Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 1 millió Ft-ért vállalnád...

1 millió Ft-ért vállalnád hogy 1 évig nyers vegán leszel?

Figyelt kérdés

Persze a kérdés nem azokhoz szól akik alapból azok. Hanem akik sokszor esnek húst, tésztát kenyeret stb.

Tekintsünk el az egészségességéről szóló vitáktól, tegyük fel h teljesen egészséges ez az étrend. Meg aztán, egy lakatlan szigeten is előfordulhat az emberrel, h nincs hús, vagy nincs tűz, amivel megfőzhetné a dolgokat.


2017. máj. 24. 23:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2017. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Most kvázi nyomorgok, de optimista vagyok. Ez túl kevés pénz. Még egy nullát tegyünk hozzá és elgondolkodom.


Ezt úgy, hogy nem eszem húst, tésztát és kenyeret.

Tojáson élek, extrém szénhidrátszegény étrenden, napi 100g ch fölött kezdek rosszul lenni.

De nagyon szeretem a nyersvegán konyhát s mindig is terveztem egy hetet így. Egyszer 5 napig nem ettem tojást és jól bírtam (az enyhe szénhidrátmérgezést leszámítva, de arra máskor vigyázok :)).


Inkább 1 millió 1 hónapig! Úgyis fogynom kell.


Az egészségtől nem tudok eltekinteni, bocs. Tudnom kell, hogy mindent beviszek (nem annyira extrém) szénhidrátszegényen nyersvegán étrenden. 1 hónapnál s kiegészítőkkel még lehet kicsit hiányos is.


De ha a tűz hiányát írod, miért nem nyers étrend? Az azért sokkal könnyebb s széleskörűbb. Nekem bejönne a tojás és a vaj, másnak a friss tej és sokan nem mondanánk nemet az olykori frissen kifogott lazacra sem (nem mintha azt tudnék szerezni itt). Növényekkel neccesebb, bár megoldható, nagyon sok dolgot meg lehet enni nyersen. Nem hiszem, hogy sokan tudják, hogy a nyersvegánok mi mindent esznek. Jó, a padlizsán perverzió a részükről, de belefér némely gabona és hüvelyes is (OK, jobbára a zab, a zöldborsó és a búzafűlé, de akkor is, képviseltetve vannak eme csoportok. a földimogyoró is hüvelyes). Plusz esznek kesut, ami alapból nem nyers.


A legtöbbünknek túl nagy sokk lenne az átállás és sosem szoknánk meg. Még én sem, pedig én közelebb állok hozzá, mint az átlagember, alig kéne 1 ételcsoportot kihagynom (a tojást, ez-az még kiesne, de minimális változást hozna).

Persze a napi (nyilván növényi) zsírban sütés kihagyása durva lenne. De pár hétre bevállalnám. Egy évre nem.


De ha választanom kellene, hogy nyersvegán vagy zerocarber, egyértelmű lenne, hogy az előző nagyságrendekkel jobb számomra.

2017. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

#8: Nem kell sok gyümölcs. Ha én lennék az 1 milkáért 1 hónapig nyersvegán, nem költenék gyümölcsre (elég szép gyümölcsösöm van :D de nemcsak ezért). Energiát remekül be lehet vinni zsírból, ami vegán étrenden sem probléma, rengeteg zsíros növény van.

A tipikus, 80/10/10 nyersvegánok sok gyümölcsöt esznek, de ez csak egy irány. Sok nyersvegán recept erősen alapoz olajos magvakra. S tudod, ha fogsz valami olcsóbb olajos magvat s felesben összekevered a szintén olcsó és tömény mazsolával, remek nasit kapsz, amiből könnyen jön az energia. A mazsola energiatartalmát sose tudom, de ha az olajos magvakat nézzük, ezer forintból akár 12 ezer kcal is jöhet, bár ez nem a legfinomabb verzió, mivel a lenről van szó. Zöldségre viszont lehet szórni, a kedvenc nyersvegán zöldségfasírtjaimba is kell... S a nyersvegán kenyér is lenből szokott állni, az szerintem mondjuk viszonylag pocsék, nem aszalom 6 óráig, hogy valami nagyon alapfokon ehetőt kapjak.


Á, nem lenne elég 1 milka 1 hónapra. Masszív pörkölt földimogyorófüggő vagyok s ez teljesen komoly. Gyakorlatilag nincs étkezés, amikor nem eszem. Jó, azért bírnám, csak eleinte lenne rossz.

2017. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
1 honapig igen tovább nem én imádom az idény gyümölcsöket de sütiket is ,fagyit is .
2017. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
En siman lennek, ha valaki osszerak nekem egy fizetheto, egeszseges, kiegyensulyozott etrendet. En kibirnam. Zoldseget meg gyumolcsot eleve csak nyersen eszek, kivetel a hagyma es a krumpli. A hust nem szeretem, eleve nagyon ritkan eszek. Kenyerfelek, sutemenyek nelkul is ellennek siman, egy csomoszor ram rohad a kenyer, mert egesz heten ki se bontom. Legalabb a tandijamat kifutna 3 felevre, akkor a fele mar majdnem megvan.
2017. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ok látom ez kevés akkor módosítom a kérdést:

1 millióért 3 hónapig

vagy

10 millióért 1 évig

ki vállalná?

és mennyi pénzért vállalnátok be egész életetekre?

a kaját is kifizetnék. és egyébként a megfelelő étrendkiegészítőket por vagy akármi formájában megkkapnátok, és orvosok ügyelnének az egészségetekre.

így ki mit mond?

2017. máj. 25. 20:55
 17/24 anonim ***** válasza:

A 9. vagyok, 1 évig vagy örökre nem vegán nyersevést (hal, ikra is, és tejtermék, tojás, csokoládé is), ha ellátnak ezekkel az ételekkel, elvállalok.:)

Az általad kínált étrend mit takar pontosabban?

2017. máj. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Ugy nem 10 millaért 1 honapig igen ,1 millioért 3 honapig nem .
2017. máj. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
1 évi nyervegan kosztom kb 600-800ezer ftre jönne ki... szóval nem lenne nagy biznisz...
2017. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Havi tiz millaert (inflaciokovetoen indexelve persze) bevallalnam egesz eletemre, de csak ugy, hogy ha netan meggondolom magam valamikor, akkor az addigiakat ne kelljen visszafizetni.

Ja, es ha a fueves miatt felfordulok negyvenevesen, akkor kapja a csaladom helyettem meg vagy otven evig.

2017. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!