Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák, vegánok ennének vadhúst?

A vegák, vegánok ennének vadhúst?

Figyelt kérdés
Most az olyanokra gondolok, akik nem az íze miatt mondtak le a húsról, hanem, mert nem akarják támogatni a nagyüzemi állattartást. Tehát például egy szabadban tartott tehén tejét, baromfi tojását, ami egyébként kárba veszne elfogyasztaná? Vagy ha egy állatot a túlszaporulat, vagy kevés táplálék miatt ki kell lőnie a vadásznak akkor is, ha utána megeszik, és akkor is, ha nem, akkor sem tartja etikusnak az állat elfogyasztását, inkább vesszen kárba?

2018. aug. 9. 18:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%

NEM a nagyüzemi állattartás az, ami miatt nem esznek húst, akik elvi okokból válaszották ezt az életformát, hanem mert egy állat életét el kell venni ahhoz, hogy megegye valaki.


Ebböl következöen a vadhúst sem eszik meg.


Az meg nem igaz, hogy egy vadat ki KELL löni, olyan nincs, hogy túlszaporulat vagy kevés táplálék - ezt ugyanis a természet önmaga szabályozza, ahogy addig is tette, amíg az ember nem kezdett "vadgazdálkodni"!

2018. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%
1-ső! Erdélyben NEM vadgazdálkodnak, és a medvék a lakosságot is veszélyeztetik.
2018. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem azon volt a hangsúly, hogy ki kell-e lőni az adott állatot, hanem hogy, azt az állatot akkor is kilövik, ha utána nem eszi meg senki, ellentétben a húsiparral, tehát ha senki nem eszi meg, akkor kárba vész
2018. aug. 9. 18:41
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

#1 túlszaporulat márpedig létezik, olyasformában hogy egyes kártékony vadak kiszorítják ugyanazon a területen élő növényevő társaikat.

A vadászatban nem hiába vannak bizonyos szabályok.

2018. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%

Nem pártolom a hobbi vadászatot, de igenis van a mai világban túlszaporodott vad. Természetes ellenség hiányában elszaporodnak, s nagy károkat okoznak bizony, az erdőben, ahol kirándul az ember, a felújításban, új telepítésben, az erdőben, amelyből alapanyag, tűzifa stb. kerül az emberekhez.

Szerintem, aki vega, vegán az akkor sem enne húst, ha előtte pusztulna el az állat, pláne nem egy cuki őzikét. Azt szerintem még én sem szívesen, pedig szeretem a vadhúst. Ha pl én lennék vega és állatot tartanék, és elpusztulna, akkor sztem felajánlanám a húst, csontot, bőrt. Nem veszne kárba

2018. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
21%

Semmilyen állati terméket nem fogyasztanék el soha mert nem áll a jogomban elvenni.


A Vadász pedig egy álszent szar, télen eteti az állatokat hogy tavasszal legyen mit kilőni. Ha nem lennének ilyen tetvek nem kellene szabályozni az állományt se!

2018. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

A vegetáriánus és s vegán nem eszik húst.

Innentől kezdve értelmetlen a kérdésed.

2018. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
44%
Ja igen, a vadgazdálkodás csak addig fontos, amíg a (túlszaporodott) emberiség érdekeit és lakóhelyeit (amik miatt az állatok eredeti élőhelyeit lerombolták) kell védeni. :)
2018. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Vegaklént nyilván semmilyen húst nem ettem. Ha szeretem a hús ízét (minőséginél ez igaz) és a nagyüzemi állattartás zavar leginkább (ez is igaz), akkor eldönthetem, hogy NEM leszek vega és évi párszor eszem házit vagy vadat. De akkor már nem vagyok vega, ugyebár.


Dehogy vész kárba, annyi ember és állat van, simán elfogyna nélkülem is, ez nem jó érv.

De ha én vega vagyok, akkor nem eszem húst, akármit is mondasz, ez a vegaság definíciójából adódik. Hogy hajlandó vagyok-e feladni a vegaságot, az egy másik kérdés. De nincs az a vadkilövés, hogy azt érezzem, muszáj megennem a húst. Nem, ez ugyanúgy a saját döntésem, mintha csak úgy létezem vegaként a világban s szembejön a lehetőség, hogy vadhúst vegyek egy vadásztól.

2018. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Na jó, azt hiszem félreérthető voltam. Nem igazán az volt a kérdés, hogy az adott vega/vegán megenné-e, ha nem akar ilyet enni, nem eszi, de hogy azt is elítéli-e, ha valaki elfogyasztja azt a húst, tejet, tojást stb., ami egyébként kárba menne
2018. aug. 9. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!