Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta vegetáriánus vagyok,...

Mióta vegetáriánus vagyok, rohamszerűen, hirtelen leszek éhes. és ez rendszeres. Mitől van ez? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 02:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
A vega életmód hátránya a protein és néhány ásványi anyag, valamint az omega-3 zsírsav nem elégséges bevitele. Tudatos vega étrenddel ez kompenzálható. Szivesen javasolnék neked egy könyvet, de ez nem a reklám helye. Ha érdekel, írj privit
2010. jún. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
30%

Hogy mi a megoldás?

Étkezz normálisan!!!!

2010. jún. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
54%
A vega életmód divat ugyan,de nagyon egészségtelen,m égha a vegások ezt nem is akarják belátni. Az ember NEM növényevő,hanem mindenevő. A természetet nem lehet büntetlenül megerőszakolni. Ma még csak éhes vagy,később sokkal komolyabb bajod is lesz ,ha vega maradsz.
2010. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

mert a normál, kiegyensúlyozott táplálkozás arányait eltoltad a szénhidrátok irányába. lényegileg egész nap szénhidrátot (keményítőt, cukrot) eszel (kiegészítve növényi zsiradékkal), ami jól felnyomja a vércukrod. ez hirtelen le is esik - ezért is vagy éhes.

másrészt azért vagy éhes, mert a táplálkozás nemcsak mennyiségi, hanem minőségi szempontokat is figyelembe kell, hogy vegyen. valószínűleg nem eszel fontos anyagokat, amelyeket kíván a szervezeted.

2010. jún. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló írta ez a vércukorszinted és az ezt kompenzáló insulin extrém ingadozása miatt van. Fehérjebevitellel lehet kompenzálni. Nem tudom mit vagy hajlandó enni (tej, tejtermék, hal, tojás) de kompenzálnod kell.
2010. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%

Miért lettél vegetáriánus, ha megkérdezhetem?

Mert van olyan ember, akinek nincs szűksége húsra(pl én... kiskoromtól alig ettem). És van olyan, akinek a szervezetéhes nélkülözhetetlen. Te ilyen vagy.

Szertintem legyél olyan vega(nem tudom mi a neve), aki eszik tojást is, mert az laktat nagyon! Én is eszek, tojást, tejterméket, sajtokat, de húst azt nem.

Ha EÜ-okokból tértél át erre az életmódra, beszélj az orvosoddal!!

2010. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Azért lettem vegetáriánus, mert nem szeretem a húst. Tejterméket eszem rendesen, sőt, sokat, Néha tojást is.
2010. jún. 13. 13:15
 8/34 anonim ***** válasza:
gondolom akkor előtte sem ettél húst, ha nem szereted, akkor mi az hogy "amióta vega lettem?"
2010. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Előtte valamennyit ettem, mert családi összejöveteleken "rákényszerítettek". "Azóta" egyáltalán nem eszem, és ez a hivatkozási alap.
2010. jún. 13. 15:37
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

A glikémiás index is segíthet!

"A magas glikémiás indexű ételek azonban gyorsan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, amelyek hirtelen megemelik a vércukor és inzulin szintet, amit a vércukorszint hamar leesése követ, ÉHSÉGÉRZETET okozva".


[link]

2010. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!