Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán életmód! Megérné belevág...

Vegán életmód! Megérné belevágnom? [Bővebben lent! ]

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több hónapja megfogalmazódott már bennem az a gondolat, hogy áttérek a vegán életmódra. (Vagy ha arra nem is, de vegetáriánus leszek.) Előfordul néha, hogy húsevés közben elfog a bűntudat, hogy azt a szerencsétlen állatot azért vágták le, hogy én megehessem 10-15 perc alatt, ez volt az életének az értelme. Szörnyű erre így rádöbbenni. Viszont egyik barátnőm bár próbálkozott ilyesféle életmódváltással, nem jött össze neki, kórházban kötött ki másfél év után, nagyon sovány lett, kis híján összeomlott a keringése. Van esetleg itt valaki aki vegán/vegetariánus és meg tudná velem osztani a tapasztalatait? Vagy olyan, aki próbálkozott már ezzel az étrenddel, de végül feladta valamiért?

Válaszokat előre is köszönöm!

U.i.: a bunkó kommentektől kíméljetek meg, köszi. :)



2017. máj. 16. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd anorexiás (volt). Az étkezési zavarosok gyakran mondják, hogy vegetáriánusok, mert így könnyebb nekik titkolni, hogy nem esznek semmit. Az összes húsra rámondhatják, hogy azt éppen azért nem eszik meg, mert vegák. De nem azért nem eszik, mert vegák, hanem mert mentálisan betegek és emiatt éheztetik magukat. Veled semmi olyasmi nem fog történni, mint vele.
2017. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
az én anyósom 51 évesen döbbent rá mindenre és életmódot váltott.nem eszik húst, tejterméket, fehér lisztet, cukrot(helyette mézet),étolajat, semmit. növényi tejet használ mindenben, rengeteg gyümölcsöt zöldséget eszik , főként banánt, és magvakat(lenmag, szezámmag stb , a vitamin pótlás miatt). az ételeket pedig csak félig főzi meg, hogy az értékes tápanyag ne tűnjön el a hőkezelés során. Mellette rengeteg vizet iszik. fantasztikusan érzi magát, nem fáj a dereka ami régen fájt, a vérképe pedig olyan mint egy tinié. Próbálok tőle tanulni, mert nagyon okosan építi ezt az egészet és én abszolút járható útnak látom ezt az életmódot
2017. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Hány éves vagy? Egyedül élsz vagy a szüleiddel? Ezt tudod azért kérdezem, mert általában tiniknél szokott előjönni ez a "jaj szegény állatka, meghalt miattam" érzés és akkor kitalálják, hogy vegák akarnak lenni.

Ha a gyerekem kitalálná, hogy vega/vegán akar lenni, azt mondanám neki, hogy rendben, de akkor finanszírozza magának az étrendet, és ne várja el, hogy az én kajám mellett még neki is külön vásároljak/főzzek. Ha meg olyan hülyeségeket is kitalálna, hogy nem teszi be a kajáját a hűtőbe, mert van benne hús, na akkor meg biztos nem állna meg a lábán, úgy kiosztanám.


Akárhogy is döntesz, nagyon szépen kérlek, hogy te ne válj azzá a tipikus vérvegánná, aki ha meglátja, hogy valaki húsos szendvicset eszik, odamegy hozzá és elkezdi hittéríteni. Mert ezek miatt az emberek miatt van negatív érzés a húsevőkben a vegák iránt.

2017. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

#3

Így beszél egy vérhúsevő, miközben vérvegánoz.


Cuki.

2017. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Úgy vélem, egy rossz szót se szóltam rá, hogy vegán akar lenni. Csak elmondtam a véleményem. De ez is annyira a vegánokra vall, hogy mindent támadásnak vesznek :-)
2017. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

#5

Nem vagyok vegán. A hozzászólásod több volt, mint vicces.

2017. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szia!Vegán vagyok 2 éve.Ezt az életmódot is lehet jól vagy rosszul csinálni.Szerintem fontos az információ szerzés,hogy tájékozott legyél,mit mivel,hogy tudsz helyettesíteni.Nekem az első 2 hét volt egy picit nehéz,mert nagy sajt evő voltam.Ezért jó pl.a növényi sajt,hogy inkább ehhez nyúlj,mint a "rendes"sajthoz.Utánna sima ügy volt.Teljesen egészséges vagyok,minden eredményem szuper!Megéri nagyon belevágni.
2017. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Én ugyan nem ilyen erkölcsi alapokon problémázok a (nagyüzemi s rosszul tartott házi) állat megevésével, nem élet értelme, hanem élet helyetti vegetálás és kínok, de ez végülis most mellékes.


Ha eddig húst ettél, ne legyél hirtelen vegán, túl nagy lépés. Vega simán lehetsz, én is megléptem egyik napról amásikra s még csak fdogalmam sem volt a helyes étkezésről. De mivel a vega is mindenevő, ettem mindenfélét húson s állati zsiradékon kívül, s az egészségem nem változott.


A barátnőd nagyon elrontott valamit, gondolhatod, hogy nem a vegaságtól lett baja, hisz emberek milliárdjai éltek már úgy le évtizedeket gond nélkül. S egész életében egészséges vegán is sok van, csak ahhoz már kell némi tudás, odafigyelés vagy minimum jó ösztön.


Most nem vagyok vega, de csak évi párszor eszem húst. Sok évig az voltam. Nem nagyon látom másnak, mint a húst is evést, ugyanúgy mindenevő vagy és remek komplett állati fehérjéket ehetsz. A veganizmus trükkösebb, azzal is foglalkoztam, de sosem mertem belevágni tartósan, főleg hogy extrém szénhidrátszegényen jó ennem. Anélkül lazán megcsinálnám, ha akarnám, hüvelyesek, gabonák, zöldség, gyümölcs, olajos mag, zsírok, B12 szedése, gond egy szál se. Legyen elég zsír és fehérje s minden egyéb.

2017. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

A 3. kommentelő minek ír? A kérdés egyértelműen azoknak szólt, akik vegánok, vegetáriánusok vagy azok voltak!

Nem azoknak, akiknek fogalmuk sincs róla csak szívesen fikázódnak...


"Van esetleg itt valaki aki vegán/vegetariánus és meg tudná velem osztani a tapasztalatait? Vagy olyan, aki próbálkozott már ezzel az étrenddel, de végül feladta valamiért? "


Amúgy kérdező, 15 éves vagyok vega. Életem legjobb döntése volt, csak ajánlani tudom. Én nem élből a vegánsággal próbálkoznék mert lehet túl erős lesz a váltás. Inkább először vega, aztán fokozatosan hagyd el a tejtermékeket, tojást.

Én mondjuk évek alatt jutottam el oda hogy már csak tojást fogyasztok, a tejtermékekből sajtot és semmi mást. Mindent tudok helyettesíteni de az nekem nem megy. Szóval ez még hátravan...

2017. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Olyan okosak a mostani 15 évesek.


Vegán életmód! Megérné belevágnom?


látom az eredményét, gondoltam megosztom a tapasztalatokat. Szerinted ez egy olyan folyamat ,ami egyik napról a másikra lezajlik ? Nem ehetek cukrot, tejterméket és fehér lisztet, a húst is fokozatosan veszem ki az étrendemből.

Ha nem vagyok vega/vegán, akkor nem is írhatok ide ?

Komolyan mondom , az emberek/magukat felnőttnek mondó okoskodó gyerekek/ alig várják, hogy belekössenek vkibe. Grat!Értékes felnőtt fog válni belőled.

2017. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!