezet számára? A tejcukor akkor sem "jótékony" ha nem vagy laktózérzékeny, csak nem olyan brutálisan ártalmas. A tojás fogyasztása egy egészséges étrendben csak minimális mértékben ajánlott.

Ha ennyire érdekel itt egy vélemény a Harvardról is, ahol megerősítik hogy a tojással szemben a növényi fehérjét kellene előnyben részesíteni:

[link]

De gondolom neked a Harvard is hülyeségeket ír...

2017. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2-ik válaszoló, utána számoltam néhány ötletednek és tényleg kijön az a napi 3000 sőt, van ahol 4000 fölé rúg az összérték. :)) Az olajos magvak nagyon durván felviszik, inkább azokkal kell csínján bánni.
2017. máj. 5. 23:32
 10/11 anonim ***** válasza:

A tojás koleszterinjéről sok helyen olvastam, hogy jó. A tiszta étkezésben is boldogan eszik s számtalan diétában fontos szerepe van, remek ételnek tartják, nem véletlenül.

Aki kerülni akarja, nyugodtan, én maradok a napi 6-8 darabnál, ami nem tűnik nagy mennyiségnek számomra, sajna nekem nem fér több. Érzem is, hogy a tej nem jó, a liszt nem jó, az alma nem jó, de a tojás jólesik. Fontos, hogy figyeljünk a testünk jelzéseire, ha azok még határozottan vannak. Nyilván van, akinek kevésbé előnyös a tojás, sőt, vannak tojásallergiásak is. De sosem olvastam semmit, ami hihetően előadta volna, hogy a tojás nem jó. Régi tévhit, azt tudom, de ez nem jelent semmit.

2017. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!