Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik hosszabb húsmentes...

Akik hosszabb húsmentes (vega/vegán) táplálkozás után valami okból visszatértek a mindenevö étrendre, azoknak kezdetben volt ebböl bármi problémájuk?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy emésztési gondok, vagy más szokatlan dolog?


Mivel egészségügyi okokból (tehát nem meggyözödésböl) egy ideig állati fehérje mentesen kell étkeznem, viszont késöbb nem, ezért érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata volt/van ezzel kapcsolatban.



2018. jún. 4. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
laktózérzékenységet borítékolhatod, de sanszos, hogy más is tönkre fog menni.
2018. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

A laktózérzékenység szinte garantált, mert ha leállsz a laktózt tartalmazó termékek (tejtermékek)rendszeres fogyasztásával, a tested felhagy a laktáz enzim termelésével (természetes folyamat amúgy minden emlősnél az elválasztás/szopás abbahagyása után, csak az ember olyan hülye, hogy issza tovább egy másik faj tejét). Ha szerencséd van kissebb-nagyobb kínok árán újra beindul a termelődése, ha nincs, úgy marad.


A sok telített zsíros, nehéz, koleszterines, kifejezetten káros állati termékek megemésztésével lehet gondod egy hosszabb időszak egészséges táplálkozás után, te tudod, hogy megint tönkre akarod-e tenni a bélrendszered vagy sem.

2018. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

telített zsírok, nehéz kaják, koleszterinek. nagy szavak ezek :))

ezek mind egészségesek, és szükségesek, csak nem kell félholtra zabálni magad belőlük minden nap.

2018. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi ideig? A laktózprobléma esélyes, de azt hiszem, nem tuti, mivel én több év laktózkerülés után (nem volt nulla, de extrém közel állt hozzá. havi szinten nem volt annyi laktóz, mint egy kis pohár tejben, egyszer kiszámoltam) sem vagyok rá érzékeny, míg a családom másik hasonlóan étkező tagja már nem bírja, elszokott tőle.

Személy szerint nem igazán érdekel, laktózérzékeny leszek-e, mivel továbbra nem áll szándékomban laktózt enni, max. nyomokban, mint eddig.


A húst teljesen elhagytam évekre, az nem okozott a világon semmit fizikailag, sem a hirtelen elhagyás, sem a visszahozás. De soha nem ettem sok húst, így eleve kicsi volt a váltás. A többi állati fehérjéből pedig maradt, szóval ez azért más. De van ember, akinek már az is számít, hogy eszik-e húst vagy sem... Úgyhogy ez is egyéni.


Ha mindent beviszek, amit kell, akkor nem várnám, hogy gond legyen, a laktózt kivéve. Akár van állati termék, akár nem. A fehérje főleg mindegy, hogy állati vagy sem, lebomlásuk után az aminosavak már egyformák az adott típusban, akár növényből származnak, akár nem.

2018. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Egész életemben nekem max. heti 2-3 székletem volt, azt hittem ez a normális. Amikor elhagytam a húst, napi 1-2 lett. Akkor kiderült, hogy nem az előző a normális, hanem ez. Az előzőt hívják székrekedésnek. Amikor megint elkezdtem húst enni, megint heti 2-re csökkent a (nagy) dolog.
2018. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

a húst nem növényi rostok helyett kell enni, hanem mellett :))

úgy nem lesz székrekedés, ha van elég emészthetetlen ballaszt a bélrendszerben.

2018. jún. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
3 évig nem ettünk húst (család) amikor visszatértünk rá, én konkrétan büdösnek éreztem minden falatot. Így aztán a család eszik húst, én nem, mert undorodom tőle.
2018. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Habár 15 éve ovo-lakto vegetáriánus vagyok, és eszem ágában sincs húst enni, mégis volt egy elég bizarr sztorim ezzel kapcsolatban.

Kb. 10 évesen, amikor már 6 éve nem ettem húst, egy osztálytársam elhívott a születésnapjára. Nem voltunk barátnők, de attól még elfogadtam a meghívást.

Ők előre kitervelték az anyjával, hogy mekkora buli lenne, ha a tudtom nélkül húst csempésznek a kajámba.

Amint beléptek, azonnal kínálgattak, hogy csináltak töltött tojást, és nincs benne hús, csak “fűszeres krém”.

Én hülye pedig ettem belőle egy falatot.

Elég hamar eljöttem a buliról, mert már akkor nem éreztem jól magam, utána pedig az egész társasággal kiröhögtek a hátam mögött.


Az az éjszaka még mindig emlékezetes. Beduzzadtak és bevéreztek a szemeim, sugárban kihánytam az egész napi étkezésemet, a sav el kezdte marni a gyomrom, és azt hittem, hogy meg fogok halni, olyan rosszul voltam.

A kalcium volt az egyetlen, amitől rendbejöttem.


Nem is beszélve arról, hogy amiután elmondtam mindezt a kiscsajnak, csak megjegyezte, hogy ő “nem hajlandó bocsánatot kérni tőlem”, mert ez az anyja ötlete volt! 😳

2018. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik tényleg a kérdésre válaszoltak és személyes tapasztalatokat írtak (a különböz rémisztgetések nem ez a kategória), most legalább valamennyire tudom, milyen esetek fordulhatnak elö, és ezek szerint csak óvatosan szabad egy-egy valamit visszahozni.


Mivel nem elvi okokból választottam ezt egy idöre, ezért semmi problémám sincs azzal, ha fogyasztok állati termékeket, csak éppen ideiglenesen nem volt megengedve, és ezért elbizonytalanodtam.


Ahogy a 76%-os válaszoló írta, én sem fogyasztok alapesetben sem sok húst vagy egyéb állati eredetü élelmiszert, de teljesen nem is akarom kizárni az étrendemböl.


Még egyszer köszönöm a segítö válaszokat!

2018. jún. 5. 20:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8 hogy ez mekkora büdös tetű kisk...a... ezt mindenevőként mondom, kár hogy nem az ő házukat hánytad össze.


Attól függ mennyi ideig hagyod el, igazából a legtöbb hirtelen jelentős étrendváltás emésztési problémákat okoz egy darabig, ha biztosra akarsz menni ne egy sült kolbászos XXL bacon burgerrel kezdj hanem szép lassan kezdd el újra a húsevést, állatoknál is úgy szoktuk tápváltáskor (legalábbis rágcsálóknál) hogy egyre nagyobb arányban keverjük az új tápot a régibe.

2018. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!