Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák. Vegetariunusok tik mit...

Vegák. Vegetariunusok tik mit esztek?

Figyelt kérdés
Mit egyek?ami nem hizlql egeszséges...és milyen diétás édességek vannak?a szójaszelet..meg a proteinos szeletek azok tele vannak kalóriával nem??

2018. márc. 30. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Csak a kalóriatöbblet hizlal.

Mi a bajod a kalóriával? Kell az élethez, nem is kevés.

A tömény édességekből általában kevés is elég, de ha mégse jó, egyél másmilyet. A fehérjét úgyis be kell vinned, azt sosem rónám fel az édességemnek, hogy az is sok van benne, az pont jó, már amíg nem szállsz el vele, nekem ez sajna gyenge pontom, olyan finomak a fehérjék és szinte mindenben eléggé van, amit eszem.


Nem a kalóriasűrűségen múlik a fogyás és a súlytartás. Én inkább a kalória és a laktatás, tápanyagdússág, élvezet kapcsolatát nézem.


Diétás édesség? Attól függ, milyen a diétád. Az enyém általában szénhidrátszegény és csak nagyon kivételesen kizárólag növényi, viszont szinte teljesen laktózmentes. Innentől a joghurt ugrott, pedig az kalóriaszegény édesség lehet némi hozzáadott gyümölccsel. Nem baj, nem sajnálom a laktózt, gyümölcsös édességeim pedig vannak, csak azok tojásosak vagy egyszerűen szinte kizárólag gyümölcsből állnak.


A vega, de a vegán konyha is roppant gazdag, még korlátozásokkal is találsz kismillió jó receptet, rengeteg remek blog van.

2018. márc. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A zöldségekben alig van kalória. Kell mellé a bab/lencse/szója + gabona (teszta/rizs/zab/hajdina) különben nagyon kevés lesz. Ráadásul a rost gyorsítja az emésztést. Eszek még gyümölcsöket, és olajos magvakat (dió/mandula/mogyoró), néha kis étcsokoládét.
2018. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

A kalóriaszamlálgatás egy óriási nagy baromság. Schobert Norbi is megmondta.

Az egyetlen, amitől lefogysz, hogy kizárólag alacsony glikémiás indexű ételeket eszel, amiben kevesebb a szénhidrát, és megemeled (!!!!) a fehérje-, és zsírfogyasztásodat.

15 éve vegetáriánus vagyok. Gyakorlatilag szinte soha nem ettem húst életem során, mégis volt egy periódus az életemben, amikor nagyon hirtelen szaladt fel rám közel 20 kiló.

Számomra ez váratlan és érthetetlen volt. Minden szirszar diétát kipróbáltam a koplalástól kezdve a fényevésig, de ezektől csak tovább híztam.

Gyerekkorom óta nagyon lassú anyagcserével küzdöttem. A bőröm száraz, fakó és vízhiány is volt, illetve normál állapotban volt 150 (!!!) a vérnyomásom.

Kiderült, hogy hiperglikémiás vagyok, ami tulajdonképpen a kettes típusú cukorbetegség előszobája. A családom szinte összes női tagja cukorbetegségben szenved, kezdve a nagymamámtól és a nagynénéimtől. Sajnos mindegyikünk nagyon későn jött rá erre, így az ő állapotuk már visszafordíthatatlan.

Ên viszont mindent megteszek az egészséges életmódom érdekében, és gyakorlatilag leküzdöttem a genetikámat.

Mert nem testalkatot, hanem anyagcserét örököl az ember. ☺️


Reggelire általában tejeskávét iszom mindenféle cukorpótló hülyeség nélkül, hozzá pedig egy 75%-os étcsokoládé kockát eszem.

Az ebédem mindig valamilyen zöldség krémleves (padlizsán,cukkini,cékla,bab vagy lencse). Mellé mindig sajtot eszem.

Ezután mindig készítek magamnak egy csésze zöld teát és beveszek egy kevés hashajtót. Az én lassú anyagcserém enélkül ugyanis egyáltalán nem működik. Mellé megeszek egy almát, körtét, vagy citrusfélét (leggyakrabban pomelot vagy grapefruitot). Ez az a három féle gyümölcs, amiket bátran ehetek, ugyanis mást nem nagyon szabad.

Nagyközben muszály mindig nassolnom egy kis mandulát vagy más olajos magvakat, természetesen natúr formában, só nélkül, mert a szervezetemnek állandóan dolgoznia kell.

Vacsorára mindig valami fehérjedús ételt eszem, ami vagy tojásból, vagy sajtból készül. Ekkor is iszom zöld teát.

Kenyér? Csak a mártogatáshoz szokott hiányozni, de gyakran sütök mindenféle paleo kenyeret.


És... hogy tudom ilyen szegényes, szénhidrátot alig tartalmazó étrenden végigcsinálni a mindennapjaimat?

Az az igazság, hogy amióta így étkezek, sokkal energikusabb vagyok, és soha nem vagyok éhes.


Tehát... én így étkezem vegetáriánusként egészségesen, és ezzel az étrenddel dobtam le fél év alatt 16 kiló súlyfeleslegemet.

Azóta beállt a súlyom egy normális értékre, amit ezzel az étrenddel tartok tovább.

Persze mozogni sem árt mellé. 😉

2018. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
tikot!!!!!!!!!!!!!!
2018. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

# 3


Ja. Schobert Norbi aztán nagyon ért hozzá. Ja, nem.

Nem azért fogytál le, mert alacsony glikémiás indexű ételeket fogyasztasz, hanem azért, mert koplalsz.

Tehát akkor összefoglalva mit is eszel egész nap? Egy kávét, egy kis gyümölcsöt, egy tányér levest, pár szem olajos magvat, és valamennyi tojást/sajtot. Igen, ez koplalás. És igen, alacsony a kalóriabeviteled(!).

És igenis a kalóriaszámlálás az egyetlen, amitől le lehet fogyni. Ajánlatos persze még odafigyelni, hogy miből mennyit eszel, de ami valóban fogyaszt, az a kelleténél kevesebb kalóriabevitel.

Nem kell minden hülyeséget elhinni, amit Schobert Norbi beszél, aki még az emberi test működésének alapjait sem ismeri.

2018. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hármas, ha rostot ennél és mozognál, nem kellene hashajtó.

Én vegaként most fogyózok, főzögetek magamnak és kiporciózom dobozokba, úgy viszem munkába. Többnyire valamilyen köret (rizs, quinoa, köles, bulgur stb) valamilyen összekavart étel babfélével, lencsével vagy tofulval, és mellé zöldség. (friss saláta vagy párolt borkkoli pl) nem nagyon méregetek, de egy zacskós rizs kb 3 dobozba megy maroknyi szósszal, és a többi zöldség.

Reggelire zabkása vagy banános zab turmix, hétvégén néha omlett vagy rántotta.

nap közben még 1-2 szelet szénhidrátcsökkentett kenyérkéből pirítós túróval, zöldségekkel és ha este éhes vagyok, még egy cottage cheese, de többnyire nem vagyok.

A protein szelet akkor jó ha úton vagy és nem tudsz rendesen enni.

2018. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!