Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetàriànuskènt ezek fogyaszt...

Vegetàriànuskènt ezek fogyasztàsa mennyire megengedett?

Figyelt kérdés

Tojàs

Tej


Ezekkel senkit nem ölök meg.


2018. márc. 22. 04:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ezzel meg mit akarsz mondani? Mert van elkerülhetetlen ártás ezért ne is tegyünk semmit az elkerülhetőkért?
2018. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

#9: Én megértem a szempontjaidat, de naivitás azt gondolni, hogy csak a mindenevők támogatják az élelmiszeripari cégeket (és rajtuk keresztül a tejipart/ húsipart), és a vegánok nem. Illetve, hogy aki mindenevő, az szükségképpen támogatja a húsipart, tejipart stb.

Nagymamám pl. sosem vett boltban vagy hentesnél húst vagy tojást, hiszen volt saját malaca és tyúkjai (amiket a saját kukoricájával etetett).

Ezzel szemben az élelmiszeripari cégek is kezdenek rájönni, mekkora üzleti lehetőségek vannak a vegán élelmiszerekben, és ebbe az irányba is terjeszkednek.

[link]

[link]

2018. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényege az életmódnak hogy teljesen megszüntessük hanem azért hogy minimalizájuk. Nem hittem volna hogy ezt ennyire nehéz felfogni.
2018. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

#12: Ilyenkor érdekes mindenkinek van otthon malaca meg csak háztájit vesz meg tudomisénmi. Legalább te csak a nagymamáddal példálozol. Hidd el, az az 1-2 kósza nagymama tényleg elenyésző mára, és az új generációból nagyon kevésnek van ház körül haszonállata. Magyarország lakosságának 70%-a városban él. Nem hiszem hogy sok lakótelepen lenne malac.

Egyszerűen a húsevés manapság nem ipari módon megoldhatatlan. Már csak a helyigény miatt is, meg nincs se ideje se kedve az embereknek ilyesmivel foglalkozni.


Nem a nagy cégekkel van elsősorban baj, hanem hogy mit tesznek, sőt mit KÉNYSZERÜLNEK tenni a MI igényeink kielégítésére. Ha olyan fontos lenne nekünk hogy az állati termékeinket adó állatok jól és tisztelettel éljenek, akkor a nagy cégek azt csinálnák, és persze annak megkérnék az árát különben tönkremennének.

De hát sokkal fontosabb az embereknek hogy minél olcsóbb legyen a kaja, amit meg csak úgy lehet megoldani hogy az állat kárára egyre "hatékonyabb" módon tartják őket, a saját egészségünk kárára meg mindenféle sz.rral, növekedési hormonokkal, antibiotikumokkal meg tudomisénmikkel tömik őket. Mivel csak 20-30 év távlatában lesz beteg az ember tőle, ezért csak a jelenbeli olcsósággal foglalkozik inkább. Ha meg mondjuk dohányzik valaki, az amúgy is sz.rik a hosszútávú egészségére, akkor meg minek foglalkozna ilyenekkel.


Na valahogy így jutottunk sztem ide.


A lényeg hogy a nagy cégek meg a piac úgy általában sokkal demokratikusabb mint az állam! Az állam működésébe az átlagember 4 évente egyszer szólhat bele egy picit. A piac alakulásába viszont MINDEN NAP TÖBBSZÖR! Minden egyes vásárlásod egy szavazat! És ha úgy szavazol hogy nem veszel többé állatit csak vegánt, és egyre több ember hasonlóan tesz, akkor egyszercsak az állatkihasználásból élő cégek vagy profilt váltanak vagy tönkremennek.


Teljesen rendben van az hogy a Nestlé vegán termékekekkel is foglalkozik már (bár én mondjuk őket más miatt bojkottáltam). Eddig lehet 0% vegán termékeik voltak (azt leszámítva ami eleve mindig is az volt pl. ásványvíz :) ), most meg 5%, nemsokára 10% stb. Az azt jelenti hogy annyival kevesebb arányban foglalkoznak nem-vegán termékekkel. Ha ez így megy tovább akkor akár meg is fordulhat az arány. Ez óriási dolog lenne! Természetesen minden kicsi lépésekben halad de vegánként az a célom hogy egyszer (lehet csak száz évek múlva) olyan megítélése legyen az állattartásnak mint ma a rabszolgaságnak.


Valószínű nem élem meg, de örülök hogy legalább egy kis porszemnyit hozzáadhatok ehhez. És ez a valódi demokrácia, egy család teljes pénzenergiája elkerüli amennyire csak lehet ennek az iparnak a támogatását. Szerintem sokkal többet ér mint ha most elmennék szavazni...

2018. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Aki emberként bánik az állatokkal, azt csak egy hajszál választja el attól, hogy állatként kezdjen bánni az emberekkel.
2018. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez szerintem pont fordítva igaz.


Elkezdtünk állatokat nem tisztelni, hanem fogságban saját hasznunkra tartani, dolgoztatni. Később elkezdtünk ember rabszolgákat is tartani.


Elkezdtünk állatokat egészségtelen méretekre felhízlalni, tömni. Most már magunkat is.


Elkezdtük a bociktól elvenni az anyatejüket. Most már egyre kevesebb nő szoptatja a gyerekét és egyre rövidebb ideig.


Elkezdtük elválasztani az állatkölyköket az anyjuktól, pl a kölyökbocit hogy ne igya meg a profitot hozó tejet, a kiskedvenceink kölykeit hogy ne a szüleit szokja meg hanem minket, a kiscsibéket mert így nekünk hatékonyabb, stb. Majd később elkezdtük saját gyerekeinket egyre hamarabb külön ágyba majd külön szobába tenni, a szülő és a család helyett bébiszitterek meg állami intézmények, bölcsik, ovik, sulik nevelik őket.


Elkezdtünk ipari teljesítményű vágóhidakon állatokat sorozat-ölni, majd később ugyanezt emberekkel is eljátszottuk pl Auschwitzban.


Elkezdtünk állatokon kísérletezni, majd embereken is sokszor tudtuk és beleegyezésük nélkül.


Nagyon régen meg elkezdtünk állatokra vadászni, majd később egymás ellen is elkezdtük használni ugyanazokat a fegyvereket.



Valójában ember és állat között icipici csak a különbség. Egy csimpánzot Einsteintől kevesebb mint 1% DNS választja el. Amit az állatokkal teszünk, az olyan mintha magunkkal tennénk. Aki állatokkal tud kegyetlen lenni, az nagyon könnyen tud emberekkel is.

2018. márc. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!