Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ilyen életmódváltás mellett...

Ilyen életmódváltás mellett mekkora változást lehet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elhatároztam még a nyáron, hogy le fogok fogyni. 17 éves vagyok, 170cm és 63kg. 55 szeretnék lenni, majd később sport által -izomzat építésével- 60kg.

Úgy döntöttem, hogy elegem van a kísérletezésekből (hiszen nyár óta hiába mentem le 60kg-ra, mindig ingadozott a testsúlyom és nem volt tartós) és felkerestem egy dietetikust.

Reggelire teljes kiőrlésű zsemlét és egy szelet baromfi felvágottat vagy light sajtot fogok enni. Tízóraira gyümölcsöt. Ebédre sovány húst vagy halat, mellé párolt zöldséget. Uzsonnára gyümölcsöt. Vacsorára vagy ugyanazt, amit ebédre (kisebb mennyiségben) vagy teljes kiőrlésű szendvicset.

Emellett futni fogok járni heti két alkalommal.

Nyárra szeretném elérni a célomat, lehetetlen?



2016. nov. 7. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehetetlen, de a dietetikust rugd ki . csába! Így csináld :


[link]

2016. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Már megint egy zsírszegény dietetikus... Light sajt, baromfifelvágott, jaj istenem :(
2016. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én három hónapja csinálom kb hasonlóan, és tiz-tizenkét kiló minuszban vagyok. Nem szedek mellé semmit, főleg nem étrendkiegészitőt, és fehérjét. Szépen lassan haladok, nem sportolok, néha gyalogolok /p. ma is /.Jól érzem magam, mozgékonyabb vagyok, engergikusabb. Csak kezdd el, és csináld, de amit leirtál nem igazán jó. Regisztrálj a Kalóriabázisra, állits be egyéni makrókat /segitséggel / és rajta. Egy nagyobb koponya, mint én megmondja, hogy mennyi kalória legyen, fehérje, ch, és zsir. Csak mindennap vezetned kell, és kész.
2016. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a zsírszegény és szénhidrátszegény diéta azért kell, mert elmeséltem neki az egészségügyi problémáimat (bél és gyomor problémák), így annak megfelelően próbál segíteni.
2016. nov. 7. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Azért a kalóriabázis kis százalékozását nem kéne észnek tekinteni... Nálam alaposan csődöt is mondana, mivel nem mindenkinek jó közel sem ugyanaz. Ezért vannak egyedi makróim. Kiindulásnak a testépítő étrendek számai jók, a százalékozással mellé lehet fogni, ha az ember kalóriakerete szokatlan méretű vagy az aktivitásával, izomtömegével nincs összhangban. A test igényei nem százalékosak. Amúgy a kalóriabázis hasznos lehet, bár a számolás szerintem nem embernek való, csak néha kvázi muszáj.


Az előzőekből is kiderülhetett, kérdező, hogy a makrók fontosak, most azzal, hogy leírod, mit eszel, nem derül ki, hogy miből mennyit. Amúgy szerintem is hervasztó a felvágott és a light sajt, én inkább húst, tojást, rendes sajtot ajánlok vagy ami neked megfelel, hisz fehérjét akár növényekből is be lehet vinni megfelelően.

S ott van az egyéni ízlés és működés. Én az ételeidből semmit nem ennék meg, de pl. az ebéded teljesen jó. A gyümölccsel sincs bajom, de ha neked nem esik jól vagy farkaséhes leszel tőle (a háztartásomban 2 emberből 2 ilyen), akkor nyilván ne edd. S ha nem vagy éhes pl. tízórai idején, akkor felesleges enned. Az evések száma mellékes, az összbevitel a döntő, persze egyedszinten azért az evések száma is fontos lehet, én pl. most próbálom levinni egyre, mert 2-vel extrém nehéz lenne fogynom (akkora fegyelmem nincs), kicsi a kalóriakeretem 2 rendesebb étkezésre minimális deficit mellett is és ami a legfontosabb, igazából szükségem sincs már rá (ez nőknek általában nem javasolt, kevés a kivétel, de akad). De persze van, akinek pompásan működik 5-6 egyforma vagy különböző méretű étkezés, az csinálja úgy.


A helyedben nyers zöldséget is ennék, bár lehet, hogy ez csak az én mániám (s azért még sok emberé).

2016. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Nesze semmi, fogd meg jól !... Van akinek igy, van akinek ugy stb. ???
2016. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
170-hez a 63 teljesen normális, az 55 az anorex gebe. Még szép, hogy nem engedi a szervezeted, hogy gebére éheztesd magadat. OMG! És akkor még nem néztük, hogy fejlődőképes szervezet. Úristen......
2016. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
A bél- és gyomorproblémákra pláne nem jó a zsírszegény étrend. Jó kis házi húsleves viszont igen. A szénhidrátcsökkentés jó dolog tud lenni fogyáshoz, és kevésbé veszélyes (főleg egy fejlődésben lévő lánynak), mint a zsírok kerülése. Kerüld inkább a feldolgozott ételeket (bolti pékárut, felvágottakat, tejtermékeket), étolajat, cukrot.
2016. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

17:46


170 cm-hez egyáltalán nem gebe az 53 kg. Sőt teljesen normális.Én is 170 vagyok, és 51 kg, és átlagos-vékony alkatom van. Vannak abrátnőim, lányismerőseim hasonló magasság/súly értékekkel, és egyikse gebe.. Voltam 60 kg is, és akkor kifejezetten duci voltam, még a szüleim is szóltak érte, hogy kikerekedtem. Persze lehet 170 cm-hez 60 kilósan is vékonynak lenni, ha az illetőn sok az izom, és kevés a zsír. De a kérdező nyilván nem ilyen, ha már a fogyókúra ötlete felvetődött benne, plusz valószínűleg a dietetikus is szólt volna, hogy hahó minek vagy itt

2016. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
9! Ismerek valakit, aki 158 cm, és 52 kg, és szó szerint zörögnek a csontjai! Majdnem összecsuklik olyan gizda szegényke. Akkor hogyan lehetséges a te 170-eddel az 51 normál, he? Sehogy! 60-al pedig pont közepes voltál, csak a gebeséghez "kerekedtél" ki.
2016. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!