Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem laktatnak a növényi...

Miért nem laktatnak a növényi ételek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék vegán lenni, de minden egyes növényi étel után fél-egy óta múlva éhes leszek.

#vegetarianizmus #vegán #növényi alapú étkezés
2018. júl. 16. 13:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%

"Azt hogy szóját nem ehetsz megértem sokan így vannak ezzel. Na de mi a helyzet a sárgaborsófehérjével pl? A szejtánt sem nagyon értem miért tiltólistán az simán tönkölybúzafehérje!"


Teljesen lényegtelen, miért nem eheti ezeket, de sokan - én is - allergiásak a szójára, és ahogy én is - gluténérzékenyek -, azaz a szejtán is kiesik (vegán létemre).

De sok egyéb allergia/túlérzékenység is lehet, meg más okok is.

A hüvelyeseket viszont én is tudom fogyasztani és ezel sok fehérjét tartalmaznak. Ezeket célszerü lenne a kérdezönek is beiktatni az étrendjébe, mert könnyen lehet, hogy a fehérje hiánya miatt érzi magát éhesnek.

2018. júl. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%
Akkor összefoglalva: vagy az a baj, hogy túl keveset eszel ezekből a növényi ételekből, vagy az, hogy nem megfelelő az összetétele. Ha gondolod, pár napig számold az ételeid makrotápanyag-tartalmát. Aztán próbáld meg növelni a fehérjetartalmat és/vagy a zsírtartalmat (külön-külön és együtt is próbáld ki), és figyeld meg, hogy segít-e.
2018. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A szóját sajnos pajzsmirigy-alulműködés miatt nem ehetem, a szejtánt pedig a gluténtartma miatt :/

2018. júl. 17. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!