Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok. Többet költete...

Vegetáriánusok. Többet költetek élelmiszerre mióta vegák vagytok?

Figyelt kérdés
Nem rég feljött ez a kérdés. Mivel én gyerekkorom óta az vagyok és egyedül élek tehát nincs párom se aki igényelné a húst ezért nem tudom hogy többet költök e mint valaki aki nem vegetáriánus.

2017. máj. 5. 07:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

HA nem veszel extra vega" termékeket, hanem csak símán húsmentes alapanyagokat (zöldségek, gyümölcsök, tojás, tejtermékek), akkor olcsóbb, mert a hús az egyik legdrágább alapanyag.


Ha "vega kolbászt" meg hasonló cuccokat eszel, akkor igen, drágább, mert ezeket igencsak túlárazva lehet kapni.

2017. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok vega, és nem is veszek soha biónak nevezett termékeket. De nagyon régen vezetek háztartást. A hús nélküli étrend drágább, mintha van hús is. Igaz, nem hússal lakunk jól, hanem bőséges köret is van mellé.. A zöldség elég drága, és csak azzal egy kamasz vagy férfi nem lakik jól, még akkor sem, ha sok van belőle. Ahogyan a tészta ételekkel sem.
2017. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Ne pontozzátok le egymást. Ahány háztartás annyi szokás, lehet hogy valakik kijönnek olcsóbban de az is lehet hogy drágábban.
2017. máj. 5. 08:49
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

a 69 százalékos évek óta próbál mindenkit rávenni a vegaságra, mindjárt jön

3

2

1

2017. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
? Ez a kérdés nem az "áttérítésről" szól.
2017. máj. 5. 09:03
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

#2

De igen: egy férfi és egy kamasz is jóllakik a zöldségételekkel. Köretekkel nem lakik jól senki, önálló ételekkel igen. Ez az, amit a hagyományos magyar konyhás háziasszonyok nem tudnak elképzelni.


Nézd, mi nem költünk többet. A hús eleve kiesik, s eddig sem az olcsó húsárut vettük. Az igényes vegetáriánus étrend nem drágább, mert bár fajlagosan az, egy teljes értékű, rostdús étrendből nem lehet akkora mennyiséget megenni, mint a hústkumplivalból, mert sokkal jobban táplál.

2017. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Én és a férjem vegák vagyunk sok-sok éve, de úgy látjuk, hogy nem olcsóbb...
2017. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Én kevesebbet, sokkal.
2017. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire "durvulsz" be. Ha pl tej helyett kókusz,mandula stb tejet,vegán kolbászt stb eszel akkor sztem sokkal drágább.Továbbá az ilyen chia mag,quinoa,maca,gojibogyó stb szintén megtudják dobni a kiadásokat.
2017. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9 én mindezzel élek.


Köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 5. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!