Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vajon ezt megehetem vegetárián...

Vajon ezt megehetem vegetáriánusként?

Figyelt kérdés
A baráti körömben van egy erdész/vadász és elég érdekes ételeket szokott készíteni, holnap tölgymakk kenyeret fog készíteni és kíváncsi vagyok vajon megehetem-e.

#kenyér #tölgymakk
2017. nov. 27. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg mi van benne... <facepalm>
2017. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Akármit megehetsz. Te döntöd el, mit eszel meg és mit nem.
2017. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerencsére a vegetarianizmus nem orvosi probléma, tehát bajod nem lesz attól, ha nem vegetáriánus ételt eszel (ellentétben pl. a gluténérzékenységgel).


Ettől függetlenül ez is csak ugyanúgy készül, mint a többi kenyér. Ha 100% biztos akarsz lenni, akkor kérd el a receptet és az alapján tudni fogod.

2017. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Aztán miért barátkozol ilyenekkel?
2017. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés egy vicc. Szerinted a kenyérben mi lehet az, ami nem vegetáriánus. Mert ha vegán lenne a kérdés, még érteném, bár a kenyér alapból vegán is. Ebben csak annyi a tuti, hogy tölgymakkliszt (is) lesz benne. Szerinted az állat vagy növény?

Én barátkoznék az erdész barátoddal, gondolom olyan kajákat készíthet, mint ami az Erdőkóstoló weblapján van, azok meg mind vega ételek.

2017. nov. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Annak aki kérdezi miért barátom, annak elmondom saját elhatározásból vagyok vega de azonkívül messze nem érdekel más étkezési szokása és mielőtt elkezdenék gyilkosozni meg minden egyéb. Inkább megismertem őt és mint kiderült rengeteg dolgot tud és ismer.

Utolsó inkább az ízére lettem volna kíváncsi hátha kóstolta már valaki itt és igen olyasmiket szokott készíteni mint amik az erdőkóstolóban vannak.

2017. nov. 28. 07:52
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Én már süteményt is csináltam tölgymakkból (szárított lisztjéből) :D

Októberbe rengeteg makkot találtam, úgyhogy még később is fogok.


Amúgy a kenyér általában csak liszt, víz és élesztőből áll. Max még valamilyen étolaj lehet benne..

2017. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran előfordul azért az is, h sertészsír van a kenyérben vagy a péksütiben, érdemes rákérdezni, hogy van-e benne zsír.
2017. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a zsír a kenyérben nekem újdonság. Mert pogácsában, hájas tésztában oké. (Mindennap tanul az ember valamit.)
2017. nov. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Na, vegetariánus volt?


Amúgy állati zsír jobbára csak a hipermarketek amúgy sem túl egészséges péksütijeiben szokott lenni...

2017. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!