Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tényleg több vegán életmódot...

Tényleg több vegán életmódot folytató van a nők között mint a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Én szinte mindig csak nőkről/lányokról hallom hogy vegánok lettek.

Meg is kérdeztem egy ismerőst aki szintén vegán ,és ő is megerősítette.Azzal magyarázta hogy a nőknek általában magasabb az érzelmi intelligenciája,empatikusabbak.Szerintetek is így van?



2018. aug. 9. 23:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os vagyok, Németországban élek, és itt teljesen megszokott, hogy egy kömüves, autószerelö vagy bármi más fizikai munkás is vega vagy vegán étrenden van. Természetesen a nem fizikai munkások közt is igen elterjedt, de azon még nem szoktak MO-on fennakadni, ha egy mérnük, vagy banki ügyintézö nem eszik húst, mert azok "nem dogloznak", de a fizikai munkáoz szerintük "kell" a hús, ami definitív nem így van.

De ha körülnézel, sok profi testépítö is van, aki vega/vegán, illetve egyéb sportolók is, megfelelöen összeállított hús/állati termék mentes étrenddel ugyanolyan, ha nem jobb eredményeket érnek el.


Mellesleg nem mindig érzelmi oka van az ilyen életmódnak, igen sokszor egészségügyi, pl. én amióta nem eszem álaltí terméket, azóta látványosan javult az egészségi állapotom, a háziorvos szerint is igencsak jobb értékeim lettek több szempontból is.

2018. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

"Swim_Swim nevű felhasználó válasza:


Utolsó az hogy lehetséges? Ha nem eszik ember húst olyan mintha nem is élne(egész nap ülős munka is szenvedés úgy), fizikai munkát hogy lehet normálisan végezni egy jó adag sült vagy főtt hús nélkül?"


Úgy, hogy van, aki nem ennyire egycsatornás agyú, és fel tudja fogni, hogy nemcsak hús létezik, mint étel.

2018. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszed, hogy húsmentes vagyok, ugyanis ebben tévedsz. (Az másik 75%-os, aki ilyet írt).


Ezen kívül a válaszom arra vonatkozott, aki szerint nem lehet hús nélkül élni sem - pedig lehet. Ezt annak ellenére állítom, hoyg én személy szerint eszem húst, de több családtagom nem, és nekik sincs semmi bajuk, ahogy a többiek is írták.

2018. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
77%

Utolsó az hogy lehetséges? Ha nem eszik ember húst olyan mintha nem is élne(egész nap ülős munka is szenvedés úgy), fizikai munkát hogy lehet normálisan végezni egy jó adag sült vagy főtt hús nélkül?"


pl.

A lovak sem esznek hust,mégis milyen erösek.

2018. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A fizikai munkához rengeteg energia kell amit a szénhidrátok biztosítanak ilyen szempontból a vegán életmód sokkal jobb mert főleg szénhidrátokban dús. Elsősorban a lassú felszívódásúak fontosak persze.

A fehérje nem annyira játszik szerepet hiszen nem izmot építesz hanem fenntartasz.

De rengeteg a húsnál is fehérjedúsabb vagy hasonlóan jó növényi forrás van pl sárga borsó, csicseriborsó, bab, mandula, tönköly fehérje stb.

2018. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 szabo19950 válasza:
100%
a 15ösnek tökéletesen igaza van, a szervezetnek teljesen mindegy hogy növénykből vagy állati eredetű ételekből nyeri az aminosavakat, nem tesz különbséget, végső soron túlélésre vagyunk programozva, a szervezet nem válogat. Ugyanakkor sokkal fontosabb az értendnek az összetétele mint, hogy vegán-e vagy sem. Egy növényi alapú étrendet is abszolút el lehet rontani, viszont jól összeállítva tökéletesen egészséges is lehet az ember, fizikai munka ide vagy oda.
2018. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!