Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit gondoltok a nyers vegánság...

Mit gondoltok a nyers vegánságról?

Figyelt kérdés

Több bloggert követek,akik nyers vegánok. Nagyon szimpatikus,amiket esznek, most így nyáron 1-2 hónapra szeretném kipróbálni. Egész évben nem tudnám tartani, sajnos csomó zöldségből vagy gyümölcsből még ilyenkor sincsen megfelelő minőségű a boltokban, nem hogy télen.

Mit gondoltok róla? Nem lenne tőle bajom, ha hirtelen átállnék rá?

Jelenleg mindent eszek,húsokból viszont minimáliasat.


2017. jún. 11. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
A vegetáriánusok, mint szekta eleve nagyon veszélyes dolgokat terjesztenek, a nyers vegánságról meg az a véleményem, hogy ha hosszabb távon te nem halnál bele, akkor majd az utódaidon fog kijönni a káros hatása.
2017. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Az elsőnek igaza van.
2017. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Beteges dolognak tartom.
2017. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Azt hogy egy teljesen elmebajos divathullám ez is. Mint a kék bálna.
2017. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1%
Már maga a vegetarianizmus is meredek elgondolás. A rántotta is csak úgy jó, ha jó szalonnás!
2017. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem lesz bajod ha hirtelen állsz rá, a hús nem heroin hogy fokozatosan kell letenni. Viszont nagyon gondold át mielőtt belevágsz, legyen megtervezve az étrended, gyűjts ki recepteket, ismerj meg boltokat ahol tudsz vásárolni, satöbbi.
2017. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

10 éve vagyok vegan.

Az a véleményem a nyers veganságról, amire a leírásodban kivis tértél:

A mi éghajlatunkon tarthatatlan.

Egyébként így is 70% nyers 30% főtt sült étrendem van.

Semmilyen feldolgozott élelmiszert nem vásárolok már 5 éve.

Egyébként semmi tudományos bizonyíték nincs rá, hogy a nyers vegan valóban jobb lenne a sima vega kosztnál.

Ajánlom ezt a 2 videót:

[link]


[link]

2017. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta vegán vagyok, egyetértek veled és a hetessel is:a nyers nem a mi éghajlatunkra való, de ettől még, főleg rövid távon, okosan csinálva nem fog ártani. Rögtön és drasztikusan váltani viszont simán lehet, hogy nagyon nehéz lesz, én a fokozatosság híve vagyok, nekem az működött, és úgy tudtam letenni az állati ételeket, hogy szépen lassan kiváltottam őket. Szóval nyugodtan megpróbálhatod, de ha nem jön össze, akkor érdemes másmilyen megközelítést is megpróbálni, nem feladni :-)
2017. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Tejet és tojást fogyasztó vegetáriánus vagyok, ez az étrend viszonylag kevés extra tervezgetéssel tökéletesen el tud látni minden szükséges tápanyaggal.

A vegánság már eggyel komolyabb felkészültséget igényel, nagyon könnyű elcsúszni vele egyoldalúba. De ha valaki ügyes, akkor simán megoldható.


A nyers változatot én is nehezen tarthatónak érzem. Én rövidebb távon próbálnám ki, tehát mondjuk kezdetnek pár napot vagy egy hetet. Heti egy nyersvegán napot beiktattam régebben, különösebb pozitív hatást nem éreztem, leszámítva a sikerélményt, hogy ezt is meg tudom csinálni.


Igaz, egy étrend beválása mindig több hónap alatt derül ki, meg időbe is telik, mire kitapasztalja az ember, mi jó neki.


Szóval én nem erőlködnék rajta, hogy ennyire szigorú diétát válasszak, cserébe próbálnék minél inkább környezetbarát és humánus megoldást választani az étkezésemre. (Pl. kesudió kerülése, mert rendkívül fenntarthatatlannak gondolom az ideszállítását, miután rabszolga jellegű munkában hámozzák a bennszülöttek a mérgező héjú magokat - hogy a nyugati városi hipszter "értelmiség" ropogtathassa az amúgy minden faluban termő dió helyett...)

2017. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és a húst, tejet, tojást elhagyni bármikor el lehet, akkor kell vigyázni inkább, ha vissza akarsz állni rá, akkor nagyon fokozatosan kell újra elkezdeni enni ezeket.
2017. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!