Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet, hogy attól “öregszem”...

Lehet, hogy attól “öregszem” már most, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

15 éve vagyok ovo-lakto vegetáriánus. Habár még csak 19 éves vagyok, egy ideje azt veszem észre hogy a homlokomon van egy nagyon mély, illetve egy csomó kicsi ránc.

Vannak még más vegetáriáriánus ismerőseim, és rajtuk is azt veszem észre hogy lehet, röbb egészséges és organikus ételt esznek, de sokkal látványosabban öregednek, mint mások.

Ha úgy vesszük, talán van benne logika: Mi nem tudunk “kollagénes” ételeket, zselatint bevinni a szervezetünkbe, mint a húsevők, ezãltal pedig a bőr elveszíti a rugalmasságát.


Nem áll szándêkomban a kêsőbbiekben sem húst enni. Én már örökké ilyen maradok. Viszont érdekel, hogy ettől lehetek-e ráncos.



2018. jún. 2. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 éve vagyok lakto-vegetáriánus, bár én 42 vagyok most. Én éppenséggel sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Akkor nézek ki annyinak, ha végigdolgozom egy éjszakát vagy ilyesmi.


Az persze lehet, hogy nem kaptál elég fehérjét gyermekkorodban. A kollagénről nem tudok nyilatkozni.

2018. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén vegetáriánus vagyok, csak mellé még glutén és laktózérzékeny is.

32 éves vagyok, de 26 körülinek nézek ki.

Szerintem a genetika is sokat számít.

2018. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nettó hülyeség. A kollagént nem lehet külsőleg bevinni, csupán urhan legend. A megfelelő kollagénképződéshez elsősorban c vitamin és fehérje kell. A kollagén ugyanis egy fehérje fajta, a fehérjéket pedig nem lehet egx az egyben bevinni, hanem a szervezet maga építi fel őket aminosavakból.

Külsőleg peptidek formájában tudod csak bevinni, kiegészítőként, a természetes felépítésén kívül.

2018. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 8 évig voltam vega, de zselatint azóta sem szoktam enni (húst is olyan elhanyagolhatóan, hogy azzal ugyan nem elégítek ki semmiféle tápanyagigényt) és mindig sokkal fiatalabbnak néznek. Még csak negyvenes éveim elején vagyok, így különösebb ráncról még nem tudok beszámolni, de amúgy kezdődik, az arcom ama részén, amit gyakran redőzök :) Ez van.

Erősen kétlem, hogy a vegaságon múlna bármi, nem is hallottam még ilyenekről senki mástól. Ha mindent beviszel, amit kell, mégis mi hiányozhatna? A tested legyártja, ami neki kell, az építőkockákat kell bevinni, az pedig a növényekben is megvan, te pedig még csak nem is vagy vegán.

2018. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29 éves vagyok, majd' 20 éve vegetáriánus. Tavaly szülés után pár héttel elkérték S személyiség egy lottózóban és ott hűledeztek, hogy nagykorú vagyok. Szerintem a ràncosodás nem ezen múlik. Genetika, bőrápolás, sok folyadék, egészséges életmód.
2018. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, a személyimet kérték el:)
2018. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni dolog lehet: ismerek olyan vegát aki látszólag gyorsabban öregszik mint kellene, és biztosan az étrendtől. Meg olyat is ismerek, aki tizenöt évet letagadhatna. Lehet hogy egyszerűen nem való neked ez a fajta étkezés.
2018. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!