Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Dietetikus eletmodvaltas miatt?

Dietetikus eletmodvaltas miatt?

Figyelt kérdés

Vegre elszantam magam es kiprobalom a vegetarianus eletmodot, viszont ha rosszul csinalja az ember, tobbet art mint hasznal. A megfelelo tapanyagbevitel miatt gondoltam arra h erdemes lenne talan dietetikushoz fordulnom h osszeallitson egy vega etrendet.

Csinalt mar valaki ilyet? Hogy mukodik ez es mennyibe kerul kb? Vagy esetleg tudtok ti jol bevalt etrendet vagy elelmiszert ami tuti kell h egeszseges maradjak hus nelkul is?

18/l



2017. okt. 4. 14:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mert a tej és a hús ellen beszéltek, ami sajnos itt szentségtörés és ha csak megemlítik negatív értelemben, lepontozás jár érte.
2017. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem szeretik a kedves húsevők, ha valaki akárcsak közvetve is kritizálni meri a hiedelemrendszerüket, illetve a válaszokat nem az alapján értékelik, hogy mennyire hasznosak, hanem, hogy nekik mennyire tetszik.


Erre fb csoportokban is volt már példa, hiába volt a táplálkozástudmányi tanulmány 6x belinkelve, csak lökték tovább, hogy "háthúsazköllmerabbanvanazerő".

2017. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha fontos számodra az egészség, a következőre figyelj oda: a hús helyett máshonnan pótold a fehérjét (az aminosavakat) ezek növényekben is megtalálhatók, a legjobbak a hüvelyesek: bab, borsó, lencse, csicseriborsó stb és a gabonákban is van. Ha tojást, tejet fogyasztasz, akkor eleve nincs probléma. Ha a tejterméket is elhagyod, akkor érdemes figyelni hogy többféle fehérjeforrást fogyassz.

(én tejet nem iszom, de néha sajtot reszelek a tészta ételekre, illetve eszem körözöttet és kefírt. Néhány receptem pedig tojásos)


Figyelj oda hogy lehetőleg minden nap egyél valamilyen nyers gyümölcsöt vagy salátát.


És ennyi. Én nem nagyon szedek kiegészítőket, bár vannak jó dolgok, mint a spirulina, lenmag őrlemény vagy olaj és télen a c vitamin sem árt. De ez a húsevőkre hatványozottan vonatkozik.

2017. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Vajon eljön egyszer az a világ, ahol nincsenek így ráizgulva az emberek a fehérjére teljesen feleslegesen?...

Basszus növények átlagosan 10% fehérjét tartalmaznak, ha nem éhezel, megfelelő mennyiségű kcal megy, LEHETETLEN, hogy ne egyél elegendő fehérjét... kvára nem kell "figyelni" a fehérjepótlásra...

2017. okt. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok tanacsot , mindenkinek ment a zold kez :))

Probalok akkor a leirtak alajam taplalkozni, ja es igazatok van, nem vitaminra gondoltam a husban hanem feherjere meg egyeb aminosavakra amikre a szervezetnek mondhatni szuksege van :D koszi meg 1x

2017. okt. 6. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!