Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tejtermékekkel és a tojással...

Tejtermékekkel és a tojással mi baja a vegánoknak?

Figyelt kérdés

Mármint ne egye senki aki nem akarja, a kérdés arra vonatkozik, mi azzal a gond ha én mondjuk itthon tartok a kertben egy tucat tyúkot és megeszem a tojásokat?

Vagy a tejre szokás mondani hogy az a bocinak van, de a tenyésztésnek köszönhetően egy tejelő tehén többször annyj tejet termel mint amire a borjának szüksége van. Ha a felesleget nem fejik le, akkor attól fog begyulladni.

Ha meg már lefejtük, öntsük ki, csak mert nem mindenki szereti?


2017. aug. 23. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Ha neked tetszik tartsd!

Én nem tartom etikusnak!

A tejre nem mondják hogy a bocinak van hanem annak van! A te anyád is neked termeli a tehenet nem más emlősállatok örömére! Anyatejre az újszülöttnek van szüksége nen a felnőtteknek, főleg nem más állatfaj tejére!

Normál esetben ha a borjat nem veszik el nincs felesleg és nem gyullad be a tőgye.

2017. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

jajjj, te ezt nem erted: ha nem ennel tojast meg tejet, nem kene szegeny tyukocskaknak meg tehenkeknek feleslegesen megszuletni es SZENVEDNI csak azert, hogy te kielegithesd az alantas, allatias osztoneidet. ha nem hordanal borcipot, borkabatot, szegeny malackaknak se kene megszuletni meg lemeszarolodni.


aztan dontsd el, hogy ki az idiota, a veganok, vagy a veganok...

2017. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az a bajuk, hogy kihasználod őket, kegyetlen körülmények között tartják és kínozzák az állatokat, elveszik az ételüket, stb. Igen, akkor is kegyetlenül bánsz vele ha otthon magadnak neveled és eteted. Jajj a legfontosabbat lehagytam, azért sem esznek állati eredetű dolgokat, mert az állatoknak vannak érzéseik, de a növényeknek nincs, így azokat lehet enni. Azt mondjuk hogy hol húzzák meg a határt állatok és növények között azt nem tudom. Egy tengeri csillagot még megesztek? Élesztőt? Szivacsot? Tengeri uborkát és más herkentyűt?
2017. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
A növényeknek is vannak érzéseik csak nem tudják azt neked elég érzékelhető módon kifejezni. Az pedig álszent dolog hogy az állatok védelmében megeszed előlük a növényeket. Az nem fáj amikor az esőerdőt kiirtják benne az összes állattal hogy terjeszkedni tudjon az agráripar? Pont a növényeket ültetik be az állatok helyére. Minden egy új vega ember közvetetten ugyanúgy öli az állatokat.
2017. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

"Minden egy új vega ember közvetetten ugyanúgy öli az állatokat."


Tekintve, hogy 1 kg hús kitermeléséhez 10-15 kg takarmány kell, irtózatos nagy baromságot írtál. Az állattartás miatt irtják az erdőket, nem a zöldségtermesztés miatt...

2017. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Az a bajuk vele, hogy állati termék, nem részletezem. Joguk van hozzá, hogy ne egyenek ilyesmit, de egészen jó érveik is vannak, ha engem kérdezel.


"Ha meg már lefejtük, öntsük ki, csak mert nem mindenki szereti?"

Ez viszont más, mint az alapkérdés. A te táplálkozásodnak és a vegánokénak semmi köze egymáshoz. Miattam nem kell kiönteni a tejet, mert sem azt nem iszom, sem a marhát nem eszem, az ipari állattartás végének pedig kifejezettenm örülnék több okból. Hogy te mit csinálsz, az a te dolgod. Én sem vagyok vegán és kicsit sem zavar, hogy mit szólnak hozzá a vegánok :).


Nem mindenki vegán. Ha mindenki az lenne, akkor nem tartanánk marhát és nem lenne meg az általad vázolt probléma sem. Azért tartanak annyi marhát, mert a nem vegánoknak kell.


S a tej tényleg a borjúnak van, én se tudok mást mondani. Nem ítéllek el, ha megiszod, de alapvetően annak van. Az ember szempontjából már más a dolog, de az se jó, ha az önző vágyaink kiszolgálójának tartjuk szerencsétlen állatokat s még jól is érezzük magunkat s azt mondjuk, az az állat direkt arra van s az életkörülményei is csak minket szolgáljanak, ő maga nem igazi állat, akinek élnie is kell, csak haszonállat.

2017. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Megint egy provokatív kérdés ahol a kérdésre válaszoló vegán 0-át kap, akk meg azt írja hogy a másik hülye felpontozzák. Csak gratulálni tudok az értelmi szintetekhez! Talán egyszer majd felnőttök annyira, hogy megértsétek hogy az állatok is élőlények és minden szenvedés okozása felesleges önzés. Addig meg légyszi ne turkáljatok más tányérjában mert semmi közötök hozzá mit eszünk és mit nem!

Röhejes, hogy soha nem a vegánok írnak a mindenevő kérdésekhez, hanem ti jöttök kötekedni a vega kategóriába, és még van pofátok azt mondani hogy mi vagyunk az agresszív vegánok. Komolyan szégyellném magamat a helyetekben.

2017. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Előző, vannak agresszív vegánok és sajna ők a hangosak. A fogyókúrásban is felbukkannak és semmi infóra azt mondják, legyen a kérdező vegán. Ezt alaposan felelőtlen és intoleráns dolognak tartom, szerencsétlen tinilányok így is idiótán képesek enni, a vegán életmódhoz nem elég érettek. Azt nem egészséges ész nélkül csinálni. S nem is mindenkinek ideális. S még ha az is lenne, irreális elvárni, hogy valaki az otthoni normál étrendet elhagyva meggyőződés nélkül átálljon vegánnak. Az ilyenek nem tudom, mit gondolnak.

De eme szekcióban is vannak néha harcias vegánok. Bár az állatok védelmét mélységesen meg tudom érteni...


Mindkét csoport emberekből áll és vannak bigott elvakultak itt is, ott is, ebben szerintem megegyezhetünk.

2017. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Engem egyik fél sem érdekel. Mindenki azt eszik, amit akar. Én ugyanúgy nem megyek egy vegánhoz, hogy jajj de miért nem eszel húst, meg miért nem iszol tejet. DE akkor cserébe ők se siránkozzanak előttem, hogy milyen undorító vagyok mert tejet mertem inni. Kétoldalú a dolog. Megfejni egy tehenet meg nem állatkínzás. Sokkal nagyobb gondjai lennének annak a tehénnek, ha csak egyszerűen hagynák úgy, ahogy van. A probléma ott kezdődik, hogy sok vegán kegyetlennek ítéli azokat, akik húst esznek. Szerintük ők éltetik az állatkínzást. Pedig a két dolognak még csak köze sincs egymáshoz. Akinek meg nem inge az nem veszi magára.
2017. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
64, mostmár 63%-os (csak így tovább, még kevésbé leszel hiteles) pont te vergődsz hogy az embereket vegzálják a vega témakörben: ez a kérdés nem abban a témakörben van és mégis idejössz osztani az igét meg próbálkozol a bűntudatkeltéssel, rögtön első válaszként felállítva az alaphangulatot. És mindenhol ugyanezt csinálod az agymosott PETAnáci monológaiddal, csak pont magadat nem veszed észre hogy ahogy jön a húsfogyasztásos kérdés már indítod is a támadást meg a hangulatkeltést.
2017. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!