Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ettő 15 evesen lehet bajom?

Ettő 15 evesen lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ha csak halat eszek. Szuleim nem engedik higy vega legyek ameddig novesben vagyok. Ha csak halat eszek akkor lesz bajom?

2017. okt. 14. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Miért akarsz annyira vega lenni?
2017. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
igen, egészséges leszel.
2017. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Azért nézzük már meg a japánokat,kínaiakat hozzánk képest.. :)
2017. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Akárhány éves vagy, az egyoldalú táplálkozás nem egészséges. A vegetarianizmus sem, ha egészséges lenne akkor egy terhes nőnek nem mondaná az orvos hogy kezdjen el húst enni a gyerek érdekében, mert csak zöldség fogyasztásával nem tudna elegendő tápanyagot biztosítani. Az ember eredendően mindenevő, és ebbe a húsevés szükséglete is beletartozik, mert ehhez alkalmazkodott a szervezetünk az evolúció során. Lehet sajnálni a haszonállatokat, meg magasabbnak vélt értelmi szint alapján viselkedni azzal hogy te megkíméled őket, de ez semmiben nem befolyásolja a leölt állatok számát.
2017. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Még jó, hogy az összes vitamin, ásványi anyag és rost első körben a zöldségekben és gyümölcsökben található meg. :-) A húsnak nincs rost tartalma, a vitamin is alig,a fehérje az egyetlen haszna (oké, és a b12 de azt tejtermékből, tojásból is be lehet vinni) fehérje pedig bár kisebb mennyiségben, de ugyanúgy megtalálható a növényekben is, mindben, főleg a hüvelyesek remek fehérje források.

Ha pedig a kérdező halat is eszik, azzal gyakorlatilag mindent fedez amit egy húsevő, sőt, ő maga is húsevő, hiszen a hal az ugyebár hús. Semmi bajod nem lehet sem vegetáriánusként, sem halevőként gyermekkorban és serdülőkorban sem, csak figyelj oda a változatos, egészséges táplálkozásra.


Hány "húsevő" kamasz él mekis kajákon, szalámis zsemlén, csokin, kólán, aki zöldséget nem eszik, és gyümölcsöt is csak szökő évente...érdekes, hogy az ő egészségükért itt senki nem aggódik, csak a vegetáriánusok egészségéért....

2017. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
Na még az hiányzik hogy halat egyél:(( Még sírni sem tudnak, ha leölik őket:(((
2017. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

Miért akarsz vega lenni?


Ha az állatokat sajnálod, vegyél háztáji termelésű húst.


Ott az állatok jól élnek, van legelőjük, látják a napfényt, nem összezsúfolva élnek egy üzemben.

(leöléskor sem szenvednek, pár pillanat az egész)

2017. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Egyel zoldseget es gyumolcsot is, ne csak halat.
2017. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
5%
Nem, attól nem lesz bajod, de ha teljesen megvonod magadtól a húst attól lehet bajod. Legalábbis amíg növésben vagy nem lehetne egy arany középút hogy pl. heti kétszer eszel húst a többi napokon nem.
2017. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Hadd döntse már el, hogy mit akar enni és mit nem. Ha nem akar húst enni, az nektek miért nem mindegy? Ti azt zabáltok, amit akartok, meg ő is. Az ő dolga, nem a tiétek.

Én nem elvből vagyok vega, egyszerűen csak nem bírom már megenni a húsokat, mert döglött állat és döglött állat íze is van. Én meg nem szeretek dögöt enni. És pont lesz**om, hogy nektek tetszik e.

De ez is csak 20 éves korom óta van így, addig rendszeresen ettem húsokat és sokkal betegesebb voltam, mint most. A full vegán ismerőseim meg baromi jól néznek ki és a világon semmi bajuk nincsen, pedig van, aki soha életében nem evett húst.

Én nem akarok senkit semmire rávenni vagy lebeszélni, a húsevők úgyis esznek húst, a vegánok meg úgysem, egyébként meg a házi tojással-tejjel, házi hússal nekem sincs semmi bajom.

De attól még azt hiszem el, amit látok, nem azt, amit önjelölt dietetikusok írnak a gyakorin. Az összes vegán ismerősöm teljesen egészséges és jó formában van, a dagadt, hormonbajos, havonta táppénzre járó zsírpacák meg naponta esznek húst.

Mindenki úgy él, ahogy akar, de azért ne írjuk már rá a mekdonálcos hamburgerre, hogy EGÉSZSÉGES, mert hús van benne...

2017. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!