Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az lehetséges, hogy az alapany...

Az lehetséges, hogy az alapanyagcserém körüli kcal-t eszek mégis hízok?

Figyelt kérdés
tehát mondjuk egy nap 1200-1500 kalóriát eszek, nem feltétlenül mindig megfelelő a makrotápanyag elosztás, de azért nem is túlzottan rossz. Sosincs olyan hogy hirtelen bezabálok egy nap 4000 kcal-t és akkor koplalás raktározás effektus lép fel. Kb minden nap annyi, amit írtam néha, ha nincs időm, vagy este edzés van kevesebb. Mégis hogy lehetséges, hogy 3-4 kilót híztam, szerintem főleg zsírban?

2015. máj. 11. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Mármint, ha zsírt ennék kizárólag, a tömegemnek akkor sem kéne nőnie ilyen kevés kcal-tól nem?
2015. máj. 11. 08:20
 2/62 anonim válasza:
ha túl alacsony a kalória bevitel akkor a szervezet rááll a raktározásra, zsírrá leginkább a szénhidrátok alakulnak át
2015. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
de ez mit jelent lecsökken kb. 30%-kal az alapanyag cserém? sport mellett? és nem vagyok fáradékony? ez lehetséges? :O
2015. máj. 11. 08:27
 4/62 anonim ***** válasza:

1. nem tudod mekkora az alapanyagcseréd. Értelmetlen eljátszani, hogy tudod mennyi ez.


Ha zsírt ennél, persze hogy nem híznál, mert a zsírra nem ad inzulinválaszt a tested, a fölösleges ketonokat kipisiled, és a zsírok nem okoznak anyagcsere betegségeket, hormonzavarokat amik hízást okoznának.


Zsírral nehéz hízni, kell a kalóriaplusz, kell valami inzulinogén hatás, direkt rá kell játszani a túlevésre.

2015. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:

Szerintem a makrótápanyagok arányán változtass, csináltass hormonvizsgálatokat, hagyd el a gabona és tejfehérjéket, alacsonyabb arányban fogyassz szénhidrátokat, magasabb arányban zsírokat (mondjuk 1500 kcalból egy olyan 80-100g zsír mehet, ez 900 kcal, a maradék pedig lehetne fele részben szénhidrát főleg zöldségekből, fele részben meg fehérje valami húsból, halból, tojásból.


Persze ez csak egy tipp, nem minden embernek kényelmes egy ilyen makrotápanyag elosztás, igazából neked kell kitapasztalnod mi jó neked.

2015. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim válasza:

kalóriabázis honlapon kilehet számolni az alapanyagcserét nem tudom milyen pontos

fogyni kardió edzés lehet

de ha hormonális probléma okozza a gondot akkor érdemes elmenni vizsgálatokra

2015. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem ponos, de közelítőleg olyan nagy eltérés nem lehet ~1360 kcal körüli. A zsír evés nekem nem nagyon jó, mert eléggé megterhel, kipróbáltam, belassít , nehezen emésztem. Egyébként a CH-m max 150-180g szokott lenni durvább napokon. A többin kevesebb. Tejet ritkán iszok, kb egy héten egyszer, de nem minden héten, csak átlagban szerintem ennyi lenne. És fehérlisztes cuccokat egyáltalán nem eszek már régóta. Ezért furcsállom, hogy igazából másokhoz képest egészségesen eszek. Kávézni szoktam még, ha rámjön.
2015. máj. 11. 08:59
 8/62 A kérdező kommentje:
Ja és a tej akkor is max 1 dl szokott lenni egy napon. nem több.
2015. máj. 11. 09:00
 9/62 anonim ***** válasza:

Az egészséges relatív.


Hát én matek nóbeldíjat adnék annak, aki számolással közelít egy anyagcsere szükségletet. Szerintem ilyet a legnagyobb beképzelt okoskodók, pl. dietetikusok szoktak csinálni. Önteltséggel könnyű belecsúszni abba a hibába, hogy több tudást képzelünk magunkénak mint amivel valóban rendelkezünk. És akkor jönnek ilyen kalkulátorokkal, amik testtömeg és kor szerint majd anyagcserét számolnak. Vicc kategória, de valahol aranyos persze :)

2015. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
azért, csak nincs olyan eltérés, hogy 130at dob ki miközben nekem csak 800. Odaírják a honlapokon is, hogy ez egy átlag. egyénenként változik, de irányadásnak jó, de akkor sem lehet szerintem, h kb annyit eszek, de mozgással együtt ne lenne annyi szükségletem. vagy de?:O
2015. máj. 11. 09:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!