Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek miről szól a...

Szerintetek miről szól a vegánság/vegaság, milyen üzenetet kellene hordoznia?

Figyelt kérdés

Jómagam úgy 10 éve nem eszem húst, voltak vegán időszakaim is. Ma már teljesen máshogy látom ezt az egész dolgot, mint anno.

Amikor elkezdtem, csak az volt a lényeg, hogy miattam ne öljenek állatokat sehol. Eltelt némi idő, mire beláttam, hogy önmagában a húselhagyás egy képmutató, jelentéktelen dolog. Hiszen ha megveszem a bolti tojást, tejtermékeket, akkor ugyanúgy a nagyipari állattartást támogatom, ami ugy szenvedést jelent az állatoknak.

Aztán arra is rájöttem, hogy önmagában a vegánság is csak az egész problémakör egy szeletére jelent megoldást. Hiszen hiába vagy vegán, ha mondjuk állatokon tesztelt vegyszereket/termékeket vásárolsz, vagy épp támogatot a fast fashiont, nem figyelsz a környezetvédelemre stb.

Hiszen a fenntartható fejlődés összességében fontosabb lenne, mint az, hogy szimplán vegánok vagyunk.

Engem sok vegán lecseszett már, amiért nem állok át vegán üzemmódba, viszont arra figyelek, hogy a tejtermékek és a tojás (egyébként relatíve keveset fogyasztok) amit veszek, háztáji legyen. Azt el tudom fogadni, ha valaki tisztességes életminőséget biztosít az állatainak, és így csinál hasznot belőlük. Még akkor is, ha tudom, hogy a vége az lesz, hogy megölik az állatot.

Szerintem a bolygónk és a mi szempontunkból is fontosabb lenne a fenntartható fejlődés és az élőlények tisztelete, mint az, hogy szimplán nem eszünk húst. Nyilván ez lenne a legoptimálisabb, de én úgy gondolom, hogy a következő lépés az lenne az emberiseg szempontjából, ha az előbbi kettőt valósítanánk meg (ez se megy), majd utána próbálnánk csak mindenkit a vegán életmód felé terelni.



2018. aug. 5. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Soha nem fogod tudni az emberiséget a vegánság felé terelni, nagy részüknek tök mindegy hogy az egy állatnak a húsa, sőt engem se nagyon izgat, ha étel formájában látom, voltam vegán és vega is egészségügyi okokból, jelenleg eszek húst is heti 1-2-szer.
2018. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

A vega/vegán életmódnak semmilyen üzenetet nem KELL hordoznia, mindenki saját maga dönti el, NEKI mi az, ami fontos ebben és mi az, ami nem.

Elvileg a vegánok semmilyen terméket nem vesznek igénybe, amihez egy állatot kihasználnak, azaz olyan vegyszer, kozmetikumot sem, amit állatokon tesztelnek - de sokan ennyire nem veszik komolyan.

A környezetvédelem más téma, annak semmi köze a vega/vegán életmódhoz, és igen sokan teljesen téves fogalmakat alkotnak erröl magukban.


Számomra az egyetlen elfogadható álláspont, hogy mindenki úgy étkezik, ahogy neki megfelel, és nem téritget másokat, föleg nem eröszakosan.

Ebbe beletartozik az is, hogy mindenkire rábízzuk, hogy eszik-e húst, mennyit, illetve egyéb állati termékeket, és nem kötelezünk másokat arra, hogy az általam vagy általad jónak tartott rendszert alkalmazza.

(Vegán vagyok)

2018. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

"... utána próbálnánk csak mindenkit a vegán életmód felé terelni."


Köszönöm szépen, de semmi szükségem nincs rá, hogy idióták "terelgessenek"! Ezt üzenik a kutyám, és a macskáim is!!

2018. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
A vegánság az eredeti definíció szerint ÁLLATJOGI mozgalom, tehát semmilyen állati eredetű étel, ruhadarab stb nem fér bele, viszont ha tovább gondolod, akkor jön erre rá egy következő rétegként a környezetvédelem, az etikus fogyasztás, a szándékos egyszerűség, stb. Ez a része már nem szorosan a veganizmus része, de összefüggésben van, ezt úgy hívjuk, interszekcionalizmus. Az odafigyelés körét gyakorlatilag a végtelenig lehet bővíteni (zero waste, csak helyi alapanyagok, nagyüzemi akármi elutasítása stb.) a lényeg az számomra, hogy a veganizmus alapot nyújt mindenhez, viszont amíg a többiben vannak fokozatok (pl tegnap muszáj volt vennem egy üveg vizet a negyven fokban, mert csúnyán elszámítottam magam) addig abból, hogy ne használjam ki az állatokat, soha nem engednék. Mert felismertem, hogy se jogom, se szükségem kihasználni másik érző lényeket, és ehhez tartom is magam.
2018. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
A vegánság egy állatjogi mozgalom. Lényege, hogy egyetlen állatot sem etikus fogságban tartani, kihasználni, bántalmazni vagy megölni. Az állatok nem tárgyak, hanem érző lények. Ennyi a lényege.
2018. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ha te sosem álltàl át a növényi kozmetikumokra, tisztítószerekre stb amiket állatokon nem tesztelnek akkor te SOHA nem voltál vegán, max növényi étrendes.

Továbbá a veganizmusnál alapvető hogy mem használunk bőr szőrme gyapjú stb termékeket.

A környezetvédelem egy más kérdés bár a legtöbb vegán erre is odafigyel - de nem kötelezően része a vegán életmódnak. Ez egy mozgalom ami az állatokról szól nem a környezetvédelemről akár elfogadod alár nem.

2018. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Trevor. ***** válasza:
40%

Mivel szüleim vegák, így itthon nem eszek húst (max hal időnként), de a suliban menzán eszek húst. Így nőttem fel, nekem tökmindegy, hogy az adott ételben van-e hús vagy sem mindaddig, amíg jól és ízletesen van elkészítve. Ha viszont választhatnék, akkor inkább csak ritkán ennék húst, egyrészt egészségesebb anélkül élni, másrészt kellően változatosan lehet így is táplálkozni (a fehérjét meg pótlom sajtokkal).


A vegánság viszont baromság. A tyúk tojik elég tojást és a tehén is ad elég tejet, hogy az állat ne szenvedjen attól, hogy az ember elvesz tőle. Méhek sem pusztultak ki. És igaz, hogy állati származék, de egészséges. Tojás, sajt, méz stb. nem hús, de állati származékok nélkül nem tudnám elképzelni az életem.


Összegezve üzenetét tekintve. A vegaság egy állatbarát, egészségesebb életmód, a vegánság viszont önigazoló hülyeség.

2018. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

7. Annyira egészséges a tojás ész tejtermék hogy 60%-al növeli a rák esélyét a rendszeres fogyasztása ill a tej 30-40%-al csökkenti a tesztoszteron szintet!


Mellesleg biztos nem fáj a tojás azoknak a hím csibéknek akiket 1 naposan élve bedarálnak mert ők nem kellenek tojó utánpótlásnak. A tyúknak se fáj akit a természetes 10 év helyett 3 évesen vágnak le miután a szánalmas kis életét a sötétben egy 30*30 centis kalitkába bezárva töltötte, csaknert csökkent a tojáshozama.

A tehénnek se fáj hogy 4 évesen levágják a természetes 15-20 év élettartam helyett mert már nem tejel eleget és addig is egy helyben áll és nem tud megmozdulni.

A borjúnak sem fáj hogy a születés után rögtön agyon lövik mert mellékterméke csak a tejiparnak és sosem ihat az anyja tejéből mert azt te iszod meg. Alternatíva:4 hónap lekötözve tartás utan vágjak le jó puha borjuhusnak.

Ja és az éves mesterséges megtermékenyítés,ellés, utód leölése sem fáj az anyaállatnak holott a tehenek kifejezetten szociális lények....


Nekem inkább ugy unik te vagy a barom ha ezt elhiszed, nem a veganizmus a baromság

2018. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes hogy aki a vegánság mellett kardoskodik az mindig ilyen példákkal jön.Jól betanultátok a szöveget úgy látom.

Én vega vagyok és nem az állatok miatt lettem az elsősorban.Talán nincs rálátásom a vegánságra de szerintem elég sokan egy egy youtube videó hatására lettek állatbarát vegánok.Mert kell valami amibe kapaszkodni lehet nem igaz?

Szerintem nem az a módja mások meggyozésének hogy ecseteled mi a méz, tojás, vagy tej valójában, vagy hogy lövik főbe a borjakat.Miért nem mentek oda azokhoz akik ezt művelik az állatokkal?

Mert provokálni könnyebb azokat akik nem feltétlen értenek egyet a ti látásmódotokkal.

2018. aug. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem provokáció. Te vagy a fogyasztó.

Te döntöd el, hogy mi lesz a tuti biznisz, mivel neked van pénzed, amit állati tetemekre költesz, amivel arra szavazol, hogy igen, ez kell neked, bármi áron, csináljatok még többet.

Azért tenyésztik ezeket az állatokat, mert a húsfeldolgozó üzemek megveszik.

A húsfeldolgozó üzemek azért gyilkolnak, mert az eladó ezért fizet.

Az eladó pedig azért adja el, mert ti megveszitek.

2018. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!