Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Titkoljam, hogy vegán vagyok,...

Titkoljam, hogy vegán vagyok, vagy merjek róla beszélni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vegán lettem, sokat olvasok a témában, és megriaszt, hogy ilyen indulatokat vált ki a vegánság másokból, én meg nem vagyok valami harcias ember, de úgy látom ez akarva-akaratlanul konfliktust szül.

Múltkor is odamentem egy társasághoz, beszélgettünk, aztán valaki felhozta, hogy ő vegetáriánus, blabla, de jajj, dehogy lenne vegán, mert a vegánokat utálja, ki nem állhatja. Én meg csak álltam némán, szarul esett, nem akartam megszólalni. Vagy faterom viccesen azt kérdezte, hogy "És valamilyen szektába nem akarsz belépni?". Ezek nagyon durva előítéletek. De az sem esik jól, hogy titkolóznom kell, hogy nem mondhatom el, hogy én vegán vagyok. Mert mintha már a szó is szitokszó lenne.


Szóval, hogyan tudnám elkerülni a vitás helyzeteket, ha nem akarom lenyelni azt amit rám zúdítanak esetleg? Valami kitérő dumátok nincsen? Vagy inkább ne is hozzam fel, és titkoljam?



2018. júl. 1. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Kozeputat talald meg, vagyis nem kell titkolni,de reklamozni sem. Nekem amugy mindegy, ki mit eszik,mig nem akar meggyozni, vagy amig nem pazarol ( etelek kiontogetese pl).
2018. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Elég baj ez neked, hülye divat, semmi más. Gondold át.
2018. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Kezeld úgy, mint a vallást. Ne hirdesd, ne ítélj.
2018. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan vállald fel és állj ki magadért! Sosem fog megváltozni az emberek magatartása ha homokba dugod a fejedet és hagyod hogy szidjanak!
2018. júl. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
nem muszáj titkolnod, de készülj fel, hogy kapni fogod a savat.
2018. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
Egyél húst.
2018. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
Mond azt, hogy növény alapú táplálkozást folytatsz. Ez külföldön (plant based diet) eléggé támogatott dolog.
2018. júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja egyél húst, vagy bújj el! -> Jöhet a 0 %
2018. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Te tudod, neked mi éri meg, milyen a személyiséged.

Én őszinte ember vagyok, akinek kifejezetten érdekes lenne az ütközés s ideális esetben intellektuális vita (mivel nem szokott ilyesmi lenni, túl toleráns körökben mozgok :D). úgyhogy én sosem titkolom, hogyan eszem, sőt... Ami nem jelenti azt, hogy kéretlenül elfecsegem bárkinek, akinek köze nincs hozzá. Csak ha szóba kerül.


Bizonyos helyeken (nekem csak Neten) persze ennek megvan az eredménye s az ember kapja az ívet. Én pl. vegánoktól is, mivel nemcsak nem vagyok vegán, de évekkel ezelőtt nem ettem gabonát. Na ezt sok vegán nem bírja. Elég érdekes étrendem van, ami változó is, bármelyik csoport talál rajtam fogást :) Ami nem az én bajom. Több évtized alatt megedződtem már, tudom, milyen beszólósak az emberek, álmatlan éjszakát nem okoznak. Ha te érzékenyebb vagy (tényleg zavaró, amilyen példákat írtál), akkor érdemesebb jobban titkolnod az étrendedet, mint én teszem (bár neked nehezebb, mert nincs annyi mozgástered. én nem otthon kicsit máshogy eszem, ha nem tudom tartani a saját stílusomat).


NAGYON korlátolt hozzáállás, hogy valaki utálja a vegánokat. Olyanokat nem is akarnék az ismeretségi körömbe, ők végképp gondolhatnak, amit akarnak. Én tisztelem és becsülöm a normális vegánokat. Ökolábnyom, etika meg minden. Ők is okoznak szenvedést az állatoknak, de igyekeznek kevesebbet. Helyeslem ezt s kicsit példaképemnek tekintem őket, de én azért más utat járok be, akkor is, ha egyszer sikerülne elérnem a vegánságot. Amit nem hiszek, de sokkal jobban megközelíteni azért szeretném.

Az általános, tág növényi étrend bámulatosan jó, hogy hogyan sikerül valakiknek belekötni, nem teljesen fogom fel. OK, tájékozatlanság, de akkor is, ez a hatalmas ellenállás, ami a világban van, érthetetlen számomra. A vegánok problémáit a más étrendekkel szemben sokkal jobban értem, persze a harciasak könnyen elvetik a súlykot s tuti sokat ártanak a veganizmusnak, hisz normális ember alapból nem akar gyűlölköző, butaságokat fröcsögő tagoktól hangos csoportba tartozni.

2018. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
61%

Én is pár hónapja vagyok vegán, nem szoktam erről szólni. Szüleim tudják, meg szűk baráti kör. Nincsen szükségem a teljesen laikus személyek savazására, nincs kedvem végig hallgatni, hogy ezzel úgysem érek el semmit, meg hogy ki fog hullani a hajam a vitaminhiánytól, stb.

Majd ha egyszer elég türelmem és energiám lesz a korlátolt emberekhez, akik idiótának tartják a vegánokat, akkor majd nyíltabban vállalom. De azért olyanná sem szeretnék válni, akivel mikor kezet fogsz a neve mellett azt is megosztja veled, hogy vegán.

Szóóóval, hogy fel merd-e vállalni? Nem tudom. Attól a közegtől is függ amiben benne vagy. És ha már pl. egyetemista vagy, vagy dolgozol akkor szerintem nem kell titkolnod, mert ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy a veganizmus mellett érvelsz, akkor komolyan fognak venni. Vagyis legalábbis biztos komolyabban, mintha ezt középiskolásként tennéd.

Ha mersz róla beszélni, és higgadtan ki bírod állni a savazást, akkor tedd, minden tiszteletem a Tied! :) (De a ló túloldalára se ess át, ne beszélj folyton erről, hiszen sokakat ezért irritálják a vegánok)

2018. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!