Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha valaki vegetáriánus, akkor...

Ha valaki vegetáriánus, akkor egy nap, hogyan fedezi az esseznciális aminosavakat? (Tehát miből mennyit eszik? )

Figyelt kérdés
2017. jún. 7. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Előveszi a vegetáriánus táplálkozási kódexet, és az aznapra előírt menüt készíti el.


Mekkora kreténségeket lehet még kérdezni?

2017. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen kódexet???
2017. jún. 7. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Jezusom. Most komolyan ennyit hülye vagy???

Ilyen nincs. Azt eszek ami jólesik, nem foglalkozok aminosavakkal. (Vega vagyok)

2017. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de csak kéne, mivel a túl sok fehérje károsíthatja a májat vagy a vesét (hosszútávon), illetve a rossz aminosav beviteltől az izomerő csökken és hosszútávon betegségeket okoz, mint pl.: sérv, idegi, izomzati, hormonális.
2017. jún. 7. 17:42
 5/9 A kérdező kommentje:
"Most komolyan ennyit hülye vagy??? "- XD, biztos, hogy én vagyok a h*lye? Mivel nyelvtanilag nem igazán helyes a mondat. :D (ennyit helyet "ennyire" kéne, nem?)
2017. jún. 7. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vega, de szinte sosem eszem húst. Vigyáznom kell, hogy ne egyek túl sok fehérjét, de azért rendszeresen megesik...


Állati fehérjét a sima ovo-lakto vegák is esznek... Bármennyi fehérjét be lehet vinni, amennyi egy embernek kellhet (legalábbis koksz nélkül, azzal már durva, az nem mindenkinek egyszerű :)).


Amikor növényi napjaim vannak, akkor hüvelyeseket (főleg zöldborsót és földimogyorót), kevés gabonát (a zab fehérjetartalma nem is rossz), némi olajos magvat, zöldségeket eszem, s ilyenkor valamivel könnyebb nem elszállnom a fehérjével, hüvelyesek nélkül pedig kezd gond lenni, de mire nem jó a tökmag és a zsírtalanított lisztje... Az aminosavprofilomról ilyenkor nem tudom, mennyire jó, hiába változatos a fehérjeforrásaim köre, ezért sem vagyok vegán. De a fehérje maga megvan s ha bírnám a sok szénhidrátot, akkor gabonát is ennék és tuti nem lenne aminosavgondom, plusz a gabona más fontos tápanyagok bevitelében is segítene.


Ha a sima ovo-vegaságnál is érdekel, hogy miből mennyit:

6-10 tojás (szinte sosincs keret 8 fölött, annyi mindenből jön fehérje), némi zöldség (vagy sok zöldség...), 2-15 dkg olajos mag, utóbbi kalóriakerettől függően, szálkásításkor 5 dkg fölé ritkán megyek. Plusz némi gyümölcs, fehérjét az is ad, főleg, ha szezon van és alkalmanként nagyobb a mennyiség.

2017. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok testépítő magazint olvastál kedves kérdező
2017. jún. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb. 2 tojás, 10 deka szejtán, 10 deka túró és némi sajt fedezi a napi fehérjeszükségletem. Igaz, extrém pici vagyok (súlyra is meg magasságra is).


Emellé jönnek hüvelyesek, zab, olajod magvak, szóval különösebben nem is kell számolnom, elég, ha minimálisan figyelek rá.

2017. jún. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Növények átlag 10%-a fehérje, közhiedelemmeo ellentétben minden növénybenvmegvan minden aminosav,csak más más arányban... így ha változatos alapanyagokból megfelelő kcal-t megeszel,akkor semmi gond nemvlehet a fehérjebevitellel.
2017. jún. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!