Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Nyaralások, utazások...

Vegánok! Nyaralások, utazások alkalmával hogy oldjátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés

Félpanziónak, teljes ellátás kifizetésének van értelme?

Kifejezetten vegán, vagy vegán opcióval rendelkező hotelek, szállodák vannak valahol Magyarországon aquaparkos, fürdős nyaralóhelyeken?

Vagy egyszerű vendégház, ahol ki lehet menni vegán étterembe?

Van ilyen fürdőváros, ahol van vegán étterem a közelben?


A tapasztalataitokra, véleményeitekre vagyok kíváncsi.



2018. júl. 24. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetlen tényleges megoldás, hogy amit lehet, viszel magaddal (konzervek), meg frissen veszel alapanyagokat és te készítesz magadnak mindent.

Ilyenkor az idö nagy részében szendvicsféléket eszem, vagy ahol van lehetöség, ott fözök magamnak.

Sajnos kevés olyan étel van, ami bírja az utazást, az éttermek többségében meg fogalmuk sincs a vegán mibenlétéröl.

Esetleg salátákat, rizst, fött tésztát tudsz rendelni, ami valószínüleg vegán, de ott is figyelni kell rá.

2018. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

20 éve élek vega (nem vegán) életet és sose volt még olyan, hogy bármilyen étteremben ne találtam volna fogamra valót. :)

Egri vagyok, itt biztosra mondom, hogy van vegán hely, bár nem számítunk fürdővárosnak.

2018. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Walzer Étterem és Panzióban van külön menü a Velencei tónál. Egyébként a legtöbb helyen nem jellemző, hogy lenne vegán étel az üres salátán kívül krumplival. Külföldön már nagyobb a választék akár a szállodán belül, akár azon kívül, mert sokkal elfogadottabb ez az életfomrma :)
2018. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Az olasz ettermekben a penne arrabiata mindig vegán ha nem kersz ra parmezánt ill a rigatoni is vegán, a gnocchi is sokszor. van általában olívaolajos fokhagymás gombás feltét is, kétheted sajt nélkül.

A tagliatelle tojásos a spaghetti viszont vegán.

Sima éttermekben szerintem mindenhol tudnak grill zöldséggel salátával es rizzsel vagy krumplival szolgálni legalább!

2018. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Ill kínaiaknál a thai curry vegán nincs benne tejtermék csak kókusztej, a chip sueynál rá kell kérdezni lehet -e halas öntet nélkül kérni általában nem probléma. A tavaszi tekercs is vegán.

Az indiai éttermekben ált szintén vannak vegán fogások.

Döner/gyros terén a falafel fokhagymás szósz nélkül is vegán.

2018. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol megéri befizetni, van ahol nem. Utána kell nézni mik a lehetőségek az adott helyen.

Mi általában apartmanba megyünk és külön keresünk vegán kínálattal is rendelkező kajáldát délben/este, reggelit meg megoldjuk magunknak. Félpanzió vagy teljes ellátás csak akkor, ha a szállás kifejezetten rendelkezik megfelelő kínálattal.

2018. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elszomorító...

Akkor továbbra is marad a nem megbízható kérdezősködés...


De a pultos nem tudja, beküldi a társát a konyhába megkérdezni; ellentmondó válaszok érkeznek...


Annyira rutinból csinálnak mindent, h mindegy, h mit mondok, akkor is ráönti a tejes szószt a falafelre ott előttem, nem is a konyhában.


Veganéz van kiírva, kiderül, h tejes-tojásos. Akkor meg miért nem jó a majonéz szó?! Már ebben sem bízhatunk... Mondjuk a vega- szavakat nem szeretem, mert azt az ovo-lakto vegetáriánusok is használják. Elvesztette az értelmét.


Rengeteg magát vegetáriánusnak valló egyén miért kajál tejes vagy tojásos ételeket anélkül, hogy odabiggyesztené a szó elé az ovo-lakto előtagot, vagy csak ovo..., vagy csak lakto... Kire mi érvényes. De semmi!! Ez az emberek megtévesztése. Ha nem mond elé semmit, akk növényevőnek értelmezhető. A vegán pedig az étkezésen túl egyéb területekre is kiterjedő létforma.

2018. júl. 25. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

"Rengeteg magát vegetáriánusnak valló egyén miért kajál tejes vagy tojásos ételeket anélkül, hogy odabiggyesztené a szó elé az ovo-lakto előtagot, vagy csak ovo..., vagy csak lakto..."


Mert egyszerüen túl hosszú/bonyolult lenne így nevezni magát.


"Kire mi érvényes. De semmi!! Ez az emberek megtévesztése. Ha nem mond elé semmit, akk növényevőnek értelmezhető."


Ez az általánosan elfogadott megnevezés, azokra, akik húst nem esznek, arról szó sincs eredetileg, hogy tejterméket/tojást sem fogyasztanának.


"A vegán pedig az étkezésen túl egyéb területekre is kiterjedő létforma."


Ez elvileg igaz, de a többség erröl is csak annyit tud, hogy csak növényeket esznek. És nem is érdekli öket bövebben.

2018. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. júl. 26. 13:10
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

szakács ismerősöm mondta: a rizst, petrezselymes krumplit, zöldséglevest mindent húslében főznek, mert úgy finomabb.... én azóta egyáltalán nem megyek étterembe.

ráadásul glutént sem eszem, és mivel az alap vegán ételek a panírozott karfiol-gomba stb eleve kiesik....

marad a bolt és a piac.

a szójás konzerveket sem szeretem.


a sparban pl vannak csomagolt saláták vagy olyan, amit te teszel a dobozkába.

és vehetsz valami dobozos növényi tejet hozzá.

meg viszel porokat (kendermagliszt, sörélesztőpehely) és keversz valamit.


ajvár, paradicsompüré, bébiétel, babáknak való hideg vízben is oldódó gabonapép, krumplipürépor, stb....

2018. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!