Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ettő 15 evesen lehet bajom?

Ettő 15 evesen lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ha csak halat eszek. Szuleim nem engedik higy vega legyek ameddig novesben vagyok. Ha csak halat eszek akkor lesz bajom?

2017. okt. 14. 10:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a húsevésnek a magassághoz. Az írek naponta esznek húst, marhát, csirkét, bárányt sokat, sertést kevesebbet, de naponta fogyasztják. Sok alacsony van köztük, a kinti rokonok mindig megdöbbennek amikor Magyarországra jönnek, milyen sok magas ember van itt, állítólag az oroszok között még több. A kínaiak között kevés vegetáriánus van, főleg a buddhisták, az átlag kínai minden állatot megeszik, még a kígyót, macskát is. Adott népek magassága inkább genetikai dolog és ott is nagy a szórás, aki magas alkatot örökölt az nem lesz alacsony azért mert 15 évesen halat eszik csirke helyett....
2017. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Ha lány, akkor esélyes, hogy úgysem nő már (bár én sem hiszem, hogy ennek a húshoz köze van), de mivel eszik halat, vagyis húst, főleg nem értem, mi lehet bárkinek a gondja.

Ha elhagyná a húst, akkor sem történne semmi, amíg rendesen eszik. Semmi nincs a húsban, ami kell és nehéz másból hozzájutni.

Sosem hallottam róla, hogy a vega gyerekeknek bármi bajuk lenne, nem is lenne logikus.

Sajna magammal nem példálózhatok, mert én már majdnem felnőttként lettem vega, de nagy különbséget nem sikerült felfedeznem az eredeti s a későbbi étrendem között. Hasonlóan ettem, épp csak kimaradt a hús és az állati zsír, nagy kaland.

2017. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A hústól és tejterméktől azért magasabbak, mert hormon van benne, hogy nőjön az állat.

Ha halat eszel teljesen jó, ha csak tejterméket és tojást az is jó, és ha semmi állatit hanem full vegán vagy, az is jó. Csak nem mindegy mit eszel helyette. Van rengeteg okos videó, magyarul is, sajnos sok butaság is. Szelektálj okosan.és legyen koncepció, hogy tudj érvelni, ha valakinek nem tetszik és le akar beszélni.

2017. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi hülyeséget összehordani már egyszerűen elviselhetetlen.


Csak röviden: (hosszú válasznak semmi értelme, a kedves magyarokat úgysem érdeklik a tudományos tények - tiszt kiv - )


" Ebben a korban főleg szüksége van a szervezetnek mindenféle vitaminokra, ásványi anyagokra, rostokra. "


A brit, kanadai és amerikai dietetikusok szövetsége szerint nemhogy a vegetariánus, hanem a vegán étrend is egészséges minden életkorban és minden helyzetben beleértve a várandósságot is.

Másrészt az állati eredetű termékekben abszolút semmi rost nincsen, vitaminokból és ásványi anyagokból is minimális.


" A vegetarianizmus sem, ha egészséges lenne akkor egy terhes nőnek nem mondaná az orvos hogy kezdjen el húst enni a gyerek érdekében, "


A magyar egészségügy minősíthetetlen színvonalát tekintve nem lepődök meg, hogy egy orvos ilyet mond. Viszont Nyugat Európában ilyen fel sem merül, ott már évtizedek óta abszolút elfogadott a vegetáriánus/vegán életmód.


" mert csak zöldség fogyasztásával nem tudna elegendő tápanyagot biztosítani. "


omg, a vegetariánusok/vegánok mióta csak zöldséget ehetnek? Utóbbi is 6 élelmiszercsoportot (gyümölcsök, zöldségek, magvak, gabonák, hüvelyesek, gombák) fogyaszthat...


" Ha az állatokat sajnálod, vegyél háztáji termelésű húst.


Ott az állatok jól élnek, van legelőjük, látják a napfényt, nem összezsúfolva élnek egy üzemben.

(leöléskor sem szenvednek, pár pillanat az egész) "


Egyrészt semmilyen garancia nincs arra, hogy a falusi paraszttanyán jól bánnak az állatokkal, másrészt pedig kíméletes halál nem létezik, hacsak az áldozat nem akar meghalni.


" Csak annyi, hogy nem leszel magas"


190 cm vagyok és vegán ;)


Jöhet a lepontozás, többre úgysem telik tőletek :DD

2017. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezőnek pedig: Próbálj meg elkezdeni kiegyensúlyozottan táplálkozni, szépen a magad tempójában váltsál a vegetáriánus étrendre, ha ezt szeretnéd, de sose csak egyféle élelmiszert egyél.
2017. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
86%

18-te vagy az Lacikám? :D


Kérdezőnek: A hal is állat, miben különbözik a többitől? Én, ha fizetnének se lennék vegán, ettől függetlenül töménytelen mennyiségű étel állna akkor is rendelkezésedre, ha arra adnád a fejed. Rettenetesen választékosan lehet étkezni bármely étrendsz szerint is élsz.

2017. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%

Nem, de sokkal egészségesebb lenne ha nem fogyasztanál halat sem. A vegetáriánus ill azon belül is a vegán az ember számára a létező legegészségesebb diéta, ne hagyd magad lebeszélni az elveidről!!!


A szüleid figyelmébe ajánlom az AMerikai, kanadai és brit dietetikusok egyesületének a hivatalos kiadványait a vegánság pozitív hatásairól.

2017. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Párom 15 éves korától 18 éves koráig vegetáriánus volt. 167 cm, sportosan vékony testalkatú volt.

18 éves korától vegán (most 20 éves). Még többet sportol azóta (egyébként fitnesz edző azóta). Sok izmot szerzett, mellette vékony maradt (nem sovány!), gyönyörű testalkata van.

A háziorvos mondta, hogy csinálja csak ezt az étrendet, de figyeljen oda a szokásos dolgokra: vas (főleg nőknél), B12, D vitamin stb. Odafigyel, príma értékei vannak. Tanulásban is nagyon jó. Nem iszik zöld teán kívül más energialöketes cuccot (kávét, energiaitalt). Az ismeretlen eredetű refluxa is megszűnt. Egyszer 1 hetes náthán kívül mása nem volt. A tejtermékek elhagyása után múlt el, szóval talán fény derült a titokra.


Jómagam csak 1,5 éve vagyok vegán (24/F). Előtte vegyes táplálkozású voltam. Azóta ledobtam a felesleges kilóimat, a BMI-m, vércukrom, pulzusom, vérnyomásom, zsírszázalékom, vérképem is tökéletes volt néhány hete. Sose éreztem magam ilyen jól. Az én háziorvosom is csak azt mondta, hogy figyeljek csak oda 1-2 dologra, évente vizsgáltassam ki magam és akkor nem lesz probléma. Nekem is csak egyszer volt fertőző időszakban, amikor új munkahelyre kerültem ráadásul egy 1 hetes náthám, de akkor is dolgoztam természetesen.


Lényeg a változatos növényi étkezés. A húsokra semmi szükség, halra sem, vagy tejtermékekre, tojásra; Csak áldás, ha meg tud végre szabadulni az ember tőlük. Nem orvosként mondom, hanem tapasztalat és más embertársaim tapasztalata.


De ha ez nem így lenne, akkor már jelentkeztek volna a tünetek így 2 év távlatában. Más vegán ismerősök, barátoknál is, akik már több mint egy évtizede így élnek. A háziorvosaink bizonyára nem hülyék, hanem tájékozottak. Valóban neves Dietetikus társaságok és maga az Egészségügyi Világszervezet is elismeri, hogy egy jól összeállított vegán/vegetáriánus étrend az élet minden szakaszában egészséges lehet.

Viszont sose magyar forrásokból informálódj, mert sok hamis tanulmányt kell kiszűrni. A Danone tanulmánya a tej fontosságáról pl. biztos propaganda. Ahogy a Magyar kormány is profit orientált, nem egészség orientált és nagyban nyomatja idén is a sertés hús marketinget.

2017. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, miket beszélsz? Erőt, energiát a szénhidrátok adnak (köretek, zöldség) a hússal építheted az izmodat, de "erősebb" nem leszel tőle. Nálunk otthon jól főztek, rajtam kívül nem is lett senki vega. Gyerekként sajnáltam az állatokat (most is, de akkoriban az volt a fő motivációm) amikor magamra kezdtem főzni felnőttként, nem volt gusztusom a nyers húshoz nyúlni, így nem-vegaként is csak szökő évente ettem húst (ha más megcsinálta) ritka volt hogy jobban ízlett volna a húsmentes étel. Amikor terhes voltam az első négy hónapban a húsra rá sem bírtam nézni, utána se "kívántam" soha, legföljebb megettem, hogy ne főzzek két félét. Most már egy ideje teljesen húsmentesen élek, bár vega sosem leszek, mert ha úgy adódik, fogok enni halat. Viszont edzem, futok, jógázok. Több vega és vegán sportolót ismerek.

Ráncos meg az öregedéstől leszel, nem a zöldségtől, lol.

2017. okt. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19-esnek:


A 18-as hosszú válaszos vagyok. Nem tudom, hogy nekem szántad-e a reagálásodat, de én pont azt írtam, hogy a vegán étrendtől elegendő energiát tud az ember szerezni és izmot is szépen tud kiépíteni. Ugye egyetértünk akkor? :D

2017. okt. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!