Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ha iszom növényi...

Vegánok! Ha iszom növényi fehérjeport, akkor azzal elvileg beviszek minden aminosavat, mint ha húst ennék?

Figyelt kérdés
Akkor azon a napon, amikor iszom ilyet, akkor az telhes értékűnek számít ugye? Tehát nem úgy van, mint a rendes vegán kajánál, hogy kombinálni kell ahhoz a növényi fehérjéket, hogy teljes értékűt kapjak?
2018. ápr. 2. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az aminosav komplettálás elmélete már rég megdőlt, mivel a salátafélék kivételével az összes növény tartalmazza az összes esszenciális aminosavat.

Ha a növényi étrenden fogyasztható 7 élelmiszercsoportból (gabonák, gyümölcsök, hüvelyesek, zöldségek, magvak, algák, gombák) csak hármat fogyasztasz, úgy, hogy megeszel napi 2500 kcal-t, akkor nincs szükséged ennél több fehérjére. Az ajánlott napi dózis amúgy is 50-70 g (testalkattól függően). Na mármost, én se szedek semmilyen fehérjeport mégis napi kb 120 g-t viszek be.

2018. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztosan igen, a rizs és a borsó biztosan tartalmaz mindent, vega testépítők fehérjeporait is ezekből csinálják. Sok növény tartalmazza az összeset, nem kell komplettálni ahogy írták már.
2018. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, a fehérjeporon kívül azért eszel is valamit, nem? Gabonát, hüvelyeseket, tofut, gombát stb? Én mondjuk iszom zöldborsó fehérjét edzések után, de csak akkor. Próbáltam a vegyes vegán fehérjét (rizs, kender, quinoa, borsó és maca por egyvelege....lehet hogy egészséges de ihatatlan :-( Még ha zabkása turmixba keverem akkor is elrontja az ízét.

Szóval ha nem jársz edzeni, felesleges szerintem fehérjét inni külön, ha rendesen eszel. Ha jársz edzeni és szeretnél szép, kidolgozott izmokat,akkor meg iszod a fehérjét, ugyanúgy mint a húsevők is.

2018. ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!