Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként kenhetek...

Vegetáriánusként kenhetek állati eredetű zselatint az ízületeimre?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Elvi vegetáriánusként nem.


Ha csupán diétaként tekintesz rá, erkölcsi megfontolás nélkül, akkor igen.

2016. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1 éve vagyok vegetáriánus, azelőtt 5 évig minimális volt a húsfogyasztásom, még előtte pedig 4 hónapig voltam presco vegetáriánus, de szülői nyomásra (suliban például kajálnom is kellett), csak suli végeztével lettem teljesen vegetáriánus, remélhetőleg életem végig. Erkölcsi megfontolásból, és már egyébként is régóta undorodtam a hústól.
2016. jún. 27. 20:50
 3/18 anonim ***** válasza:

Az miért is lenne jó? Kétlem, hogy az segítene ha fáj mondjuk a térded.

Ha sportolástól fáj valamid akkor pihentesd, ne terheld amíg el nem múlik.

Ha más végett - pl. nem mozogsz eleget, vagy elhíztál, vagy a trash-kaják (kenyér, süti, sült krumpli stb) miatt elsavasodtál, akkor mellőzd őket és egyél több gyümölcsöt, zöldséget, főleg salátát lehetőleg naponta, hogy lúgosítsa a szervezeted. Belülről kell gyógyulni nem kívülről.

Egyébként kenhetsz, akár szűz lány vérébe is megmártózhatsz, végül is nem eszed meg. :D

2016. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

azért fájnak az izületeid mert nincs izmod, így nagyobb terhelést kap az izület

Csak izomnöveléssel javul, de ahhoz meg sok fehérje kell, leginkább hús, tojás

Ennyit arról, hogy ez mennyire egészséges

2016. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

"de ahhoz meg sok fehérje kell, leginkább hús, tojás

Ennyit arról, hogy ez mennyire egészséges"


1. A vegetáriánusok fogyasztanak tojást

2. Fehérje a tejtermékekben is van, amit szintén fogyasztanak

3. A vegánok elsősorban hüvelyesekből viszik be a fehérjéket ill. a tofu is remek fehérjeforrás.


Ennyit arról, hogy mennyire értesz hozzá...

U.i.: remélem azt nem gondoltad komolyan, hogy azért fájnak az ízületei,mert nem visz be elég fehérjét. Rengeteg olyan sport van, ami igénybe veszi az ízületeket, de sokaknál egyszerűen betegség vagy mindennapi (munkából adódó) túlterheltség az ok.


Kérdező: ha erkölcsi okokból nem fogyasztasz húst, nem szabadna zselatint sem alkalmaznod.

2016. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3.: Nem tudom, hogy jó-e. Azt írják.


4.: Ki mondta hogy fájnak az ízületeim? Vagy hogy nincs izmom? Több időm lett, és elkezdtem egy extrémsportot, ami nagyon igénybe veszi az ízületeket, és mint tudatos táplálkozó, a megelőzésben hiszek :) Ennyit rólad, és a többi gyilkos általánosítgató húsevő társaidról. Persze ha köhögnék kettőt, megbetegednék (az 1 év óta egy megfázásom sem volt), de ha lekésném a vonatomat, a buta söpredék azt is a vegetáriánizmus számlájára írná :D

2016. jún. 27. 21:06
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem meg sok húst evő ismerősöm van, aki beteg, és?


A testépítők is használnak ízületvédelemre zselatint, valami alapja csak van, mindenesetre nem hinném, hogy buta bölcsész az, aki használni akar ilyesmit.


Én, mint többek között elvi vega, nem használnék zselatint, neked magadnak kell eldöntened. De ugyebár nem a megevés számít elvi esetben, hanem a felhasznált állat élete.

2016. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jobban elgondolkodva, gyakorlatilag az is hús fogyasztásnak számít, ha az ízületeimre kenem a zselatin, mert a szervezetembe jut, felszívódik. Ha csak szánkon keresztül "tilos" bejuttatni a húsféléket, akkor ennyi erővel infúzión keresztül beef proteint is tolhatnék. Vagy hülyeséget írok, és infúzión keresztül ilyen nem lenne lehetséges??
2016. jún. 27. 21:47
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

kérdező, te olyan sötét vagy, hogy a vega barátaid is elvesztetted.

Az emésztésről hallottál már?

A bőrön ha bármi is átszivárogna nem emésztődik meg.

Na és akkor lehet mondani, hogy a vegaság egészséges, de ennyi iq val csoda, hogy ennyi ideig kibírtad

2016. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Nézd utolsó, nálad egy elsős általános iskolás helyesebben ír magyarul, és te rinyálsz az iq-ról? Ásd el magad...
2016. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!