Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tényleg több vegán életmódot...

Tényleg több vegán életmódot folytató van a nők között mint a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Én szinte mindig csak nőkről/lányokról hallom hogy vegánok lettek.

Meg is kérdeztem egy ismerőst aki szintén vegán ,és ő is megerősítette.Azzal magyarázta hogy a nőknek általában magasabb az érzelmi intelligenciája,empatikusabbak.Szerintetek is így van?



2018. aug. 9. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Az is benne van, hogy a nők kevésbé nagy húsfogyasztók szerintem. Én nem vagyok vegán, de alapból kevés húst eszek mert egyszerűen nem kívánom. Ellenben a férfi ismerőseim nem tudnak elképzelni egy napot sem hús nèlkül.
2018. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Mivel a nő az érzelmeire hallgat (szegény állatok) a férfi meg az eszére (nem kéne éhenhalni)

Bár sajnos egyre több férfi is belevág ebbe a baromságba.

2018. aug. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ebben mondjuk lehet valami.Most hogy belegondolok,az én környezetemben is így van.(1-s válaszolónak)
2018. aug. 10. 00:19
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg azért, mert a társadalmi nyomás elég erősen hat a nemekre, és a férfias viselkedéshez egyesek agyában még mindig erősen kapcsolódik a húsfogyasztás. Aki férfiként vállalja, hogy vegán, az elég hamar megkapja a "hát te búza vagy?"-ot...
2018. aug. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Igen de hosszútávon többségük visszatér húsevésre mégha titokban is, hiába nagyobb empátia, ha hús annyira finom. Kb 10 bol 10 ismerösöm aki vegan akart lenni lány volt, max 2 hétig birtak, 1 Nek sikerult vegatarinussá válni , igaz ö sose szerette húst, a többi imádja, ezert hiába sajnâlkoznak a hús élvezete elörébbvalo
2018. aug. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez azért csak MO-ra jellemzö, a fejlettebb országoban nem az a férfiak alapvetö tulajdonsága, hogy húst esznek.

Ahol élek, itt teljesen megszokott a vega/vegán étrend, és legalább annyi férfi tartja, mint amennyi nö, a legtöbben már évtizedek óta.

(Mellesleg ezek közt a férfiak közt igen sok a fizikai munkás is).

Az utolsóval ellentétben a legtöbben nem térnek vissza a vegyes étrendre sem, meg aki valamiért lemond a húsevésröl, az titokban sem eszi!

2018. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nincs így. Maximum csak Magyarországon.
2018. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

6-os hol van ez?

Meglepő, hogy a fizikai munkások is..

2018. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8. Pl itt Németországban is így van. A férjem is fizikai munkát végez napi 9-10 órában és vegán étrenden makkegészséges max 5-6 évente figyel be egy megfázásos torokbetegség és ennyi. A mindenevő kollégák meg sorra betegek, ízületi bántalmak, mindenféle problémák...
2018. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó az hogy lehetséges? Ha nem eszik ember húst olyan mintha nem is élne(egész nap ülős munka is szenvedés úgy), fizikai munkát hogy lehet normálisan végezni egy jó adag sült vagy főtt hús nélkül?
2018. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!