Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan térjek át a vegetáriánu...

Hogyan térjek át a vegetáriánus létre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben rájöttem, hogy a hús nagyon megfekszi a gyomrom. Húsos étel után mindig le kell feküdnöm 1-2 órára. És nevezettek bolondnak, de akárhányszor, amikor húst kell ennem, mindig arra gondolok, hogy milyen sokat árt az ember a saját környezetének a nagyüzemi hústermeléssel. Az étvágyam is elmegy...


Ha rajtam múlna, azonnal átváltanék vegetáriánus étrendre. Csak az a baj, hogy, 17 éves vagyok, a szüleimmel élek, akik imádják a húst. Mellesleg a faluban, ahol élek, a felnőttek már már utálják, megvetik a vegákat.

Édesapám ráadásul mindig azt hajtogatja, hogy nem kell zöldség, nem vagyunk mi kecskék.


Elegem van már, hogy minden áldott nap hússal kell tömni. Amikor egyedül eszem, még csak csak ki tudom szedni a kajából a húst, de amikor összegyűlünk, kénytelen vagyok lenyomni a torkomon.



Szerintetek mit kéne tennem?


Előre is köszi!



2018. szept. 3. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is megértelek, mert én kimondottan beteg voltam a húsevéstöl, amióta abbahagytam, azóta semmi bajom (a háziorvos szerint is sokkal egészségesebb vagyok, meg az értékeim is jobbak)

Másodszor, mivel még "gyerek" vagy (bocs, nem leminösítés, hanem jogi helyzet), ezért kénytelen vagy a szülökkel valahogy kiegyezni.

Kezdetnek azt tudnám javasolni, hogy kezdj el sok zöldséges ételt enni - saláták, párols/sült zöldségek, stb. meg a húsmentes részét a kajáknak, és a húsos részt meg hagyd meg. Kimondottan konfrontálni öket nem kell azzal, hogy vega akarsz lenni - mivel a legtöbben nem tudják, mi is az, hanem csak egyszerüen látványosan legyél rosszul húsevés után, és fokozatosan szokj rá a zöldségekre, de öket ne akard meggyözni.

2018. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Kezdj el főzni magadnak, biztos megvesz neked pár zöldséget anyukád a boltban.
2018. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Jól gondold meg, és beszélj egy orvossal. Nagyon sok hátránya lesz később, ha egyáltalán nem eszel húst. Hiába divat ma a vegaság.
2018. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Én is 17 évesen hagytam el a húst. Egyszerűen elhagytam és kész, semmi mást nem csináltam, addig is sokat és változatosan ettem, azon a zöldségfogyasztáson már igazán nehéz lett volna emelni, kedvenc ételcsoportom.

Én a heti egyszeri húsevéstől vadultam meg, képtelen voltam folytatni. Anyám támogatott, mások véleménye kicsit sem érdekelt (a saját lelki egészségem pedig nagyon), de akkoriban azért már régesrég tudtam főzni. Ha vannakl otthon jó kis alapanyagok, simán főzhetsz magadnak egyszerű vega ételeket, azért mindennap megterhelő lehet, ha nincs otthon soha rendes, húsmentes étel, de azért össze lehet hozni. Több napra is főzhetsz előre s vannak pár perces ételek.


Apád elég nagy ökörségeket beszél, pedig nem is ökör...


Rossz faluban élsz. Az enyémben alap, hogy vega étel is van összejöveteleken, ha valakinek az kell.


A párom is úgy lett vega, hogy otthon húst ettek hússal, úgyhogy az is megoldható, DE való igaz, nála is volt támogatás otthon. Neked nehezebb, de ha jobban érzed magad hús nélkül (ami nyilván nem kell az egészséges élethez, megfoghatatlan számomra, honnan veszik az emberek ezt a hatalmas butaságot, hogy de), akkor érdemes elhagynod. Nekem muszáj volt, nagyon utáltam a kötelező heti húsevést, komoly nehézségekkel is szembeszálltam volna, hogy ez ne legyen.


Úgyhogy én nem ennék húst (vagy csak néha, ha szimpatikus s belefér, de úgy tűnik, neked sosincs ez), hanem főznék pár tojást vagy hüvelyest rizzsel vagy amivel jóllakom s még fehérjét is ad, más tápanyagokkal együtt.

Vagy ha legalább az édesanyád normálisabb, megkéred, hogy ne csak húst rántson, hanem sajtot is vagy hagyja, hogy te csináld. Vagy egyél túrót. Annyi fehérjeforrás van. Ha sok hús kiesik, akkor erre érdemes ügyelned, bár sokak étrendjében a hús eleve keveset hordoz a fehérjebevitelből, szinte mindenből rendesen tud jönni, a növényekből is bőven vihetsz be, tojásból és tejtermékből pedig különösen.


Csak mert a szüleid imádják a húst, te még lehetsz vega...

2018. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem azért meg lehet beszélni a szüleiddel, hogy vegyenek neked pár zöldséget, hüvelyest amiből főzhetsz magadnak.
2018. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!