Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sztroganoff módra vegán recept?

Sztroganoff módra vegán recept?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez eredetileg marhahússal kezdödik, a kérdésem az, hogy mivel lehet hasonló jellegü ételt készíteni vegán módon?

Ami kiesik, az a szója, tofu, szejtán, és a gomba sem igazán jó ötlet, mert a mártásban van (gomba, hagyma, uborka), csak ami egy áltagos háztartásban elöforduló alapanyag, azokat szeretném használni.

Hét végére vendégem jön, aki vegán, viszont szeretnék hasonló fogásokat tálalni neki is, mint a többieknek. Azt tudom, hogy az eredmény más lesz, mint az eredeti, szóval csak jellegében hasonlót szeretnék készíteni.

Mindenkinek elöre köszönöm, ha segít. (A google nem segítség, mert ott csak olyasmiket találok, amik kiesnek, illetve sok mindent kellene hozzá venni, vagy angolul van, amit nem értek)


2018. júl. 5. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Cukkinit tennék bele, ízre nekem passzolna. Ugyan mas, de kinézetre hasonló étel
2018. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Kérlek ne akarj olyant főzni, mintha húsétel lenne.

Az nem fog menni, hogy nem akarsz vegán hozzávalókat vásárolni, de azt szeretnéd ha olyan lenne, mint a stroganoff bélszín.

Készítsd el a ragut,(de ehhez is kell venned vegán tejszínt), hagyd ki belőle a szejtánt, és tálald rizzsel.


[link]

A helyedben készítenék egy egyszerű lecsót, vagy ha különlegesebbet szeretnél francia lecsót (Ratatouille)

[link]

2018. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, föleg a második válaszolónak.


Azt tudom, hogy nem lesz olyan, mint az eredeti, amit szeretnék, az valami olyan zöldség, ami állagban és "harapásban" hasonló érzést ad.

2018. júl. 5. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nem lehet negcsinálni így, hogy a szejtánt is kizárod. Keress valami épkézláb vegán receptet és készítsd el azt.
2018. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb választ.


Nem tudom, ki pontozgat le, én mindenkinek zöldet adtam. A lepontozó meg jobban tenné, ha máshol szórakozna, nem pedig itt.

2018. júl. 6. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!